DİSK TORNALATMAK

İsim
Meriç Mavisu
Balatalar 5bin km dir bitik değiştiricem bugun bir yeri aradım diski tornalayacaklarını söylediler dışından yarım milim falan inceltip altındaki temiz yeri çıkartıyolarmış 150bin de araç hiç disk değişmedi ama disklerimde parlıyo bi şekil bozuklugu yok gibi yapmalımıyım sizce 1 sefere mahsus yapılabilir birdahakine disk değişmeli 1 kerelik tornalayalım dedi usta sizce yaptırmalımıyım tornasızmı sürmeliyim ? disk değiştirmek için maddi imkanım suanlik yok malesef

Moderatör tarafında düzenlendi:
Balatalar 5bin km dir bitik değiştiricem bugun bir yeri aradım diski tornalayacaklarını söylediler dışından yarım milim falan inceltip altındaki temiz yeri çıkartıyolarmış 150bin de araç hiç disk değişmedi ama disklerimde parlıyo bi şekil bozuklugu yok gibi yapmalımıyım sizce 1 sefere mahsus yapılabilir birdahakine disk değişmeli 1 kerelik tornalayalım dedi usta sizce yaptırmalımıyım tornasızmı sürmeliyim ? disk değiştirmek için maddi imkanım suanlik yok malesef
Torna ile disk arasında ne kadar farkediyor ki? Bir keresinde ustanın lafına uyup yaptırmıştım o anki kal gelme durumuyla :( 1.5 kat fiyat farkı vardı biri 100 Se diğeri 150 160 falandı. Hiç memnun kalmadım ve içime sinmediği için 1 ay içinde yeni disk aldım. Torna yerine yenisini almanızı tavsiye ederim tornaya verilecek paraya yazık 

Orijinal diskler çok pahalı, yan sanayi disk alacağınıza tornalatın derim. 2013 jettam vardı ben torna işlemi yaptirdim hiç sıkıntı olmadı tercih sizin para sizin.

150.000kmde hiç disk değişmemiş olması çok iyi :)  Torna yapılabilir ama memnun kalmazsanız yeni alacağınız diskte bu sefer balataları tekrar değişmek gerekecek. 

Tornayı yaptırdım araçtan sökülüp makinede yapıldı önceden balata değiştirmiştim ama hiç böyle olcagını bilmiyordum abs neden çalışmıyo bi araç kayıyor diyordum şimdi daha yeni balataları taktım tam oturmamısta olsa zınk diye durdu çalışıyor ama diskler inceldi uzun sürmeden değşitiricem

eğer diskler yamulmamışsa tornalatmanız ya da değişmeniz tavsiye edilmez genelde polo 6r aracımızda balataları bosch ile değiştirdikden sonra sık sık disk yamulması sıkıntısı yaşadım 1 kez tornalandı 1 yıl geçmeden yeniden yamuldu arac yazları uzun yol gittiğinden midir uzun yol sonu sıcak ısınmıs balata be diskin balataya bitişik kısmı hep yamulurdu yani kolay soğumadığından diskin kalanı ile aynı seviyede soğumadığından oluşurdu disk değişti yine tornalandı yine en son brembo balata ve trw disk ile sorunu çözdük bosch balata ve valeo diskleri atmak zorunda kalmıstık bu da böyle bi anımdır çok konustuğum için kusura bakmayın tornalansa da değişse de bazen işe yaramıyor o frene basıldığındaki arabanın titreşimi vs. düşman başına balata disk uyumu önemli diskler yamuluyorsa çarpışıyorsa eğer tornayı es geçin hocam

Geri
Üst Alt