bu arıza tam olarak nedir

41HU367

Üye
İsim
YLDRM41
arkadaşlar selamlar

bu akşam aracı çalıştıramadım.uzun uzun marşa bastım bir iki kere almadı sonra zarzor çalıştı.fakat bu seferde start stop sorunu diye bi yazı çıktı ekranda.2 veya 3 kere stop edip çalıştırdım.hatta kısa bi tur da attım.arabanın gidişinde hızlanmasında sorun yok.startstop kapama tuşuna basınca tuş çalışıyor sarı renk yanıyor fakat startstop devre dışı uyarısı vermiyor.2saat sonra tekrar çalıştırdığımda bu sefer hemen çalıştı hiç arıza gözükmedi fakat 1veya2dakka sonra tekrar ekrana startstop arıza uyarısı düştü.aracım 2016 şubat trafiğe çıkışlı 1,2 tsi bu tür bi sorunla karşılaşan arakadaşlardan yardım istiyorum

Akünüzü zayıflatmışsınız, start stop u devre dışı bırakarak aküyü desteklemek için aracı yüksek devirde sürmenizi tavsiye ederim, malum havalar da soğuk olunca sorun kendini öne çıkartmış.  Arkadaşın ile beraberken başına böyle bir sorun geldi, start stop u devre dışı bırakıp 1-1,5 saat kadar aracı yüksek devirde sürdük, bir daha da bu şekilde bir uyarı almadık.

aküyü öldürmüşsün hocam ben aracımı genelde start stop kapalı kullanıyorum duruma göre  ışıklara takılırsam 30 saniye üzerinde bekliceksem start stopu açıyorum ani dur kalkda bile start stop kullananlar görüyorum aküye yazık hemde çok pahalı start stop akü boşuna servisi zengin etmenin alemi yok.

Geri
Üst Alt