Toyota'dan Golf'e Geçiş

SB1907_23 dedi:
ben de corolladan golfe geçiş yapmıştım

sorunsuzluk konusunda maşaallahı vardı ama performans ne yazık ki yoktu. usul usul hızlanır, motor asla kendisini yormana izin vermezdi. "Allah muhafaza arıza mı çıkaracaksın" kafasıyla çalışan bir araçtı. hedefine ulaşıyor olsa da tek şerit yollarda araç sollarken hele de uzun araç sollarken 2 kere daha düşünmenize olanak sağlayarak zihinsel gelişime de katkısı büyüktü.

Geniş, ferah, sorunsuz, malzeme kalitesi olarak üzmeyecek bir aile aracıydı. erken yaşta sahibi olup 1 sene kullandım ve hedefe giden yolda bana yardımcı olan bir araç olarak beni golfe ulaştırdığı için teşekkürler toyota :)
bende corolla dan gecis yapmısdım

duygularıma tercüman olmuş yazınız:)

eklemeden gecemeyecegim

corolla dizeldi benim ne kadar bassamda yakıt konusunda hakaten cok iyiydi

hic üzmedi

aynı ayarda tsi kullanınca baya yakıyor

sakin kullanmayı öğrendim artık aracım genelde sehir ici 7-8 lt lerde seyrediyor

SB1907_23 dedi:

sorunsuzluk konusunda maşaallahı vardı ama performans ne yazık ki yoktu. usul usul hızlanır, motor asla kendisini yormana izin vermezdi. "Allah muhafaza arıza mı çıkaracaksın" kafasıyla çalışan bir araçtı. hedefine ulaşıyor olsa da tek şerit yollarda araç sollarken hele de uzun araç sollarken 2 kere daha düşünmenize olanak sağlayarak zihinsel gelişime de katkısı büyüktü.

Geniş, ferah, sorunsuz, malzeme kalitesi olarak üzmeyecek bir aile aracıydı. erken yaşta sahibi olup 1 sene kullandım ve hedefe giden yolda bana yardımcı olan bir araç olarak beni golfe ulaştırdığı için teşekkürler toyota :)
Değerli Serkan Hocam;

Yaptığınız yorumların içeriğindeki bilginin sunuluş tarzındaki zeka pırıltılarına;

söz sanatlarından;

"istiare"nin,

"hüsn-i talil",

"intak"

ve "teşhis"in

incelik ve derinliğine bakarak sanatçı bir ruhun varlığına eminlik hissiyle

ve yanı sıra zevkle okunan satırlara dokunan gözlerimin ettiği bayrama,

ruhumun da ettiği ziyafet sonrası tokluğa benzer hissiyata kaynaklık ettiğini bilmelisiniz....

Ama en çok da;

söz söyleme konusunda bir üstadla karşılaşmanın verdiği mutluluğu bana yaşattığınız için teşekkürler..

@mrvolkan

benimki lpgliydi şehirdışı 20 kuruş civarı yakardı. en son yolculuğumda pazar günü 17 kuruş yaktı pazartesi teslim ettim. giderayak içime oturmuştu  :D

şuanda da 24 25 kuruş yakıyor golf

Moderatör tarafında düzenlendi:
silvershadow dedi:

Değerli Serkan Hocam;

Yaptığınız yorumların içeriğindeki bilginin sunuluş tarzındaki zeka pırıltılarına;

söz sanatlarından;

"istiare"nin,

"hüsn-i talil",

"intak"

ve "teşhis"in

incelik ve derinliğine bakarak sanatçı bir ruhun varlığına eminlik hissiyle

ve yanı sıra zevkle okunan satırlara dokunan gözlerimin ettiği bayrama,

ruhumun da ettiği ziyafet sonrası tokluğa benzer hissiyata kaynaklık ettiğini bilmelisiniz....

Ama en çok da;

söz söyleme konusunda bir üstadla karşılaşmanın verdiği mutluluğu bana yaşattığınız için teşekkürler..
forumun ilham kaynağısınız hocam , biz teşekkür ederiz size ;)

çok şükür güzel bir sinerji yakaladık burada

herkes özenle seçtiği kelimelerle ve saygılı bir şekilde soru soruyor, cevaplar da aynı şekilde geliyor

forumun bu havası herkesi etkiliyor

Allah bozmasın inşaallah

herkese selamlar

ben de toyota auristen golf 7 ye geçiş yapanlardanım. aracı almadan önce 1 serisi ve a3 arasında kalmıştım. golf hiç aklımda yoktu. eş dost vasıtasıyla bir anda kendimi rekor oto ümraniyede buldum. xenon, sunroof ve cruise control takımtımdan araç bulamamıştım ama rekor otoda tam istediğimi buldum. fiyat olarak da a3 ve 1 serisinden daha makul ve daha donanımlı olunca gılf 7 maceramız başladı :)

aracımı 1.4 tsi 125ps highline xenon ve sunrooflu beyaz olarak aldım. ilk işim koltuk koruma ve kaput-kapı-tampon-çamurluk şeffaf film ve sadce ön yan 2 cama fil uygulaması yaptırmak oldu.

dizel araçtan benzinliye geçince alışmak sıkıntı olur diye düşünmüştüm ama konfor ve sessiz-keyifli sürüş beni benden aldı :)

sürücü koltuğuna oturduğumda teknolojik olarak d segment araç hissi veriyor bana. autohold özelliğine bittim zaten :)

xenon farların karanlıktaki görüş mesafe ve açısı çok iyi.

şu an sadece istanbul içinde %20 çok yoğun %60 orta yoğun %20 de akıcı trafikte kullandım ve 100km'de 8.1 gibi bana göre normal bir değere ulaştım. tecrübeli olanlardan yorumlarını bekliyorum :)

dün gece test için ataşehir-altunnizade(1. köprü yolu) yaptım ve araç kaşla göz arasında 160ı buldu :)

haftaya izmire gideceğim. uzun yolda deneyip izlenimlerimi ve aracın fotolarını da paylaşmak isterim :)

dağınık yazdığım için şimdiden özür diliyorum :)

soru: ön cama film yaptırmak ne kadar faydalı? görüşü çok karanlık yapar mı? gece aracın içi çok karanlık olur mu(benim aracın içi bej)

@Gunners

Değerli Hocam;

Öncelikle Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz.

Ön cama film elbette yaptıranlar var bazen çok da şık durduğunu itiraf etmeliyim ve kendilerince haklı gerekçeleri de vardır.

Ama kısacası ben önermiyorum.

Eğer merak ediyorsanız İşte size nedenleri:

Fakat hiç bir kozmetik, estetik değişiklik sürüş güvenliğini tehlikeye atacak önemde olamaz.

Yasanın konma gerekçesi basit: Sürücünün görülmesi tanınmasından ziyade onun yolu görmesi.

Siz denemenizi muhtemelen 2 numara cam filmi ile yapacaksınız ve güzndüz görüşünüzde hiç bir kısıtlama söz konusu değil.

İşin gerçeği karanlıkta da problem yok. Araçlar aydınlatmaya sahip olduklarından.

Problem uzun yolda veya yeteri aydınlatmaya sahip olmayan yolda aydınlatması bulunmayan yayalar, bisiklet, traktör, römork, iş makineleri...

Bunları karanlıkta filmsiz camla hayal meyal seçip gölgesinden orada yol üzerinde bir şey olduğunu anlayabilirsiniz ama bu filmle anlamanız güçleşir. şöyle ki hiç çıkartamayacağınız güneş gözlükleriniz olur.

Geç fark etmeniz veya hiç fark etmemeniz yolunuzun üzerindeki bu şeyle aracınızın arasında olacaklar fizik kuralları gereği gerçekleşir.

Bana kalırsa riske gerek yok.

Bundan daha da kötüsü var. Çünkü alaca karanlık en tehlikelisi. Araçların farlarını yakmadıkları, yakmayı henüz gerek görmedikleri sürece alaca karanlıkta siz onları tıpkı zifiri karanlıktaki nesneler kadar görebilirsiniz; yani göremezsiniz.

Bir de işin üretici firma kısmı var. Üretici firma kılavuz kitapçıkta da yazdığı gibi; Ön cama film uygulamasına müsaade etmez.

Çünkü oldukça pahalı malzemelerden antirefle, uv korumalı ve görüşü azaltmayacak malzemeler kullanılır. Siz eğer belli bir eğimdeki camdan bakıyorsanız doğal olarak daha kalın bir film tabakasının ardından yolu ve çevreyi göreceksiniz ki bu da görüşünüzü olumsuz etkiler ve yan camlardaki kadar aydınlık göremeyebilirsiniz.

Ayrıca trafik çevirmelerinde genellikle ön camınız filmli olmadığı sürece sorun yaşanmadığı için de bundan uzak durmak gerek

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Gunners

Hoş geldiniz aracı güle güle kullanın. Hocam aman dikkatli sürün. Uzun yolda sonu yok araç 200u geçmek istiyor :)

On cam filmine ben de murat hocam gibi karşıyım. İllaki faydaları olur ama güvenlik herşeyden önemli. Karanlik ortamda zararı olacağı kesin.

değerli yorumlarınız için çok teşekkürler.

ben de aslında otoban da olsa 130u geçmeme taraftarıyım :)

ön cam için de aynı görüşteyim ve yaptırmama kararı aldım.

Bu da yeni Golf 7miz ;)

Saygilar

d0a48565f9c8e9607d5666a76617a323.jpg

5be2a71579607bc7183a874422342018.jpg

7c7ee7d991fed9fd0aeeaa356d2c636a.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

@Gunners

Hoş geldiniz...

Aracınız hayırlı olsun... :'(

@Gunners

Maşallah.

Üzerinde wax ya da boya koruma mı var?

Nasıl böyle ışıl ışıl?

Tesekkurler. Aracta Hicbirsey yok :) . Servis sagolsun guzel yikamis. Ozellikle boya koruma yapmayalim dediler. Zaten beyaz diye. Rekor umraniyeden aldim hizmetleri cok iyiydi kendi adima

Gunners dedi:
Tesekkurler. Aracta Hicbirsey yok :) . Servis sagolsun guzel yikamis. Ozellikle boya koruma yapmayalim dediler. Zaten beyaz diye. Rekor umraniyeden aldim hizmetleri cok iyiydi kendi adima

merhaba hangi bölgede oturuyorsunuz acaba benim de plaka LL ...

Geri
Üst Alt