Dsg Resetleme

karakuyu32

Üye
İsim
Alper karakuyu
Arkadaşlar bazı forumlarda okuduğum kadarıyla yarım kontaktayken gaz pedalına sonuna kadar basıp 20sn bekleyince dsg sıfırlanıyormuş. Malum dsg gaz tepkilerini kullanım alışkanlıklarına göre hafızaya alıp belirliyor. Ben ikinci el aldığım golfümü bu şekilde sıfırlayayım mı gaz tepkileri değişir mi bir sorun açar mı ? Konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar bazı forumlarda okuduğum kadarıyla yarım kontaktayken gaz pedalına sonuna kadar basıp 20sn bekleyince dsg sıfırlanıyormuş. Malum dsg gaz tepkilerini kullanım alışkanlıklarına göre hafızaya alıp belirliyor. Ben ikinci el aldığım golfümü bu şekilde sıfırlayayım mı gaz tepkileri değişir mi bir sorun açar mı ? Konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Bu işlemin aracınız için herhangi bir zarar vermesi söz konusu olmadığı gibi size tavsiyem Aracınızın Garantisi de devam ediyorsa Serviste Mekatronik Yol adaptasyonu ve Kalibrasyonu yaptırmanız olacaktır. Araç ilk günkü konuma geçiyordu ben her bakım da bunu serviste yapırmıştım Hissiyatı çok hoş olurdu.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Garantisi bitti maalesef ama bakımları için hala servise gidiyorum. Araçla ilgili sorunum yok. Tek sorunum hemen 2. Vitese geçmesi oda dsg nin klasiği.Acaba farklı bir hissiyat olur mu diye merak ettim yaptım değişen birşey olmadı.

Geri
Üst Alt