Golf 7 - Acc ve Lane asist montajı

@İlker34 merhabalar, yapılabilir olmamasının sebebi nedir acaba, merak ettim ? Ben de önümüzdeki ay bu işi yapan ustalardan fiyat alıp yaptırmak istiyodum. Apo ustanın yapmamasının sebebi nedir ?

@İlker34 merhabalar, yapılabilir olmamasının sebebi nedir acaba, merak ettim ? Ben de önümüzdeki ay bu işi yapan ustalardan fiyat alıp yaptırmak istiyodum. Apo ustanın yapmamasının sebebi nedir ?
Bence maliyet 4500 ile 5500 aralığında değişiyor hem de craksiz olarak yapan yerin olmaması ( şahış olarak  yapan arkadaşlar var)

@Alpyaman bu retrofit işine 2-3 aydır vakıf oldum. Buradaki yorumları, bilgileri falan hep not alıyorum bir deftere ama illaki bilmediğim birşey çıkıyo arada. Bu crack olayı nedir tam olarak ? Aracımın bakımları özel serviste yapılıyo, şu ana kadar herhangi bir güncelleme, servis yazılımı vs de yapılmadı. Crack olayı yetkili servise giden araçlar için mi sorun oluyo genelde ? Bu konu da bilgi verebilirseniz sevinirim.

Apo usta bu işi yapabilen platformu almadı. Almam demişti en son. Diğer yöntemi anlatsam reklam yapıyor olurum. Acc özel bir aktivasyon gerektiriyor. Hız sabitleme ve sürüş porfili seçiminde olduğu gibi. Bu da başka bir aracın şase numarası sizin arabanıza yazılarak yani sistem kandırılarak yapılabiliyor. Ortalama 45 dakika sürüyor. Birde başka bir yöntem var o da 3 dakika sürüyor. Kendi aracınızın kimliği değişmeden parça sizin aracınıza tanıtılarak yapılıyor. 

Bence maliyet 4500 ile 5500 aralığında değişiyor hem de craksiz olarak yapan yerin olmaması ( şahış olarak  yapan arkadaşlar var)
Hocam ikisi birden bu paralara yapılması pek mümkün değil. Sadece acc bu rakamlara çıkabiliyor.

@Alpyaman bu retrofit işine 2-3 aydır vakıf oldum. Buradaki yorumları, bilgileri falan hep not alıyorum bir deftere ama illaki bilmediğim birşey çıkıyo arada. Bu crack olayı nedir tam olarak ? Aracımın bakımları özel serviste yapılıyo, şu ana kadar herhangi bir güncelleme, servis yazılımı vs de yapılmadı. Crack olayı yetkili servise giden araçlar için mi sorun oluyo genelde ? Bu konu da bilgi verebilirseniz sevinirim.
Hocam crack olayı sizin aracınız sistemine başka bir araç sase numarası tanıtılarak o aracın fabrikasyon olarak barındırdı donanımları sisteme sanki o arabaya yaniden tanıtılıyor gibi algılatarak sizin aracınıza yüklenmesidir. Serviste sorun yaşama riski bulunmakta. Sonuçta sizin aracınız başka bir arabanın  şase numarasını taşımakta. 

@İlker34 anladığım kadarıyla iyice araştırılmadan işe girmemek gerekiyo. Kafama yatmadı şu an zaten, kafamdaki tüm sorulara cevap bulana kadar da yapmamak en iyisi. Cevaplarınız için çok teşekkürler İlker Bey, selamlar.

İlker hoca güzel açıklamış. ACC olayını şimdilik bnde maliyet yüzünden erteledim ama olması gereken güzel bir olay güvenlik açısından. 

@forjust1day merhaba tuna hocam, aracınıza montajını yapmış olduğunuz acc gen 3 olarak mı geçiyor. araçta kullandığınız radar tam modeli mahsuru yoksa öğrenebilir miyim.

Ben sirf bu aktivasyon vs işlerindeki belirsizlikten dolayı crack vs yerine yumurta radar'la Acc yaptirdim yakin zamanda. H10 bendeki Radar'da, bu radar aktivasyon lisans felan istemedigi icin hem crack icin para odemiyorsunuz hemde sonrasinda yok silindi yok serviste problem oldu felan derdi de yok. Dur kalk vs hepsinide yapiyo. Asagidaki konuda detaylari anlatmıştım, bu şekilde yaptirmak bana cok daha mantikli geldi, bi arkadasima daha yaptik oda sorunsuz kullaniyo. Neden düz radar ısrarı var insanların pek anlamadim acikcasi, belki sadece yumurta radar'i edinmek zor oldugundandir.

http://www.golftutkusu.com/topic/9248-acc-taktirmak-yada-taktirmamak/#comments

Moderatör tarafında düzenlendi:
@CemK linkteki tüm yazılanları okudum. Faydalı bilgiler var, paylaşımınız için de teşekkürler. Not aldım hepsini. İstanbul'da yapan ustalardan fiyat alıcam ama önceliğim lane assist. Bendeki araç passat b8. Golf forumuna çöreklenmiş gibi oldum :)  Gerçekten çok iyi paylaşımlar ve bilgiler var. Aracımda fabrika çıkışlı led farlar mevcut. Sırf dla özelliği için yapmak istiyorum lane assist'i. Acc buradan anladığım kadarıyla daha çetrefilli. Tüm ustalarla görüşmeden yaptırmicam gibi duruyo. Tekrardan teşekkürler.

Ben sirf bu aktivasyon vs işlerindeki belirsizlikten dolayı crack vs yerine yumurta radar'la Acc yaptirdim yakin zamanda. H10 bendeki Radar'da, bu radar aktivasyon lisans felan istemedigi icin hem crack icin para odemiyorsunuz hemde sonrasinda yok silindi yok serviste problem oldu felan derdi de yok. Dur kalk vs hepsinide yapiyo. Asagidaki konuda detaylari anlatmıştım, bu şekilde yaptirmak bana cok daha mantikli geldi, bi arkadasima daha yaptik oda sorunsuz kullaniyo. Neden düz radar ısrarı var insanların pek anlamadim acikcasi, belki sadece yumurta radar'i edinmek zor oldugundandir.

http://www.golftutkusu.com/topic/9248-acc-taktirmak-yada-taktirmamak/#comments
Aracımda orjinal acc var ve arkadaşım 3 ay önce yumurta radar taktırdı, yumurta radarın tepkileri düz radara göre daha zayıf gelmişti, hatta arkadaşıma bunu söylediğimde olur mu öyle şey dedi, gel dene dedim 20 km sürdükten sonra o da aynısını söyledi. En kötüsü yokluk bu bir gerçek ama sorunuzun cevabı bence bunlar olabilir. 

@schweppes daha zayif derken nasil bir fark tam olarak biraz acarmisin, bende merak ediyorum. Su anki kullandigim halinden memnunum, sadece tam durdugunda biraktigi mesafe bana biraz dazla geliyor o kadar.

Geri
Üst Alt