34 LE 8882 - Tornado Red

mcanerol dedi:
Nazarlikmi desem bilmiyorum ama benimde hatam var gerçi. Yeni aldığım aracımı bir anlık gaflet ile yol kenarına park ettim. Döndüğüm zaman aracımı çekmişler ne yazık ki. Aracımı otoparktan aldım etrafında iyice dolandım baktım bir sey var mi diye. Göründüğü kadarıyla bir sey yok. Yani kaportada herhangi bir hasar yok. Fakat mekanik olarak bir hasar olmus mudur ? Ilk defa basıma boyle bir sey geliyor.
Değerli Hocam,

Çok geçmiş olsun;

İki türlü çekilmiştir ya eski usûl kapısını bir aletle açıp aracı viteste ise vitesi boşa alıp el frenini de indirip.

Ki, bu yöntem araca en fazla zarar veren yöntemdir. Çünkü özellikle önden çekişli araçlarda ön düzen bozuluyor.

İkincisi ise örümcek tabir edilen  dört tekerleği askıya alarak.

Bu yöntemde ise kapılara veya aracın içerisine müdehale yok ama aracı kaldırırken askı aparatları çamurluklara veya jantlara ezik ve çizik biçiminde zarar verebiliyor.

Bu zararlar yoksa mekanik herhangi bir sorun olmaz hocam

silvershadow dedi:
Nazarlikmi desem bilmiyorum ama benimde hatam var gerçi. Yeni aldığım aracımı bir anlık gaflet ile yol kenarına park ettim. Döndüğüm zaman aracımı çekmişler ne yazık ki. Aracımı otoparktan aldım etrafında iyice dolandım baktım bir sey var mi diye. Göründüğü kadarıyla bir sey yok. Yani kaportada herhangi bir hasar yok. Fakat mekanik olarak bir hasar olmus mudur ? Ilk defa basıma boyle bir sey geliyor.
Değerli Hocam,

Çok geçmiş olsun;

İki türlü çekilmiştir ya eski usûl kapısını bir aletle açıp aracı viteste ise vitesi boşa alıp el frenini de indirip.

Ki, bu yöntem araca en fazla zarar veren yöntemdir. Çünkü özellikle önden çekişli araçlarda ön düzen bozuluyor.

Bu yöntemde ise kapılara veya aracın içerisine müdehale yok ama aracı kaldırırken askı aparatları çamurluklara veya jantlara ezik ve çizik biçiminde zarar verebiliyor.

Hocam aracın nasıl çekildiğini bilmiyorum görmedim çekilirken açıkcası. Muhtemelen örümcek yöntemi ile alındı otoparka gittiğim zaman o tarz araçlardan vardı. Tek korkum araçta DCC oldugu icin Süspansiyondan yana sikinti olur mu ? Malum fiyatlarını biliyorsunuz. Bide arabaya bindiğim zaman vites takınca "tak" etti sanki yokuşta bırakmışımda ilk P takmışım gibi. Fakat ben her zaman önce N sonra el freni sonra P takarım. Rodaj doneminde kotu oldu bu valla :/ Hayirlisi diyelim artık. Allah beterinden korusun.

mcanerol dedi:
Değerli Hocam,

Çok geçmiş olsun;

Hocam aracın nasıl çekildiğini bilmiyorum görmedim çekilirken açıkcası. Muhtemelen örümcek yöntemi ile alındı otoparka gittiğim zaman o tarz araçlardan vardı. Tek korkum araçta DCC oldugu icin Süspansiyondan yana sikinti olur mu ? Malum fiyatlarını biliyorsunuz. Bide arabaya bindiğim zaman vites takınca "tak" etti sanki yokuşta bırakmışımda ilk P takmışım gibi. Fakat ben her zaman önce N sonra el freni sonra P takarım. Rodaj doneminde kotu oldu bu valla :/ Hayirlisi diyelim artık. Allah beterinden korusun.
Değerli Hocam;

Sorun olmaz bu.

Kaldırıma çıkmadıktan, çok derin çukura düşmedikten veya tümseğe çarpmadıkça sorun olmaz.

Zannettiğiniz kadar narin değil araçlarınız :)

hayırlı olsun, güle güle kullanın.

@mcanerol  hayırlı olsun aracınız. Çok güzel opsiyonlarla harika duruyor araç.

Boya koruma mevzusunu ben de çok araştırdım ve bir süreliğine rafa kaldırdım. Seramik ya da nano koruma dışındakiler para tuzağı bence.

Kendi aracım 4000 km de, sadece basitçe C3V3 nano koruma yaptım kendi başıma. Kir tutmasın diye.

Aracımı alalı 3 kez yıkadım sadece onlarda uzun sonrası mecburen.

Uber blue kurulama havlusu ve mikrofiber bez kullanıyorum. Tavsiye ederim.

Selamlar hocam :)  

Boya koruma,seramik kaplama gibi uygulamalar yaptırdınız mı acaba ? Bende bir kaç gün sonra tornado kırmızısı aracımı teslim alacağım.. tavsiyeleriniz nedir acaba ? 

Seramik koruma ürününü ben yaptırdım kuş piliğin ve çam reçinelerine karşı boyanın direnci artıyor. Aynı zamanda bu ürünü İzmire de satışını yapıyorum.

Selamlar hocam [emoji4] Boya koruma,seramik kaplama gibi uygulamalar yaptırdınız mı acaba ? Bende bir kaç gün sonra tornado kırmızısı aracımı teslim alacağım.. tavsiyeleriniz nedir acaba ? 
Hocam kırmızı konusunda bir önceki aracımdan tecrübeliyim. Bu yüzden size tavsiyem kesinlikle seramik kaplama yaptırın. Ben yaptırmadım maddi durumdan ama durumunuz varsa kesinlikle yapın. Bence siyahtan sonra korunması en zor renk. En ufuk seyde direk kendini belli ediyor. Ne kadar özen göstersenizde Güneş'in altında her sey ortada. Agustostan bu yana ne kadar dikkat etsemde yıkamalar sonucu hareler ve çizikler oluştu. Dikkatli gözler direk fark edebilir. Özellikle Güneş'in altında. Size tavsiyem kesinlikle kaplama yaptırın. Ayrıca aracı olabildiğince sürekli temiz tutun kus pislikleri olsun reçine arabada gördüğünüz an temizleyin. En ufak seyde kendi direk belli edecektir.

Ama temiz olduğu zamanlarda ise gözünüzü alamayacaksınız temin ederim :D Hele ki yeni cilalanmış Güneş'in altın nazar boncuğu şart. Tüm gözler üzerinde olucak hocam temin ederim :D

Hocam kırmızı konusunda bir önceki aracımdan tecrübeliyim. Bu yüzden size tavsiyem kesinlikle seramik kaplama yaptırın. Ben yaptırmadım maddi durumdan ama durumunuz varsa kesinlikle yapın. Bence siyahtan sonra korunması en zor renk. En ufuk seyde direk kendini belli ediyor. Ne kadar özen göstersenizde Güneş'in altında her sey ortada. Agustostan bu yana ne kadar dikkat etsemde yıkamalar sonucu hareler ve çizikler oluştu. Dikkatli gözler direk fark edebilir. Özellikle Güneş'in altında. Size tavsiyem kesinlikle kaplama yaptırın. Ayrıca aracı olabildiğince sürekli temiz tutun kus pislikleri olsun reçine arabada gördüğünüz an temizleyin. En ufak seyde kendi direk belli edecektir.

Ama temiz olduğu zamanlarda ise gözünüzü alamayacaksınız temin ederim :D Hele ki yeni cilalanmış Güneş'in altın nazar boncuğu şart. Tüm gözler üzerinde olucak hocam temin ederim :D
Çok teşekkürler.. bu güzel bilgiler için.. 

Öncelikle ilk iş olarak cam filmi yaptırmayı düşünüyorum..seramik kaplama da aklımda ama henüz netleştiremedik.. aracı temiz tutmak hele ki Karadeniz bölgesi gibi yağmuru eksik olmayan bir yerde çok zor hocam.. yine de elimizden geleni yapıyoruz.. anlaşılan tornado red için tüm imkanlar serfedilecek  :)  

Hayırlı olsun aracınız, kırmızı golf de ayrı bi güzel duruyor cidden.. Kazasız belasız kullanırsınız inşallah.. :)

Çok teşekkürler.. bu güzel bilgiler için.. Öncelikle ilk iş olarak cam filmi yaptırmayı düşünüyorum..seramik kaplama da aklımda ama henüz netleştiremedik.. aracı temiz tutmak hele ki Karadeniz bölgesi gibi yağmuru eksik olmayan bir yerde çok zor hocam.. yine de elimizden geleni yapıyoruz.. anlaşılan tornado red için tüm imkanlar serfedilecek [emoji4] 
Nazlı bir renk hocam. Sürekli ilgi istiyor :D Aracınız hayırlı olsun hocam. Allah kaza bela vermesin.

Cam filmi şart hocam kesin yaptırınız. Ben komple 2 numara cam filmi yaptırdım. Geceleri biraz aynaları görmek zor oluyor park sırasında. Ama trafikte herhangi bir sıkıntı yaratmıyor.

Nazlı bir renk hocam. Sürekli ilgi istiyor :D Aracınız hayırlı olsun hocam. Allah kaza bela vermesin.

Cam filmi şart hocam kesin yaptırınız. Ben komple 2 numara cam filmi yaptırdım. Geceleri biraz aynaları görmek zor oluyor park sırasında. Ama trafikte herhangi bir sıkıntı yaratmıyor.
Teşekkür ederim hocam.. ben genelde 1 numara tercih ediyorum.. 2 numara dediğiniz gibi sıkıntı yaratabiliyor.

hayırlı olsun aracınız, tornado da en az pasifik kadar ilgi çekici güzel bir renk, pasifik almasaydım ikinci tercihim bu olurdu,

maaşallah, güle güle kullanın,

aracın çekilmesi konusunda bence vinçle kaldırıp taşımışlardır, eski sistem önünü kaldırıp taşıma yaptıklarını zannetmiyorum o zararlı bir yöntemdi...

Hayirli olsun , kazasiz belasiz kullanin aracinizi . 

hayırlı olsun aracınız, tornado da en az pasifik kadar ilgi çekici güzel bir renk, pasifik almasaydım ikinci tercihim bu olurdu,maaşallah, güle güle kullanın,

aracın çekilmesi konusunda bence vinçle kaldırıp taşımışlardır, eski sistem önünü kaldırıp taşıma yaptıklarını zannetmiyorum o zararlı bir yöntemdi...
Hocam üzerinden geçti fakat o günü halen unutamıyorum. Resmen kalbim durdu bir kaç saniye. Noldugumu sasırdım bir anda. Ama allahtan herhangi bir sey çıkmadı daha sonrasında. Bir tek rot ayarları kaydı gibi biraz.

Hocam sizinde aracınız şimdiden hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. Pasifik Mavininde kırmızıdan farkı yok hocam cok dikkat cekiyor oda :D

Hayirli olsun , kazasiz belasiz kullanin aracinizi . 
Teşekkürler hocam. Allah sizede kaza bela vermesin.

Geri
Üst Alt