Jump to content

Plastidip sprey boya sökme işlemi (sökemedim)

Recommended Posts

• İleti 23
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

Çok uğraştım sökülmedi cabası kapakdan da olduk.

Basınçlı su ile çıkarmayı deneyebilirsiniz. Olmazsa boyacıya verin 2 ayna kapağının maliyeti çıkmadan az olacaktır bence.

@Ender Hocam acemilik oldu maliyeti 2 adet ayna kapağı + bir kutu boya  artık çıkma beyaz kapak kovalayacağız siteden. Bazı şeyler kendin bozmadan olmuyor işte

Konudaki görseller

Değerli Hocam 

4 kat yapılmış olmasının etkisi olmuş. Ayrıca bikaç çeşidi vardı plasti dip malzemelerinin sanırım sizinkisi farklı çalışma alanı için olandanmış.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
[mention=208]Ender[/mention] Hocam acemilik oldu maliyeti 2 adet ayna kapağı + bir kutu boya  artık çıkma beyaz kapak kovalayacağız siteden. Bazı şeyler kendin bozmadan olmuyor işte

Basınçlı su ile çıkarmayı deneyebilirsiniz. Olmazsa boyacıya verin 2 ayna kapağının maliyeti çıkmadan az olacaktır bence.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

@Rust 2 seçenek var dikkatli bir şekilde jantlara basınçlı su vuracaksınız, lastiğe gelmemeli eğer gelecekse jant lastik ayrılmalı. 2. seçenek selülozik tinerle sileceksiniz ardından sentetik tinerle temizleyip üstübüyle kurulayacaksınız. selülozik tineri elinizle çok temas ettirmemeye dikkat edin.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Doctor ben Antalyada yaptırdım. instagramda görmüştüm. işlem yaptırmak için sök tak ile uğraşmamak ve araba yatmasın diye 70 liralıklardan internetten alıp boyattım. orijinalede piano black düşünülebilir. fiyatlar: sulu kaplama 150, karbon kaplama 500

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, Seastar76 yazdı:

@Doctor ben Antalyada yaptırdım. instagramda görmüştüm. işlem yaptırmak için sök tak ile uğraşmamak ve araba yatmasın diye 70 liralıklardan internetten alıp boyattım. orijinalede piano black düşünülebilir. fiyatlar: sulu kaplama 150, karbon kaplama 500

Hocam sulu kaplama yapan yerlerle konustum piano black icin kaplamadan ziyade boya önerdiler. Ben sadece çıkma golf 7 ayna kapagi bulamadim. Siz 70 lira deyince o cok cazip geldi.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
On 04.04.2019 at 5:22 PM, Beşiktaş1903 yazdı:

Çok uğraştım sökülmedi cabası kapakdan da olduk.

Ne çekmişsin be hocam:) keşke istediğin renge başka bi plastidip boya ile boyasaydın daha zahmetsiz olurdu:)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Rust selülozik tiner plastik türevi malzemeleri daha kuvvetli çözer fazla uygulayıp bekletirseniz jantınızın üzerindeki vernik katmanınıda çözmeye başlar. Bundan dolayı plasti dip katmanını selülozik tiner ile çözüp çıkarttıktan sonra selülozik tiner kalıntılarını yüzeyden uzaklaştırmak için sentetik tiner uygularsanız iyi olur. Eğer sentetik tineriniz yok ise kuru bir üstübü ile yüzeyi iyice temizlemelisiniz.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• İletiler

• @Akif Nalca %100 bu şekilde düşünüyorum ben de. DSG'nin ülkemizdeki durumu aynen böyle..
    • @Musaaksoy jant mı eğriymiş hocam yoksa balans mı düzgün değilmiş. sorununuzun çözülmesine sevindim iyi sürüşler 
    • Ürün Adı:  Golf 7,5 hız sabitleyicili ses komut ve view tuşlu direksiyon tuş takımı Detaylar:  2019 model 20binkmdeki aracımdan ACC takılması nedeniyle çıkarıldı hiçbir deformasyon, çizik vs. söz konusu değildir. Sıfırdan farksız. Orjinal üründür. Konum:  Kocaeli/ İzmit Fiyat:  700tl Fotoğraf:     Ürün Adı:  Golf 7,5 Orjinal Ön Logo Detaylar:  2019 model 20binkmdeki aracımdan ACC takılması nedeniyle çıkarıldı. Yakından bakınca çok az kılcal çizikler mevcut ancak hiçbir çarpma izi kırık çıkık büyük çizik vs. söz konusu değildir. Orjinal üründür. Konum:  Kocaeli/ İzmit Fiyat:  200tl Fotoğraf:     
    • @iamalegend Çok aşırı katılıyorum size....
    • Dsg/stronic sanzımana sahip araç sayısı ülkemizde belki de eat,zf cvt vs hepsinden cok daha fazladır. Milyondan fazla araçta bu şanzıman takılı. Dsg bir tork konvertörlü şanzıman kadar uzun ömürlü zaten olamaz. Ama tork konvertorlü sanzıman arıza yapmayacak diye bir kural yok manuel sanzımanın bile arıza çıkarma ihtimali var. Bozulmaz denilen Cvt ler bozuldugunda tamiri dahi yok komple degisim yapmak gerekiyor. Dsg ilk etapta gercekten çok satıldı ve sorunları da o sayıda çokca gündeme geldi. Her gecen zamanda güncelleye güncelleye belirli bir noktaya ulaştı. Özellikle mekatronik arızaları iyice azaldı. Sanırım en son güncellemede ikinci vitese gecme durumu biraz daha geciktirelerek kavrama ömrüne katkıda bulunuldu. Her ilde neredeyse servis dışında yüzlerce  dsg sanzıman  ellerinden gecmiş ustalar da var. Ama algıyı yıkmak kolay değil. Insanlar vag grubu araçları sevmesine ragmen sırf dsg korkusundan farklı markalara yöneliyor. Cevremde çokca sırf şanzımanı saglam diye golf alacakken civic alan 308 alan var. Doguş  çıksa dese ki arkadaş ben şanzımana servis bakımlı olmak kaydıyla 10 yıl 150bin km garanti veriyorum diye resmi açıklama yapsa satışları ve servis bakımlarını en az ikiye katlar
  • Yeni Oluştur...