ARAÇ İÇİNDEKİ MAZOT KOKUSU

erenkaragol24

Yeni Üye
İsim
eren
Merhaba Arkadaşlar, Bu Konu var mı yada da daha önce tartışıldı mı bilmiyorum

2 Gün dür arabanın kapısını açtığımda ( araç içinden ) mazot kokusu geliyor, Kaput altına baktım her şey normal normal gibi ( bir tek soğutma suyu eksilmiş, Normal su ile tamamlamayı düşünüyorum  ), bu koku sorununun kaynağı nedir bilen yada daha önce başına gelen var mı ?, Arabayı kullansam sıkıntı çıkarır mı ?, Yardımlarınızı rica ederim

Kazasız belasız günler dilerim.

Araç kullanımında sıkıntı çıkarıcanı sanmıyorum hocam yakıt sarfiyatına bakın derim artış varsa yakıt geliş hattında kaçak  artış yok ise fazla yakıtın geri dönüş hattında kaçak olabilir :)

2 Gün dür arabanın kapısını açtığımda ( araç içinden ) mazot kokusu geliyor, Kaput altına baktım her şey normal normal gibi ( bir tek soğutma suyu eksilmiş, Normal su ile tamamlamayı düşünüyorum  ), bu koku sorununun kaynağı nedir bilen yada daha önce başına gelen var mı ?, Arabayı kullansam sıkıntı çıkarır mı ?, Yardımlarınızı rica ederim

Soğutma suyunu normal içme suyu veya çeşme suyu ile asla tamamlamayınız., zamanla pas, çamurlaşma ve korozyon yapar.,

Eksiltme varsa; saf su veya önceden hazırlanmış %50 saf su / % 50 G13 tip antifiriz karışımı ile tamamlamanız gerekir., eksiltme çok az ise saf su ile tamamlamanız yeterli gelir ama biraz azaltmışsa  %50 saf su / %50 G13 tip antifiriz karışımı ile tamamlamanız gerek., bir de doğru seyiye ölçümü motor soğuk iken bakılıp ona göre ilave edilmeli.,  motor sıcak iken hatalı ölçüm verir., 

Mazot kokusu için; koku geldiğinde aracın kaputunu açıp sol tarafta mazot filtresinin olduğu bölgeye bakınız., o bölgedeki filtre haznesinin olduğu bölgede ve hortumlarda kaçak var mı diye., mazot kokusunun başka biyerden gelmesi pek mümkün değil., Araç kaç model.?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Merhabalar hocam. Daha öncesinde benzer bir durum yaşadım. Ardından motora giden yakıt hortumunun delindiğini fark ettik. Serviste yakıt hortumunu kontrol ettirme imkanınız varsa çok iyi olur. Basit bir sorun gibi ama en ufak bir kaçak dahi olsa kayışlara mazot değerse canına okuyor içindeki bütün parçaların. O yüzden erken müdahale önemli bir sıkıntı varsa.

Geri
Üst Alt