Golf 7 R hikayesi(videolar)

@Umut Abi emeğine sağlık yine keyifle izlenecek bir video olmuş, aracın ince ayrıntılarına kadar tanıtımı merak edenler için mükemmel. Bende bir nüansa dikkat çekmek istiyorum izninle sadece Adana civarında Bagaj yerine bağaj deniyor, :D  başka şehirden kişiler yadırgıyor, ama biz alışkınız sıkıntı yok :)

@Umut motor soğutma suyuna sanki az ilave etmek gerekiryor gibi s=alala
Düzenli şekilde kontrol ederim.Şu anki seviyesi minimum-maximum arasında ideal seviyesinde.Zaten minimum seviyenin birkaç milim altına düşünce göstergede uyarıyı görürsünüz...

@enpisagor    Valla yadırgayan yadırgasın. Biz Adanalıyık... :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Umut Aynen Abi biz Adanalıyık :)   bi kez de "ziyan olmasın" demek yerine "araya gitmesin" dedim yine bilinmeyen bir literatür kullandın dediler :D

@Umut 

hocam tekrar elinize sağlık.  :'(

4 saat önce, Umut yazdı:

Gopro kamerayla çektim,balık gözü olması belki çok lezzet vermez,telefonla çekseydim belki de daha iyi olurdu ama böyle oldu işte... :)

Bu video ve diğer videolarım sadece    www.golftutkusu.com   da paylaşılmıştır...

Umut Hocam Yanlış görmediysem Golf R da Bagaj zemininin alt kata inme gibi bir durumu yok ve stepnenin bulunduğu alt zemin standart golfe göre biraz daha yüksek.Sanırsam bunun sebebi arka tekerleklerde bulunan aktarma organları ile ilgili.

Golf R ın sitede yazan Bagaj hacmi 343 Lt.

https://binekarac.vw.com.tr/golf-r.aspx#teknik

Bu durumda hep tartışılan Standart Golf'ün bagaj hacminin yer tasarruflu stepne ile bagaj zemini altta iken 380 lt olduğunu söyleyebilir miyiz ?

@ahmet3976 Bence de diyebiliriz, seat Leon için de 380 litre hacim gözükmemde ve bakınca kayda değer bir biçimde Leo'nun bagajı derin ve geniş, R da video da görüldüğü gibi ince stepne var ama alt kademe bagaj yok, dediğiniz gibi 4 çeker için bence de, yalnız lastik etrafı çok güzel organize edilmiş. Buna göre 343 diyorsa bizim araçlar da bu seviye de demek ki.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

@ahmet3976  Doğrudur Ahmet hocam siz konuya benden daha hakimsiniz...Kıyaslama hakkında pek fikrim yok...

video güzel olmuş eline sağlık Umut

2016 hız sabitleyici standart mı bilmiyorum demissin ?  :D cevabını veriyim hala opsiyonel olarak sunuluyo yanlış hatırlamıyorsam kendi aracıma eklediğimde +1bin lira oynattı. daha üst versiyonu olan adaptif hız sabitleyici alsaydımda +4-4.5 bin lira farkediyordu. ama şahsi fikrim bu araç günlük 3-4 saat geçiripte trafikte bocalanacak bi araba değil adaptif o yüzden biraz fazla gelir ama genede normal hız sabitleyicisi olmazsa olmazlardan... önceki aracım mk6 R dı onda standarttı ama bunda standart olmaması saçma olmuş.

Moderatör tarafında düzenlendi:
video güzel olmuş eline sağlık Umut

2016 hız sabitleyici standart mı bilmiyorum demissin ?  :D cevabını veriyim hala opsiyonel olarak sunuluyo yanlış hatırlamıyorsam kendi aracıma eklediğimde +1bin lira oynattı. daha üst versiyonu olan adaptif hız sabitleyici alsaydımda +4-4.5 bin lira farkediyordu. ama şahsi fikrim bu araç günlük 3-4 saat geçiripte trafikte bocalanacak bi araba değil adaptif o yüzden biraz fazla gelir ama genede normal hız sabitleyicisi olmazsa olmazlardan... önceki aracım mk6 R dı onda standarttı ama bunda standart olmaması saçma olmuş.
Teşekkürler Fırat.Mükemmel anlatımlar olmasa da  golf 7 R la ilgili bu kadar türkçe anlatım,tanıtım,inceleme,video ne denirse artık sadece   www.golftutkusu.com da  var.

Benim araçta euro 6 ,6.5 inch ekran... 2015 haziran öncesi üretilenlerde ve 2014 lerde dikkatimi çeken bir şey de vites önündeki 4 motion yazısındaki 4 rakamı siyah renk, bende 4 rakamı kırmızı, başka ne farklı bilmiyorum.

MK6 golf R ile MK7 golf R arasındaki bariz farklar hakkında ufak bir açıklama yaparsan sevinirim merak ettim...

Teşekkürler Fırat.Mükemmel anlatımlar olmasa da  golf 7 R la ilgili bu kadar türkçe anlatım,tanıtım,inceleme,video ne denirse artık sadece   www.golftutkusu.com da  var.Benim araçta euro 6 ,6.5 inch ekran... 2015 haziran öncesi üretilenlerde ve 2014 lerde dikkatimi çeken bir şey de vites önündeki 4 motion yazısındaki 4 rakamı siyah renk, bende 4 rakamı kırmızı, başka ne farklı bilmiyorum.

MK6 golf R ile MK7 golf R arasındaki bariz farklar hakkında ufak bir açıklama yaparsan sevinirim merak ettim...

Kısaca gözlemlediğim kadarıyla bahsetmek gerekirse; 6R ı sıfır aldım 45 bin km kullandım oda tek kapıydı ;deri koltuk ,dynaudio ve sunroof vardı ekstradan. 7R da aynı şekilde tek kapı ve 1200 km civarında şuanda ; öncekinden farklı 19 inch tercih ettim( yeni jantlara bayılıyorum :) ) . Öncekinde standart olupta bunda saçma bir şekilde geri kamera ve hız sabitleme ekledim. En dikkat çekici özelliği azaltılmış ağırlığın bariz bir şekilde hissedilir olması ve 19 inc olması rağmen bir önceki 18 olması rağmen çok daha konforlu. Sürücü profilleri öncekinde daha basitti eksoz flaplerini bu kadar bariz bi şekilde önceki belli etmiyordu. Ses sistemleri dynaudio du fakat bu 100w daha güçlendirilmiş ve arka stepne içine yerleştirilmiş dynaudio subwoofer mevcut.ses kalitesi önceki göre muazzam iyi. 4 adet ses karakteri tanımlamışlar ;eko ayarlarını menüden kendimde ayarlabiliyorum 6r da böyle bir ayar yoktu. Yol tutuş konusunda henüz fikrim yok zorlamadım okadar ama 7r çok daha atak ve hızlı. Önceki 255hp di bu 300hp ve baya farklı ; önceki ölçümlerimde 0-200km/s e 22-23 saniyelerde ulaşırken 7R 15-16 saniyelerde ulaşıyor. Arada nerdeyse 7 saniye gibi ciddi bir fark var. Eksoz sesi kesinlikle videolardan izlediğim gibi değil içeri oturup hissetmek ve canlı canlı dinlemek lazımmış.Beklediğimden ses çok çok iyi gAzdan çekinceki patırdamalar müthiş. Sunroof 7r da geniş daha güncel duruyor önceki golf 5 sunroofları ile aynıydı. Koltuklara gelirsek öncekini tercih ederim daha iyi tutuyor bellerden ve otomatik bel destek vardı fakat bunda manuel :) tek kapı alınca opsiyon olarak alamadığım keyless ve elektrikli koltuk engeline 7R dada malesef takıldım. Elektirikli koltuk neysede keylessi 4 kapıda opsiyon iken 2 kapıda alamıyo olmak saçma. Çevremden çok tepki alsamda gene mi R gene mi mavi diye ama o diyen çoğu arkadaşımla turladık ve fikirleri race moda alınca değişti ve inmek bilmediler :) :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kısaca gözlemlediğim kadarıyla bahsetmek gerekirse; 6R ı sıfır aldım 45 bin km kullandım oda tek kapıydı ;deri koltuk ,dynaudio ve sunroof vardı ekstradan. 7R da aynı şekilde tek kapı ve 1200 km civarında şuanda ; öncekinden farklı 19 inch tercih ettim( yeni jantlara bayılıyorum :) ) . Öncekinde standart olupta bunda saçma bir şekilde geri kamera ve hız sabitleme ekledim. En dikkat çekici özelliği azaltılmış ağırlığın bariz bir şekilde hissedilir olması ve 19 inc olması rağmen bir önceki 18 olması rağmen çok daha konforlu. Sürücü profilleri öncekinde daha basitti eksoz flaplerini bu kadar bariz bi şekilde önceki belli etmiyordu. Ses sistemleri dynaudio du fakat bu 100w daha güçlendirilmiş ve arka stepne içine yerleştirilmiş dynaudio subwoofer mevcut.ses kalitesi önceki göre muazzam iyi. 4 adet ses karakteri tanımlamışlar ;eko ayarlarını menüden kendimde ayarlabiliyorum 6r da böyle bir ayar yoktu. Yol tutuş konusunda henüz fikrim yok zorlamadım okadar ama 7r çok daha atak ve hızlı. Önceki 255hp di bu 300hp ve baya farklı ; önceki ölçümlerimde 0-200km/s e 22-23 saniyelerde ulaşırken 7R 15-16 saniyelerde ulaşıyor. Arada nerdeyse 7 saniye gibi ciddi bir fark var. Eksoz sesi kesinlikle videolardan izlediğim gibi değil içeri oturup hissetmek ve canlı canlı dinlemek lazımmış.Beklediğimden ses çok çok iyi gAzdan çekinceki patırdamalar müthiş. Sunroof 7r da geniş daha güncel duruyor önceki golf 5 sunroofları ile aynıydı. Koltuklara gelirsek öncekini tercih ederim daha iyi tutuyor bellerden ve otomatik bel destek vardı fakat bunda manuel :) tek kapı alınca opsiyon olarak alamadığım keyless ve elektrikli koltuk engeline 7R dada malesef takıldım. Elektirikli koltuk neysede keylessi 4 kapıda opsiyon iken 2 kapıda alamıyo olmak saçma. Çevremden çok tepki alsamda gene mi R gene mi mavi diye ama o diyen çoğu arkadaşımla turladık ve fikirleri race moda alınca değişti ve inmek bilmediler :) :)
Açıklama için teşekkürler Fırat...Normal araçla girdiğin her yola girebilmek ve süspansiyon rahatlığı gerçekten çok güzel bi durum...Ben şöyle diyorum 300 hp değil 400 hp yi bile yola rahat aktaracak bir karakteri var...Cihazla ölçmedim ama 0-200 15-16 sn arası...Evet egzoz sesi ve patırdama için ben kulakçıktan düşürüyorum kafalar şöle bir dönüyor araca doğru.Benim işyerinde de aklımdan geçmeyecek arkadaşlarda ne adrenalin potansiyeli varmış şaşırmıştım,araca binince fikirler değişiyor yok yok bu para verilebilir diyorlar... :)

Tekrardan hayırlı olsun keyifle binmek nasip olsun...

@Umut

Kesinlikle karakteri ağzı olmasa bile anlatabiliyor :)

Amin Umut hocam sende kazasız belasız bol tanıtımlı videolar :)

Geri
Üst Alt