ANKET- Golf 7 Manuel mi? Yoksa DSG mi?

Golf 7 manuel mi tercih edersiniz yoksa dsg mi?

• Manuel

Kullanılan: 147 39.8%
  • Dsg

Kullanılan: 184 49.9%
  • Keşke başka otomatik vites seçeneği olsa

Kullanılan: 38 10.3%

• Kullanılan toplam oy
    369
yusuf dedi:
Arkadaşlar merhaba...1.4 150 PS ACT aracımın siparişi bugün geçildi.Buradan edindiğim bilgiler ve hocalarımın tavsiyesileri ile güzel  bir opsiyon donanım listesi eşliğinde aracımı sipariş ettim.Ve haliyle iş iyice ciddiye bindiği için

araştırmalarım,merakım,heyecanım ve titizliğim had safhalarda seyrediyor.Açıkçası son 2 gündür DSG ile ilgili sorunlar gözüme çok daha fazla ilişmekte. Dediğim gibi iş ciddiye bindiğinden dolayı algıda seçicilik durumu da olabilir bu.

Lakin içimde bir korku da oluşmadı değil.Sizce korkum ve endişem beyhude mi ?
DSG satışları neredeyse manuelden fazla. Sitemizde dahi yarı yarıya neredeyse. Sitemizdeki kullanıcıların sıkıntısı var mı bir bakın derim ;)
Cevap için teşekkür ederim hocam... Konu golf olduğu zaman insan herşey mükemmel olsun istiyor ve hatta bazen titizlik takıntı sınırına kadar dayanıyor...

Istanbulda haftaici hergun ise gidip gelmek icin aliniyorsa bence de dsg sart, gercekten cok gereksiz yoruyor araba insani sabah aksam trafik.

Fakat istanbul disinda yasaniyorsa ya da istanbulda haftasonlari kullaniliyorsa manuel almak daha mantikli geliyor benim icin.

Merhaba, araniza yeni katildim. Golf 7 alma arefesindeyim ve en buyuk ikilemim DSG mi Manual mi :)  DSG nin cok sorun cikartisi, pahaliligi, araci agirlastirmasi ve insanlara garanti uzattirma zorunlulugu hissettirmesi beni manual e cok itiyor. Bundan manual e kullandim burada da oyumu.

Merhaba, araniza yeni katildim. Golf 7 alma arefesindeyim ve en buyuk ikilemim DSG mi Manual mi :)  DSG nin cok sorun cikartisi, pahaliligi, araci agirlastirmasi ve insanlara garanti uzattirma zorunlulugu hissettirmesi beni manual e cok itiyor. Bundan manual e kullandim burada da oyumu.
Merhaba Hocam hoşgeldiniz :)

Bir DSG kullanıcısı ama manuel sevdalısı olarak imkan varsa DSG diyorum. Sorunlu olanlar 2013 ve öncesindeydi. 2013de yapılan geliştirmelerle sorunlar çok büyük oranda çözüldü. İlla ki kavrama bitecektir bu her şanzımanın kaderinde var zaten ama onun dışında bişey olacağını pek sanmıyorum. Tabii birazda şans işi :)

Merhaba Hocam hoşgeldiniz :)

Bir DSG kullanıcısı ama manuel sevdalısı olarak imkan varsa DSG diyorum. Sorunlu olanlar 2013 ve öncesindeydi. 2013de yapılan geliştirmelerle sorunlar çok büyük oranda çözüldü. İlla ki kavrama bitecektir bu her şanzımanın kaderinde var zaten ama onun dışında bişey olacağını pek sanmıyorum. Tabii birazda şans işi :)
Tesekkurler, bayagi bir eklemem oldu araca, suan manual tsi highline arac 87bin civarinda, DSG yi eklememle ucuk rakam oluyor, bu da beni cok caydiriyor :)  

Tartışmasız mümkünse DSG. iş icabı manuel araç kullanıyorum kendi aracım dsg, arada sürüş konforluğu rahatlığı bakımından muazzam fark var, alıştığınız zamanda manuele dönülmesi zor gözüküyor, dsg için sorunlu/sıkıntılı haberlerine ise kulak asmayın, bakımları tam anlamıyla yapılmış normal şartlarda kullanıldığında 100000 km ye kadar sıkıntı yaşamamış dsg kullanıcıları biliyorum tanıyorum.  en yakın arkadaşım aralık 2014 te dsg li octaviasını aldı ve su anda 43000 km de aracı ve herhangi bir sıkıntı yaşamadı dsg ile ilgili, biraz kullanım birazda şans sanırım dsg konusu.
Melih hocam ben de 2013 tdi dsg Octavia vardı. 12 bin km de iken@Ender hocanın arkadaşına sattım aracı. Ve kendisi çok titiz bir kullanıcıymış. Araç şuan 45bin kmde ve ikinci kez kavrama değişecekmiş. İlla ki kullanım önemli ama şans daha da önemli. Ben şimdi alacak olsam yine dsg isterim. Ancak ben Octavia'yı alırken dsg için 5500 tl fark vermiştim. Vw'de dsg için iki kere düşünülmeli.

Melih hocam ben de 2013 tdi dsg Octavia vardı. 12 bin km de iken@Ender hocanın arkadaşına sattım aracı. Ve kendisi çok titiz bir kullanıcıymış. Araç şuan 45bin kmde ve ikinci kez kavrama değişecekmiş. İlla ki kullanım önemli ama şans daha da önemli. Ben şimdi alacak olsam yine dsg isterim. Ancak ben Octavia'yı alırken dsg için 5500 tl fark vermiştim. Vw'de dsg için iki kere düşünülmeli.
Bahse Konu @Olcay eski aracı Octavia Bugün 45 bin km bakımı için Yetkili servise Bıraktık :)  bakalım ne gibi biişlem yapılacak... belkide değişim gerekmiyor diyip yazılım yapacaklar...

Bahse Konu @Olcay eski aracı Octavia Bugün 45 bin km bakımı için Yetkili servise Bıraktık [emoji4] bakalım ne gibi biişlem yapılacak... belkide değişim gerekmiyor diyip yazılım yapacaklar...
Ender hocam 45 bin bakımı ne tutacakmış bi öğren bakalım. Benim 15bin bakımından pahalı mı olacak merak ediyorum. Bu Bahadır beni yine Skoda almaya teşvik ediyor.

Ender hocam 45 bin bakımı ne tutacakmış bi öğren bakalım. Benim 15bin bakımından pahalı mı olacak merak ediyorum. Bu Bahadır beni yine Skoda almaya teşvik ediyor.
Yarın Alacak aracı. çıksın gerekli bilgiyi paylaşırım senle. en kötü ihtimal Whatsap grubunda :)  detaya gireriz .

Kesinlikle haklısınız hocam, benim bahsettiğim arkadaşta normal kullanmaz bir de, yani hırçın kullanır dip gaz, ani kalkma/durma vs gibi, buradan yine sizin dediğiniz şans konusuna geliyoruz :'(

bu anket bence eksik kalmış... ek bir madde olarak arada ki fark  10 bin değilde 3 bin olsa alırmıydınız seçeneği olsaydı eminim %95 oranında kişi dsg yi seçerdi :)  

bu anket bence eksik kalmış... ek bir madde olarak arada ki fark  10 bin değilde 3 bin olsa alırmıydınız seçeneği olsaydı eminim %95 oranında kişi dsg yi seçerdi :)  
Arada öyle bir fark olsa 95 değil %100 olurdu bence oran, ve dsg şatışları patlar manuel şanzıman istek üzerine getirilirdi, 

Mevcut şartlar üzerinden değerlendirmek en iyisi bence :)

manuel çünkü araba kullandığımı anlıyorum, her şey benim kontrolümde...

Aynen bende sizin gibi yillardir manuel kullaniyordum,hanimin israri ile dsg aldim,valla bunca yil bosuna gecmis.Boyle zevkli arac kullandigimi hatirlamiyorum,isin guzel yani hanim baski balatayi bitirecek derdide yok

Ben, arabayı manuel kullanıyorum her şey benim kontrolümde muhabbetine katılmıyorum. İstendiği takdirde dsg bulunan aracın vites kontrolünü de kendiniz yapabiliyorsunuz, otomatik şanzıman otomotiv sektöründe bir buluş ise dsg de o buluşların en iyi sonucu bence :'(

Geri
Üst Alt