Açılan Airbag Hakkında

Öncelikle çok geçmiş olsun.

Bizim araçların koltuklarında ağırlık sensörü var hatta kemer takılmadığında bu yüzden sesli ikaz veriyor o koltukta birisinin olmadığını araç biliyor aslında acaba direk darbeyi o kısımdan aldığı için mi açtı , airbag kapatma yolcu kısmına bebek koltuğu koyulması durumunda kapatılır diye biliyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
çok teşekkür ederim hocam 

@Zaytung hocam servis yetkilim istersen perte çıkarırdık kaskon olsaydı diye ama tabiki olmadığı için :(  

@Ender hocam çok teşekkür ederim,daha doğrusu bütün forumdaşlarıma bir kez daha teşekkür etmek isterim ki vermiş olduğunuz bilgiler için. :'(

@bf417 walla hocam dün akşam servisten aradılar bende bir ŞOK daha değişmesi gerekenlerin listesi ve tamaştan alınan fiyatlar ise şaka gibi iskonto yapılmasına rağmen çıkan rakamı sizinle paylaşıyorum. 

e2a39fb6-7b72-4549-b30c-212cdc9ec38f.JPG

@Salih Sayın hocam takip mesafesi aranmaz demişsiniz bunu neye göre söylediniz?

@Salih Sayın hocam takip mesafesi aranmaz demişsiniz bunu neye göre söylediniz?
Çarptığınız araç sizin şeritte değil . O yüzden takip mesafesi dikkate alınmaz. Diğer şeritteki aracı mesafe ile takip edemezsiniz. Sağ şeritteki araç sola geçiyor. Aynasını kontrol edip araç gelmiyorsa sinyal verip sola geçebilir . Araç geliyorsa soldaki aracın geçmesini bekleyip geçtikten sonra sinyal verip sola öyle geçmeli . Tutanağa yazdıklarınız önemli . Çıkan karara göre itiraz edin. İfadenizi ve olayı tekrar anlatın . 61.000 lira iyi para. Mahkemeye kadar yolu var bu işin 

@armando hocam bunlar sadece parça fiyatları de mi ?  işçilik ve sıvılar (yağ vb) +10 bin daha eklenir gibi duruyor . Tutanak değişebiliyor mu bilmiyorum ama değiştirebiliyorsa değiştirin etrafta kamera görüntüleri varsa onlarıda alın az bir miktar değil . Karşı tarafın %60 %100 suçlu olması arasında baya bir fiyat farkı yaşanacaktır .

Çarptığınız araç sizin şeritte değil . O yüzden takip mesafesi dikkate alınmaz. Diğer şeritteki aracı mesafe ile takip edemezsiniz. Sağ şeritteki araç sola geçiyor. Aynasını kontrol edip araç gelmiyorsa sinyal verip sola geçebilir . Araç geliyorsa soldaki aracın geçmesini bekleyip geçtikten sonra sinyal verip sola öyle geçmeli . Tutanağa yazdıklarınız önemli . Çıkan karara göre itiraz edin. İfadenizi ve olayı tekrar anlatın . 61.000 lira iyi para. Mahkemeye kadar yolu var bu işin 
hocam tutanak harici bir dilekçe daha yazıp servise verdim onuda paylaşıyorum,yorumlarınız önemlidir.

kaza tutanağı ek-converted-1.jpg

@mbonat hocam bizzat gidip yeri kontrol ettim kamera yok malesef :(

@mbonat

@armando hocam bunlar sadece parça fiyatları de mi ?  işçilik ve sıvılar (yağ vb) +10 bin daha eklenir gibi duruyor . Tutanak değişebiliyor mu bilmiyorum ama değiştirebiliyorsa değiştirin etrafta kamera görüntüleri varsa onlarıda alın az bir miktar değil . Karşı tarafın %60 %100 suçlu olması arasında baya bir fiyat farkı yaşanacaktır .
evet hocam tamaştan alınmış rakamlar işcilik  vs gibi durumlar malesef yok, servisim ise çıkma ve yan sanayi ürünlerle hata bizde olursa 15bin-25bin arasında toparlanır diye söyledi ama tabiki afaki rakamlar bunlar :(  

Hocam parça listesini bir yere çıkartın 3-5 parçacıdan ve çıkmacıdan fiyat alın . Ünallar oto çıkmada birçok hasarlı golf var  toplu parça alımında  büyük ihtimalle indirim yaparlar. İyi bir özel servis ve kaportacıyla çok daha ucuza arabanızı yaptırabilirsiniz .

hocam büyük geçmiş olsun ALLAH beterinden korusun.

1-bu tür durumlarla karşılaşmamak için araç kamerası kullanmanızı öneririm .aracıma go pro taktırdım sürekli 4k görüntü alıyorum 3 4 günde 1 siliyorum.kamera görüntüsü büyük artı.

2-kasko ve sigorta şirketleri günümüzde kurnazlığın dibine vurmuş gibi yasal boşlukları da  kullanarak her türlü kendi menfaatini müşterisine yansıtıyor.ve kendi aralarında bile uyuşmazlıklar olabiliyor ki bunu da 2 tarafın sigortasını kullanarak yapıyorlar örneğin hasarı 50 ye 50 veriyorlar..

3-yolcu koltuğunda  basınç ağırlık algılayıcı vardır. ve koltukta biri oturduğunda devreye girer ve emniyet kemeri ikazını çalıştırır buda hava yastığıyla beraber çalıştığından kaza anında hava yastığı açılır ama yan koltuk boş ise yolcu ön hava yastığını açmaması gerekir,perde hava yastığını açabilir.

4-siz siz olun kaskosuz sigortasız araca binmeyin ve gününü geçirmeyin en baba kasko 3000 tl çıkar ama en ucuz hasar en az 5-6 bin 

5-serviste maliyetler fazla çıkabilir sanayiden de bir fikir almanızı öneririm..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hocam parça listesini bir yere çıkartın 3-5 parçacıdan ve çıkmacıdan fiyat alın . Ünallar oto çıkmada birçok hasarlı golf var  toplu parça alımında  büyük ihtimalle indirim yaparlar. İyi bir özel servis ve kaportacıyla çok daha ucuza arabanızı yaptırabilirsiniz .
Hocam çok teşekkür ederim. parçaları bir çoğunu çıkma iyi ürünlerden toplamaya başladı servisim ama Ticari Taksinin maksimum ödemesi 36bintl :(

Geri
Üst Alt