VAG-COM Kodlamalarla İlgili Genel Paylaşım Konusu

@SATURNUS2015

Orhan Hocam, belirttiğiniz diğer iki satıcıya da mesaj gönderdim az önce, cevapları gelirse mutlaka paylaşacağım.

Eyvallah  :)

Ben aracı geçtiğimiz haftalarda alır almaz Endere uğrayıp özellikleri açtırmıştım, ilk aşamada ihtiyacım yok ama öğrenmek ve elimden geldikçe diğer arkadaşlarımıza da yardımcı olmak istiyorum. Tabii ilk önce şu kabloyu aksaksız bir temin edebilsek gerisi gelecek inşallah.

Rica ederim, maksadım tekil değil elbette :) dediğiniz gibi hem muayene döneminde, hem de her gün güncellenen yeni özellikler bakımından elimizin altında olması iyi olacak kanaatindeyim. İşi bilen arkadaşlarımızla da seve seve paylaşırım zaten.  Yaptığınız öncülüğe katkıda bulunabilirsek ne ala :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

bende üsküdar tarafındayım bilgim yok ama laptop ayarlayabilirim :) para desteğine ihtiyaç varsada ben ok :)

@SATURNUS2015 Orhan Hocam tekrar merhaba,

Dün diğer 2 satıcıya da gönderdiğim mesajlardan aşağıdaki linkteki satıcı geri dönüş yaparak aynı cevabı verdi. Uygun olabileceğini ama Golf 7'de test etmediklerini belirtti. Biraz daha bakınıp riske girmekten başka çaremiz de yok gibi.

http://www.aliexpress.com/item/2015-latest-version-VAG-COM-14-10-2-English-Version-VAGCOM-14-10-2-VCDS/32358403205.html

@emre Emre arkadaşımız da zaten siparişini vermiş sağolsun, bir taraftan da ben bulursam inşallah çözüme ulaşırız.

@Redline Serkan hocam eyvallah sağolun, kabloyu bulup çalıştığından emin olalım da masrafı önemli değil.

En nihayetinde baktık olmuyor, hep beraber ortak orijinal bir Ross-Tech alır, işin erbabı bir arkadaşımızı ordan oraya yorarız son çare :)

@erkanz

tabiki erkan hocam sorun olmasın çözülsünde geri kalan sıkıntı değil birde FEDA diyen bir arkadaşımız çıkar kesin  ;D

SATURNUS2015 dedi:
uledlerin auto konumunda %100 açık olması,  sis farlı selektör, bluemotion açılış logosu, bagaj kısmı iç farların da fren lambası olarak yanması kodlarını yeni açtım. çocuklar gibi şenim şu anda. fren lambaları ve u ledler canavar gibi oldu.

14 sürüm kablo alınırsa rain closingi aktiv edecem sadece diğer kodlamaları açtım. menüden de gözüküyor.

amerikan parkları %10 dan %15 e çıkardım bariz güzelleşti.

sinyalde lambalarla birlikte u ledlerin çakarlı yanması olayına bakacam bir ara açıp açmamakta tam emin değilim ne dersin onur?

@Onur
Ooo çok iyi abi hepsini yapmışsın :)

Uled çakarlı skodalarda ki gibi olur ve eminim muhteşem olacağına uledlerin. Kesin yap abi.

Birde amerikan parkların seviyesini arttırabilirsin abi yansın turuncu turuncu :)

@SATURNUS2015

orhan hocam listenizi inceledim şimdi. bu listede sinyal ile drl'nin sönmesi ya da uled için sönükleşmesi olayını göremedm. bugün yine basic bi-xenon'lu bir golf dönüş yaparken drl'si sönmüştü. acaba standart mıdır bu?

bir de geri viteste arka sileceğin normalde çalışmaması ve vag ile açılması ilginç geldi bana. benim punto'da dahi var bu özellik.

SATURNUS2015 dedi:
@SATURNUS2015

orhan hocam listenizi inceledim şimdi. bu listede sinyal ile drl'nin sönmesi ya da uled için sönükleşmesi olayını göremedm. bugün yine basic bi-xenon'lu bir golf dönüş yaparken drl'si sönmüştü. acaba standart mıdır bu?

bir de geri viteste arka sileceğin normalde çalışmaması ve vag ile açılması ilginç geldi bana. benim punto'da dahi var bu özellik.
Murat hocam geri viteste arka sileceğin çalışması ekrandan ayarlama highline da standart menüden açıp kapatabiliyorsunuz . comfortline araçta bunu vagla aktif hale getirip sonradan kullanılıyor.

sinyal ile u ledin sönükleşmesi olayı kodu var fakat amerika kıtasındaki araçlar için bunu aktif hale getirme kodu olduğunu duyup okumuştum bu sebeple paylaşmadım hocam.
sönükleşmiyosa vardır vw'nin bir bildiği deyip keyfimize bakalım napalım.  ;)

SATURNUS2015 dedi:
@SATURNUS2015

Murat hocam geri viteste arka sileceğin çalışması ekrandan ayarlama highline da standart menüden açıp kapatabiliyorsunuz . comfortline araçta bunu vagla aktif hale getirip sonradan kullanılıyor.

sinyal ile u ledin sönükleşmesi olayı kodu var fakat amerika kıtasındaki araçlar için bunu aktif hale getirme kodu olduğunu duyup okumuştum bu sebeple paylaşmadım hocam.
sönükleşmiyosa vardır vw'nin bir bildiği deyip keyfimize bakalım napalım.  ;)
aynen hocam. 

kodlama yaparken kendi vag konumdan faydalandım. hızlı bir şekilde yaptım. iyi ve anlaşılır hazırlamışım konuyu.

tüm özellikler açıldı. geriye bir tek 14 kablo ile rain closingi aktif hale getirmek kaldı bende.

darısı tüm dostların başına.
şu 14 kablosu işi netleşse de, ankarada bu işi yapan biri olursa bi çay içsek, olmazsa da elektronik mühendisi arkadaşımla bunların arasından yapmak istediğim bi kaç tane var bakalım.

SATURNUS2015 dedi:
bir bakayım o zaman ona da.

amerikan park olayında aşama aşama gidiyordum.  şimdi % 30 a açtım dediğin gibi süper oldu onur.  gifRock

@Onur
Abi hayırlı olsun eminim çok güzel olduğuna güle güle kullan :)

Orhan abi virajda sis farı dediğin özellik nasıl oluyor?

Geri
Üst Alt