Volkswagen’in 2016 model otomobilleri CarPlay desteğiyle geliyor

gdervisoglu

Katılımcı Üye

İsim
Göktuğ D.
volkswagen.jpg

Apple’ın araç içi kontrol sistemi CarPlay, günden güne daha fazla otomobil modelinde kullanılmaya başladı. Son olarak Alman otomobil devi Volkswagen, yeni otomobilinde CarPlay teknolojisinin yer alacağını duyurdu.

Car-net platformuna sahip otomobillerle birlikte geleceği söylenen CarPlay‘in ilk olarak bugünlerde galerilerdeki yerini alacak olan 2016 model otomobillerde bulunacağı ifade edildi. Böylece sürücüler Siri aracılığıyla istediği bilgiye hızlıca erişebilecek veya harita üzerinden yol tarifi alabilecek. 2016 model Volkswagen’lerin neredeyse tamamında kullanılabilecek olan CarPlay’in yalnızca Eos ve Toureg‘lerde bulunmayacağı da söylenenler arasında.

http://www.log.com.tr/volkswagenin-2016-model-otomobilleri-carplay-destegiyle-geliyor/

Dilini anlamasam da videoda neyden bahsettiği anlaşılıyor  :)

Aslında su an mirrorlink ile Android cihazlarda kullanabilir. Fakat iOS cihazlar icin mirrorlink degil apple kendi geliştirdiği apple CarPlay gerekli. Şayet bu uygulama gelir ise bizim cihazlara mükemmel olur gercekten. Şimdiden soyliyim 2016 önce alanlar üzülmesin çünkü bu sistem usb üzerinden entegre edilebiliyor. Muhtemelen 5,8 ve 6,5 ve 8 inch cihazlar icin gelir bu uygulama. Fakat 5 inch bir fikrim yok. Ama ins onlar içinde gelir.

Bak bu güzel bir bilgi. Tr için de var mı bu güzel özellik?

Sent from my iPad using Tapatalk

mirrorlink kullanılabilir durumda diye biliyorum. Fakat özelliği açtırmak için 500 TL (net fiyatı bilmiyorum) gibi bir fiyat gerekiyor sanırım. (vag com cuları bekliyoruz ^^ )

major24 dedi:
mirrorlink kullanılabilir durumda diye biliyorum. Fakat özelliği açtırmak için 500 TL (net fiyatı bilmiyorum) gibi bir fiyat gerekiyor sanırım. (vag com cuları bekliyoruz ^^ )
MirrorLink ile ilgili bir gelişme yok henüz ve olsa da Android cihazlarda yapılabiliyor ve maalesef şimdilik Apple kullanıyorum. Yukarıdaki bilgiye göre de CarPlay'de ios da çalışıyor...

Zaten ilk sinyaller Highline de 6,5" Ekranın, comfortline de de connectivity package nin eklenmesi ile oldu sanırım. Artık yeni comfortline modellerde Bluetooth ve usb standart geliyor [emoji106]

Sent from my iPhone using Tapatalk

enpisagor dedi:
Zaten ilk sinyaller Highline de 6,5" Ekranın, comfortline de de connectivity package nin eklenmesi ile oldu sanırım. Artık yeni comfortline modellerde Bluetooth ve usb standart geliyor [emoji106]
Hocam satış temsilcim sadece bluetooth ve usb eklenecek dedi. Israrla 5 inch gelmeye devam edeceğini söylüyor. Yazı gelmiş bayilere.

theGenius dedi:
Hocam satış temsilcim sadece bluetooth ve usb eklenecek dedi. Israrla 5 inch gelmeye devam edeceğini söylüyor. Yazı gelmiş bayilere.
Evet zaten oyle sadece usb ve Bluetooth eklendi, 6,5 yine Highline a  Özgü, yanlis aktardım sanırım  [emoji5]️[emoji106]

@enpisagor bir ara 6,5 geleceği şeklinde düşünülüyordu bayiler tarafından. Hepimizi heycanlandırmıştı. Comfortline siparişim vardı o sıra :)

theGenius dedi:
@enpisagor bir ara 6,5 geleceği şeklinde düşünülüyordu bayiler tarafından. Hepimizi heycanlandırmıştı. Comfortline siparişim vardı o sıra :)
Bu bilgisiz St lerin arac satmak Amaçlı yaptığı bir yanlıştı, çünkü standart olan birşey araca opsiyon olarak eklenemez ama 6,5 ekran opsiyon olarak eklenebiliyor halihazırda, bu Bluetooth ve usb de bedava diil, "connetivity package" olarak ek 400 lira maliyet ile yeni comfortline Araçlarda gelecek.

enpisagor dedi:
Bu bilgisiz St lerin arac satmak Amaçlı yaptığı bir yanlıştı, çünkü standart olan birşey araca opsiyon olarak eklenemez ama 6,5 ekran opsiyon olarak eklenebiliyor halihazırda, bu Bluetooth ve usb de bedava diil, "connetivity package" olarak ek 400 lira maliyet ile yeni comfortline Araçlarda gelecek.

Aynen hocam zira ben siparis verdikten sonra 900 lira zam ve 400 lira paket eklemesi ile 1300 lira iceri girmistim.

Benim halen Comfortline için 6.5 ekran geleceğine dair umudum var. Umut fakirin ekmeği napalım! s=captain

Geri
Üst Alt