Yan aynalar elle nasıl katlanır?

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Değerli Can Hocam;

Aracını yeni alanlar için sıklıkla sorulan bir konu var.

Büyük bir çoğunluğu da sormaya çekindikleri için cevapsız kalıyor bu durum

Comfortline ve midline plus kullanıcılarının merak ettiği "Yan aynaları manuel yani elektrikli olmayan"ların nasıl katlandığı?

Bu konuda video çekme yeteneği olan siz dostumuzdan rica etme gereği duydum bunu.

Yan aynaları elle nasıl katlanır? hangi açıyla kuvvet uygulanarak daha kolay katlanır bu konuda eğer size zahmet vermeyeceksem.

Şimdiden teşekkürler.@epinsagor

Bu video gerçekten işe yarayabilir :)   En son eşime aynayı katlamasını söylediğimde baya bir zorlanmıştı ardından ben gidip kapatınca bu mudur yani dedi :D şimdiden teşekkürler bu çalışma için :)

silvershadow dedi:
Değerli Can Hocam;

Comfortline ve midline plus kullanıcılarının merak ettiği "Yan aynaları manuel yani elektrikli olmayan"ların nasıl katlandığı?

Bu konuda video çekme yeteneği olan siz dostumuzdan rica etme gereği duydum bunu.

Yan aynaları elle nasıl katlanır? hangi açıyla kuvvet uygulanarak daha kolay katlanır bu konuda eğer size zahmet vermeyeceksem.

Tabi ki seve seve kısa bir video hazırlarım, en kısa zamanda burada olacak :)

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Değerli Can Hocam;

Tabi ki seve seve kısa bir video hazırlarım, en kısa zamanda burada olacak :)

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Değerli Can Hocam;

Hatırlatsam ayıp olur mu acaba..?

Halen beklemedeyiz.

Aynaya biraz hasin davranmaniz gerekiyor [emoji1]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aynayi yukari dogru paralel sekilde ittirilmesi lazim biraz sert davranmaniz gerekebili

Değerli Can Hocam;

gayet güzel bir soru ve müsadeniz varsa bende higline+katlanabilir ayna olan aracın elle katlanıp katlanmayacağını katlanırsa bozulma vs gibi bir sey olur mu diye sormak istiyorum tşk.

@arfkync

Elle katlamak aynanın içindeki motor için uygun değildir bence sonuçta motorun yapacağı işi kendimiz yaparsak dişlileri sıyırabilir, araç yıkatılırken mutlaka söylemek gerekli yıkayan arkadaşa. Tabi bu benim görüşüm Murat Hocam daha ayrıntılı bilgi verecektir eminim @silvershadow

@arfkync

Değerli Hocam,

Elektrikli katlanır yan aynaları kesinlikle elle katlamamalı.

Kılavuzda yıkama esnasında yapılmasından sakınınız diye uyarı var bu konuda.

Değerli Mehmet Hocam,  teşekkürler.  @KabileReisi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçenlerde arabamı yıkatıyordum. Katlanır ayna mevcut bu arada. Araç temizliği noktasında takıntılı olduğumu bilen yıkamacı arkadaş, garip bir hareketle aynayı tersi yönde katladı, şiiiiiiiiii n'oluyo demeye kalmadı su kalıntısı olmaması için hava tuttu. Naptın, nasıl yaptın diye soramadım. Diğer aynayı da aynı şekilde çözemediğim bir hamleyle tersi yönde katladı. Kafaya taktım benim de yapmam lazım bu işi :) Sakıncalı bir durum mudur?

silvershadow dedi:
@arfkync

Değerli Hocam,

sayın hocam elbetteki dediğiniz gibi mekanizmasına zarar verir..ama benimasıl merak ettiğim elbette ki biri o aynayı bi şekılde katlayacak yada açacak..orası kesin peki bir yada ıkı kere olması durumunda hemen bozulma ayardan düşme vs olur mu ?

rmzsrdr dedi:
Geçenlerde arabamı yıkatıyordum. Katlanır ayna mevcut bu arada. Araç temizliği noktasında takıntılı olduğumu bilen yıkamacı arkadaş, garip bir hareketle aynayı tersi yönde katladı, şiiiiiiiiii n'oluyo demeye kalmadı su kalıntısı olmaması için hava tuttu. Naptın, nasıl yaptın diye soramadım. Diğer aynayı da aynı şekilde çözemediğim bir hamleyle tersi yönde katladı. Kafaya taktım benim de yapmam lazım bu işi :) Sakıncalı bir durum mudur?
Hocam sizde katlanır ayna var. Bu hareket sakıncalı. Elle düz katlama bile sakıncalı. Uyarın yapmasın bu hareketi.

arfkync dedi:
@arfkync

Değerli Hocam,

sayın hocam elbetteki dediğiniz gibi mekanizmasına zarar verir..ama benimasıl merak ettiğim elbette ki biri o aynayı bi şekılde katlayacak yada açacak..orası kesin peki bir yada ıkı kere olması durumunda hemen bozulma ayardan düşme vs olur mu ?
Değerli Hocam,

Olabilir de...

Olmayabilir de...

Bir dostumuzun "hop dur" demesine kalmadan elektrikli katlanır aynaların birini caart diye kapatan bir yıkamacının gazabından yara almadan kurtulan bir ayna vardı.

Öte yandan benzer bir durumda aynanın dişlileri dağılan bir örnek de vardı.

Şans işi tamamen. ..

Bana kalırsa denemeyin derim.

Geri
Üst Alt