Golf 7 Oem Koltuk Isıtma Uygulaması

Merhabalar hocam öncellikle tebrikler;

Bende malzemeleri toparladım montajı kaldı sadece.

takıldığım tek konu var size daha önce mesaj yazdım ama sanırım görmediniz.

bu işle ilgili kodlama yapmak gerekiyormu?

• Beğen
Tepkiler: MSE

Hocam ben sizin kadar teferruatli girisemem size kucuk bir sorum var koltuk yanlarindaki bel destegi ayar kollarini cikartmak kolay mi nasil cikartiriz ?

Merhabalar hocam öncellikle tebrikler;

Bende malzemeleri toparladım montajı kaldı sadece.

takıldığım tek konu var size daha önce mesaj yazdım ama sanırım görmediniz.

bu işle ilgili kodlama yapmak gerekiyormu?
@hasantastan gerekiyor hocam. Muhammed hocamın desteği ile bende yaptım bu uygulamayı 

Hocam koltugun yanlarindaki diger plastik parcalar vidali mi acaba kilif takmak icin ben de komole o parcalari sokmek istiyirum ama nasil olur size danisayim dedim

Vallahi helal olsun bu emeği takdir ediyorum.  :masallah:

• Beğen
Tepkiler: MSE
Hayır yanlarda vida yok hocam 
Muhammed hocam. Koltuk ısıtma yapmak için tesisatı aldım. Fakat montaj ile ilgili döküman yok.

Sanırım 3 tane bcm ye kablo girecek.
3 kablo da sigorta tesisatı ile ilgili. Bunlarla ilgili bilgi verebilir misiniz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Muhammed hocam. Koltuk ısıtma yapmak için tesisatı aldım. Fakat montaj ile ilgili döküman yok.

Sanırım 3 tane bcm ye kablo girecek.
3 kablo da sigorta tesisatı ile ilgili. Bunlarla ilgili bilgi verebilir misiniz?

Toplam 6 kablo var. 

Tesisat dışında gelen Kısa kalın kablo sc26’dan bcm 73a/1’e girecek

Sol koltuk ısıtmanın güç kablosu bcm 73a/2

sağ koltuk ısıtmanın güç kablosu bcm 73a/5

Her iki tarafa da giden ortak kahverengi Beyaz kablo bcm 73c/56

sol ısı sensörü kablosu 73c/43

sağ ısı sensörü kablosu 73c/40

gelen tesisatlarda renkler değişebiliyor o yüzden bu şekilde yazdım. Anlaşılmayan yer olursa yazabilirsiniz. 

Toplam 6 kablo var. 
Tesisat dışında gelen Kısa kalın kablo sc26’dan bcm 73a/1’e girecek
Sol koltuk ısıtmanın güç kablosu bcm 73a/2
sağ koltuk ısıtmanın güç kablosu bcm 73a/5
Her iki tarafa da giden ortak kahverengi Beyaz kablo bcm 73c/56
sol ısı sensörü kablosu 73c/43
sağ ısı sensörü kablosu 73c/40
gelen tesisatlarda renkler değişebiliyor o yüzden bu şekilde yazdım. Anlaşılmayan yer olursa yazabilirsiniz. 
Süpersin hocam. Çok teşekkür ederim.

Muhammed hocamın bilgilerine ek olarak patrickten şöyle bir tablo geldi. Burdan tüm pinler ve nereye takılacağı yazıyor.

c755edecbab732288422a238a3881ce9.jpg

Muhammed hocamın bilgilerine ek olarak patrickten şöyle bir tablo geldi. Burdan tüm pinler ve nereye takılacağı yazıyor.

Hocam Patrick Elsa diagramına göre çizmiş ama ELSA’daki kablo renklerine sadık kalmıyorlar. Kimi zaman sağda olması gereken sensör kablosuna ait  renk solda geliyor. Kimi zamansa solda olması gereken sarı-kırmızı sol ısıtma kablosu sağda oluyor. Sadece buna göre kablolar bağlanır ise montaj hatalı olur. Takacak Kişiler mutlaka kontrol etsinler. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam Patrick Elsa diagramına göre çizmiş ama ELSA’daki kablo renklerine sadık kalmıyorlar. Kimi zaman sağda olması gereken sensör kablosuna ait  renk solda geliyor. Kimi zamansa solda olması gereken sarı-kırmızı sol ısıtma kablosu sağda oluyor. Sadece buna göre kablolar bağlanır ise montaj hatalı olur. Takacak Kişiler mutlaka kontrol etsinler. 
Montajı kendim yapıcam. Renklerini henüz kontrol etmedim ancak soketten çıkan numaralara göre kontrol ederek gidicem. Uyarınız için çok teşekkür ederim.

@MSE @Ömer Kahraman hocam şu an montaj yapıyorum fakat garip bir durumla karşılaştım sağ koltuk yaslanma kısmındaki pedten 1 adet kablo geliyor oturma kısmındaki pedten ise 2 adet kablo geliyor yani bir koltuğun pedlerinden toplamda 3 soket geliyor fakat bcm ye gidecek bağlantıda 2 adet soket var şaştım kaldım IMG_20200611_114122.jpg

IMG_20200611_113955.jpg

IMG_20200611_114021.jpg

Kablonun biri boştamı kalacak anlamadım.

Geri
Üst Alt