Turbo arızası mı yoksa başka bir arıza mı

Fenerizm_7

Üye
İsim
Murat
Arkadaşlar merhaba 

2014 dsg tdi 

aracı ilk çalıştırdığımda turbo sesi gibi bir ıslık sesi var bir süre sonra ses azalıyor 

rolantidede gelmese kesin turbo diyeceğim benim bildiğim turbo devire bindiğinde belli eder başına gelen varmı yada sorunu bilen bir arkadaş varmı 

ses biraz da şeye benziyor eski araçlarda olurya teyibi açtığınızda parazit yapar öyle bir ses 

birde nadiren marşa bastığımda araç geç çalışıyor sürekli olmuyor ama akü %80 

ARIZAYI BULDUM ARKADAŞLAR TURBONU ÜSTÜNDEKİ PRESLİ DİYAFRAMDAN %90

SOKETİ SÖKÜNCE ISLIK SESİ TAMAMEN GİDİYOR TAKTIĞIMDA TEKRAR GELİYOR DİYAFRAMI ELİMLE OYNATTIĞIMDA SESİ AZALTIYOR  TAMİRİ OLURMU ACABA EN YAKIN İZMİRDE YADA BALIKESİRDE YAPTIRABİLİRİM 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Fenerizm_7 Hocam turbonuz da sorun yok , gergi rulmanlarınızı kontrol ettirirmenizi öneririm.

@DoğanARABACI araç 115000 triger setini falan değiştirsemmi arızayı buldum turbonun üstünde yuvarlak presli diyafram var ordan geliyor soketi söktüm sesi kesiyor takınca yine geliyor elimle oynattığımda sesi azaltıyor 

@Fenerizm_7 Triger değiştimende fayda var  , hazır o kadar müdahale yapılcakken diğer sorun olacak parçaları da görürsün.

@Fenerizm_7 merhaba kardeşim az evvel tamirciden geliyor. Usta bulmak kolay değil. Her ustayada güvenilmiyor sultanbeyli tarafında bir usta 2 arızam vardı ikisini sorunu çözdü. Woswagen arızalarında profosyonel olduğunu düşündüğüm mustafa ustayı tavsiye ederim. Usta hem hızlı hemde nokta atışıyla arızayı tespit ediyor. Paranızı üç kağıtçı ustalara kaptırmayın. İnanın denediğinizde bile farkı göreceksiniz. Telefon numarası:0 (507) 997 54 95

Muhtemelen diyafram dedigini wastegate , cikma turbodan bulunup takilanilir sorun onda ise... Cokmu rahatsiz edici bir ses bu? Surekli gelmese malesef turbo diyecegim ama surekli gelmiyor sanirim

Turbonuz bozuldugunda rolantidede gelir bu arada ses, diyaframi cektiginizde basinc bastirmadiginiz icin ses kesiliyor olabilir.Turboda olabilir sorununuz iyi kontrol sart

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mehmetmert yani turbodada olabilir tabi 

turbo sesi biraz vardı gibi ama geçen gün partikül hatası verdi araç o uyarıyı kaldırmak için 4 viteste 2500 devirde gittim 20 dakika ugarı kayboldu birazda ondan fazla fazla sıkıştırdım aracı ses ilk çalıştırdığımda fazla rahatsız edici geliyor ama bir süre sonra tamamen kesmiyor ses şiddeti azalıyor ses çoklen diyaframın olduğu yer ile elimle oynadığımda tekrar azalıyor birde ses gelirken soketi söktüm geri taktım tamamen kesti ses ama gaza basınca yine geldi izmirde turbocu varmış 

Soketi soktugunuzde basinc olmuyor turboda o yuzden ses kesiliyor bence...

Bir bilene gostermenizde fayda var

Turbonun tamir kiti yok, cikma duzgun bulmaya calisin...

Yazilim var mi aracinizda?

@mehmetmert ayvalıkta tanıdığım özel servise gösterdim diyafram patlamış olabilir dedi burda müdale edemeyiz izmirde bi turbocu var dedi oraya yönlendirdi

Geri
Üst Alt