Golf 7 R hikayesi-2(ruh dünyam,R almadan önce)

Umut

Katılımcı Üye

İsim
Umut
Arabalara olan merağım çocukken başlamış.Araba gördüğümde çığlık atıp araba araba diye bağırırmışım.Babam bir arabayı en fazla bir yıl kullanırdı...

Gibi şeyler demeyeceğim çünkü hiç arabamız olmadı...Çocukken elimi kestikten sonra paslı diye korktuğum ve soğuduğum oyuncak arabamı saymazsam...

Üniversiteyi bitirip kendi paramı kazanmaya başladığım 90'lı yılların sonunda araba alma fikri olgunlaşmaya başlamıştı...

İlk aracım 87 ford taunusun paspasını kaldırdığımda gördüğüm yol ıslak zeminlerde dikkatli gitmemi öğütlerdi...

Sonrasında aldığım ilk beyaz şahinim bana uçak hissi yaratmış,dönüş yaptıktan sonra direksiyonun kendiliğinden düzelmesi beni çok mutlu etmişti,

ah bi de hidrolik olaydı,tadından yenmezdi...

Toplamda 3 beyaz şahinle olan maceramdan sonra,vectra,astra,civic,leon cupra gibi yakışıklılarlada gezip tozdum.Bu vesile ile bana yaşattıkları için hepsine

teşekkürü bir borç bilirim.

Her arabanın bir ruhu vardır,R'dan inip şekil bir şahin kullanmak zevkini kaç insan ruhunda tadabilir bilemem...Bu tadı seviyorum...

Şu ana kadar golf almak istesemde olmadı olamadı Vw=tok satıcı imajı bir türlü kırılamadı...

Diğer firmalar sütten çıkmış ak kaşık mı?Hayır al birini vur ötekine...Birçok marka aldım ama golf aldırmadılar,hep showroomlardan döndüm...

Araba için herhangi bir firmanın showroomuna gittiğinizde,sanki simit ayran alıp çıkacakmışsınız gibi hissettirirler.Girişteki güzel bayanın adınızı

ve telefon numaranızı istemesi sadece bir anlık puftur.Müsait satış temsilcisi bulup konuşabilirseniz ve sadece ve sadece sağa sola laf yetiştirmeden

sizinle ilgilenirse çok şanslı sayılırsınız.Hele bir de ikramda bulunurlarsa valla mutluluk sarhoşu olsanız yeridir...

Şu soruyu sormazlarsa ölebilirler.Ne iş yapyonuz?Sana neeeeeeeee!!!

Belki showroom'a gelecek dolmuş parasını ancak denk getiren,arabalara dokunup,kokusunu içine çekerek hayaller kuracak,zaten hareket edemeyen ruhunda

koltuk değneği etkisi yaratacak bir araba sevdalısı...Sana neeeeeeee!!!

2010 yılında golf R için niyetlenip gittiğim X bayiye,golf R sattıklarını öğrettikten sonra,bunlarda indirim olmaz,fiyat belli değil,dövizde versen fiyat

sabitlenmez,kapora ver araç gelsin,ruh halimize göre bir fiyat veririz,almazsan da havada bulut kaporayı hemen almayı unut gibi aracı almamam için ne

gerekiyorsa duymak istediğimin fazlasını duymayı hazmedememiştim,belkide bir çay ikram edilseydi hazıma iyi gelebilirdi ama golf R dan edeceği karı da

azaltmak istemediler herhalde...(Cık daha bitmedi yıllardır içime batanlara birkaç kelime daha eklemeliyim)...Zaten normalde de bir esnafa gidip nebileyim

mesela bir tencere alacak olsak,abi istediğin tencere yok getirtiriz,fiyat belli değil,sen tencere için birşeyler at,gelince fiyat belli olsun fazla bulursan

almazsın tencere satılınca ben seni ararım paranı alırsın dediğinde o an için beynindeki donmuşluğun tek izahatı vardır o da uygulayacağın şiddetin

sözsel mi bedensel mi olacağı düşüncesindeki yoğunluğun sistem eror vermesidir...

2010 dan sonra da ülkemin değişik vw bayileri ile yaptığım görüşmelerden de sonuç alamadım ve 2014 te bu sefer tamam dedim,bayiye gittim pazarlık yaptım

dönüş yapacaklarını,email beklediklerini söylediler,bir,iki sonra aramadım vazgeçtim...Golf R almak için ne yapmalıydım ciddiyetime nasıl inandırabilirdim insanları,

bir yolu olmalıydı...

Geçmişten günümüze doğru gelip,temiz bir sayfa açıp her türlü şiddete karşı olan ruh ve bedenim arınmış halde 2015 nisan da savaş baltalarımı gömdüm ve bayiye gittim

aman allahım kahve mi bile içmiştim,barış çubuğu uzattım ve beraber içtik,aman allahım bir baktım ki sipariş ve kapora verilmiş... Ve doğum sancıları başladı...Yaşasın ciddiye alınmak...

@Umut

Değerli Umut Hocam;

Bu denli edebi güzellikte satırlar yazılabileceğini gösteren;

Hayran hayran satırları okurken keyifle ve mutlulukla Güne güzel başlamamı sağlayan

siz değerli hocama teşekkürü bir borç bilirim.

Cok guzel bir yazi olmus elinize saglik,umarim dogus yetkilileride bu yaziyi okurlarda nerede yanlis yaptiklarini gorurler.benim bir arkadasim ki beni astranin kapisindan cevirip golf almaya ikna eden kisi 3 ay bir siparis numarasi veremeyen bayi yuzunden suan corollaya biniyor.

Keyifle okudum yazinizi :) Bu arada araciniza masallah yakiyorrr :)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Devamını okumak için sabırsızlanıyorum..

@fcsrn ,@yusuf ,@silvershadow ,@erkanwrc ,@grattis ,@DrMobile ,@gdervisoglu

Hepinize teşekkürler...

Geri
Üst Alt