Golf 7 1.2 tsi yağ uyarı ışığı

Nur Gül

Yeni Üye
İsim
Nur Gül Dönmez
Merhaba, ilk aracım golf 7 1.2 tsi dsg 2013 model. Aracı haziran 2018de 2. El olarak aldım. O tarihten bu yana 2bin kmde bir yağ uyarı ışığı yanıyor. Tüm bakımları serviste yapılmış ve ben de bakima goturdugumde bu sorunu ilettim ve herhangi bir sorun tespit edemediler. Servisten 15 gün sonra yine ayni sorunla karşılaştım. Araca sürekli yağ ekliyorum. Sorunu tespit edememelerine ragmen teknik yazilarinda bu sorunun emme manifoldu degistirerek duzelme ihtimalinin olduğunu ve bu konuda garanti veremeyeceklerini söylediler. Düzelme olmazsa motorunu incelemek gerekir bu durum ise iyi niyet garantisine girer mi emin değilim denildi.  Bu sorunu yaşayan ve çözüm bulan var mi? 

@Nur Gül bazı tsi motorların karşılaştığı sorundan muzdaripsiniz arcınızda 1lt yedek yağ bulundurun arada da ışık yanmadn kontrol edip ekleyin yağ çubuğu ile ilgili bilgiyi forumdan ya da aracınızın kitapçığından bulabilirsiniz her çizgi 1lt eksilme demektir manifoldunuzu boşuna değiştirmeyin derim çünkü servisin her zamanki para koparma stratejisi zaten söylediklerinden de anlaşılıyor sorun çözülmeyebilirmiş, aracınızın küçük hacimli yüksek performans üreten bir motoru var polo gti da aynı sorun vardı zamanla özellikle rodajda dikkat edilmediyse benzin havaya yağ karışır motorun düzensiz aşınmasından kaynaklı eskiden ufak karışım da  olsa duman atardı şimdiki araçlar konvektörlü olduğu için atmıyor aşırı yakmadıkça. En iyisi satın kurtulun yağ yakan arabadan hayır gelmez🤔insanın sinirini bozar sürekli

Aracı yüksek devirli kullanıyor musunuz ? Eğer öyleyse normaldir.

@bf417 ilk arabada böyle bir şey olmasi cok üzdü beni, maddi durum duzelince motora zarar gelmeden satacağım inşallah

@murat52 yok Murat bey, yüksek devirde kullanmıyorum. Şöyle bir durum ben kullanirken oluştu yalnız 95 ve 105 km hiz arasında uguldama geliyor. Devir, vites, gaza basma, frene basma fark etmeksizin

Anlaşılan motorun rektefiye edilmesi gerekiyor, normal şartlarda mağduriyetinizin iyi niyet garantisinden giderilmesi gerekir.

@bf417 ilk arabada böyle bir şey olmasi cok üzdü beni, maddi durum duzelince motora zarar gelmeden satacağım inşallah
Aracınız yağı fazla eksiltiyor bunu satarken anlıcaklardır kaldı ki anlamadılar diyelim ayıplı mal satmak da pek etik değil siz alırken buna maruz kalmış olabilirsiniz keşke iyice baktırsaydınız, size tavsiyem biraz masraf yapın rektefiyeye sokun bulunduğunuz yerde bu işi yapan özel servis illaki vardır aracınızı uzun yıllar rahatlıkla kullanırsınız

Geri
Üst Alt