2015 Golf'ten sonra 2018 BMW 318i M Sport'a geçiş.

"..... kırmızı ışıkta bekliyordum. Arkamdan gelen servis aracı elinde telefonla oynadığı için ışığı ve bizi fark etmedi. Son hız geldiğini dikiz aynasından fark edince direksiyon aksi yöne kırıp gaza sonuna kadar bastım. Ben kurtardım aracı fakat minibüs sağımda bekleyen araca öyle bir girdi ki, minibüs de yanımda  bekleyen araç da pert. Yaralılar, araç parçaları derken ne oluyoruz dedim birden."

Kırmızıda beklerken başıma gelmesinden en çok korktuğum senaryo ve böyle bir kaçış/kurtuluşu becerememiş olmak...

O yüzden ne kadar öne bakıyosam o kadar da dikizden arkayı kollayan bir hale geldim.. Işıklara yaklaşırken mutlaka erken yavaşlıyorum ve arkamdakileri yavaşlatıyorum.. Tabi böyle en sonda kurbanlık koyun gibi beklerken yapıcak bişi olmasa da mutlaka bir arabalık mesafe bırakarak durup beklemeye çalışıyorum..

Sağolun hocam Allah razı olsun :)  

Hocam inanın benzinli Golf de kullandım ama bu bambaşka yakıyor ya. Anormal derecede fazla geldi bana. Allah hepimize kolaylık versin. Benzin bu şekilde artmaya devam ederse ben dahil garaj arabaları sayısı fazlasıyla artacak. Dizel clio kiralayıp gezsem daha ucuza gelecek neredeyse :D  

Sağolun hocam :)  

Teşekkür ederim. Sağolun :)  

Kesinlikle katılıyorum. Direksiyonu Golf'ten sonra mükemmel geldi. Golfe takılırsa nasıl olur bunun cevabını umarım verebilecek çıkar aramızdan :D  

Arka stoplar dahi her parça orjinal. Modifiye işi ufak tefek de olsa bana ters. Fabrikadan nasıl çıktıysa araç öyle bırakmayı tercih ediyorum. Maksimum yapacağım cam filmi.

Kesinlikle öyle :)

Vallahi hocam hiç alışılacak gibi durmuyor. Hadi buna alıştık diyelim 1 aya benzin fiyatı 2 katına çıkar ona nasıl alışacağız :D  
:)

hocam kendine başka meşgale bul benzin doldururken ekrana bakma hep 100 liralık al 

ufak ufak çalışmalar yap

Hocam aracınız hayırlı olsun. Ben de sizin gibi benzinli golften bmw ye geçtim. Hislerim sizinki e çok benzer. 

Yakıt konusu her ne kadar çok olsa da asla pişman olmadım. 1.5 yılda 30.000km yaptım. Yakıt her ne kadar çok görünsede diğer her konuda benzinli araç önde bana göre. 

Kazasız belasız sürüşler.. 
Öyle diyorsanız bir nebze daha rahatlayacağım abi. Şu an tüketiminiz ne durumda mesela ? 

"..... kırmızı ışıkta bekliyordum. Arkamdan gelen servis aracı elinde telefonla oynadığı için ışığı ve bizi fark etmedi. Son hız geldiğini dikiz aynasından fark edince direksiyon aksi yöne kırıp gaza sonuna kadar bastım. Ben kurtardım aracı fakat minibüs sağımda bekleyen araca öyle bir girdi ki, minibüs de yanımda  bekleyen araç da pert. Yaralılar, araç parçaları derken ne oluyoruz dedim birden."

Kırmızıda beklerken başıma gelmesinden en çok korktuğum senaryo ve böyle bir kaçış/kurtuluşu becerememiş olmak...

O yüzden ne kadar öne bakıyosam o kadar da dikizden arkayı kollayan bir hale geldim.. Işıklara yaklaşırken mutlaka erken yavaşlıyorum ve arkamdakileri yavaşlatıyorum.. Tabi böyle en sonda kurbanlık koyun gibi beklerken yapıcak bişi olmasa da mutlaka bir arabalık mesafe bırakarak durup beklemeye çalışıyorum..
İnanın o kadar kötü etkiledi ki bu olay. Daha aracın heyecanını atamadan böylesine kötü bir kazada perte çıkmaktan son saniye kurtulmak uzun süre unutamayacağım bir durum. Çarpma sesi o kadar şiddetliydi ki bize de vurduğunu düşündüm ilk başta. Sonrası daha beterdi.  Araçtan inip yan araçtaki bayanlara yardım ettikten sonra aracımın sağ tarafına baktığımda bizde hiçbirşey olmadığını görünce çok şaşırdım ama rahat da bir nefes aldım. Birisi minibüs şöförünü boğazlamaya çalışıyordu. Adam daha pişkin pişkin kazadır oldu uzatmayın diye üste çıkıyordu. Yan araçtaki bayanlar hem yaralı hemde şoktaydı. Ama maalesef insanlığın bir kere daha öldüğünü gördüm. O durumda dahi inip yardım edeceklerine bana aracını çek lan diye bağırıp küfredip kornaya basılı tutan insan müsveddeleri vardı. Kasap et koyun can derdindeydi anlayacağınız. Herşey o kadar anlık oldu ki bir daha olsa aynı refleksi gösterebilir miyim bilmiyorum. Kasıtlı bir davranış değil refleksti çünkü. Ama o gün bugündür gözümü dikiz aynasından ayıramaz oldum dururken. 

@silverknight , farkındayım 1 gün eski patronumun 3.20i aracını kullandım 10 litrenin altına inmedi gösterge :D
Hayırlısı artık. Eco plus ta gaza basmadan aracı götürmeye çalışıyoruz şehir içi 😂 

@silverknight , şehiriçi ne kadar dikkatli kullansan da golf benzinli değerlerine yetişemez ama aracı biraz devirli kullanınca bmw bizim golflere göre fazla yakıyor.
EEee ne demişler gülü seven dikenine katlanır. Param olsa da bende alsam :)  Bol bol yanlasam :D  Tekrar hayırlı olsun..

hayırlı olsun, güle güle binin.

@major24 cidden zor be benzin olmuş 7.06 her gün shell amca kuruş kuruş takıyor dün 6.41 den v powerla doldurdum 290 lira mazotta pahalı ama en son 1.2 tsi ile gördüğüm 9 - 10 lt sonra 1.6 tdi şükrediyorum ayda 500 lira mazot alıyoz bu ötv olayı da muamma yarın bi kaldırsalar hepten zarar
Ötv olayını kaldırdıklarında dün gördüğüm haberlerde aynen şu yazıyordu. 

dizel kullananlara kötü haber! Devlet zamları ötv den karşılama olayını sonlandırırsa  benzin 7,76 tl   dizel  7,74 TL olacak .

Hayırlı olsun yeni aracınız. 

Konfor ve yalıtım olarak da karşılaştırabilir misiniz Golf ile 3.18'i?

tekrar hayırlı olsun !

seat leon kiraladım demişsiniz. ve ++++ not vermişsiniz.

1 yıldır ,  arkadaşın 2017 sıfır aldığı  1.2 tsi leonunda hassas  işitme testleri yapıyorum her bindiğimde. Hani şu 2013 de ilk yıl gelen leonların neredeyse tümünde kapı döşemelerini sökmeyen kalmamıştı tıkırtı sebebini bulabilmek adına.... 

Araç benim gözlemlediğim kadarıyla  artık stabil sessiz tıkırtısız tok bir hal almış. 

bir leon bir golf etmez ama. 

leon tek başına iyi bir araba eder.  

@silverknight , şehiriçi ne kadar dikkatli kullansan da golf benzinli değerlerine yetişemez ama aracı biraz devirli kullanınca bmw bizim golflere göre fazla yakıyor.
EEee ne demişler gülü seven dikenine katlanır. Param olsa da bende alsam :)  Bol bol yanlasam :D  Tekrar hayırlı olsun..
O dikenler can yakıyor işte :D Delik deşik olduk. Yinede şükür. Allah ödeme kolaylığı da versin inşallah. Sağolun :) 

hayırlı olsun, güle güle binin.
Teşekkürler hocam :) 

Hayırlı olsun yeni aracınız. 

Konfor ve yalıtım olarak da karşılaştırabilir misiniz Golf ile 3.18'i?
Tabiki. 18 inç jant ve runflat lastikler var aracımda. Buna rağmen araç içine gelen ses düşük ve orta hızlarda hiç yok denecek kadar az. Ben memnun kaldım yani. Birde dizel den benzine geçince baya bi sessiz geliyor sakin kullanımda. 200 ün üstüne çıkınca rüzgar sesi biraz fazla . Konfor olarak araç comfort modda iken çok yumuşak bir sürüş sunuyor. Kasisler ve yoldaki çukurlarda golfe göre daha iyi bence.

tekrar hayırlı olsun !

seat leon kiraladım demişsiniz. ve ++++ not vermişsiniz.

1 yıldır ,  arkadaşın 2017 sıfır aldığı  1.2 tsi leonunda hassas  işitme testleri yapıyorum her bindiğimde. Hani şu 2013 de ilk yıl gelen leonların neredeyse tümünde kapı döşemelerini sökmeyen kalmamıştı tıkırtı sebebini bulabilmek adına.... 

Araç benim gözlemlediğim kadarıyla  artık stabil sessiz tıkırtısız tok bir hal almış. 

bir leon bir golf etmez ama. 

leon tek başına iyi bir araba eder.  
Teşekkür ederim hocam. Düşüncelerimiz karşılıklı. Dediğiniz gibi bir leon bir golf etmez ama kendini iyi derecede geliştirdiğini düşünüyorum. 

Birde aracı telefondan kontrol olayı gerçekten çok büyük rahatlık. Umarım Golf için de düşünürler ileride. Aracın kapısı mı açık kaldı camı mı açık kaldı herşeyini istediğim zaman görüp, aracımın sabaha havalandırılmış olmasını ayarlayıp anahtar çekim alanı harici kitleyip açmak farları yakmak yada korna çaldırmak cidden farklı bir uygulama.

1.jpg

2.jpg

Hayırlı olsun aracınız, bmw’nin güzel bir modeline sahip olup UDM dünyasına adım atmışsınız. 

Eşime 2015 senesinde sıfır km 218 i active tourer aldık, 136 hp gücünde 1.5 litre hacimli 3 silindirli bir alet bilindiği gibi. Fabrika verisi şehir içi 5.7 litre sanırım ama yakınından değil uzağından bile geçemedik hiç. Şehir içi kısa mesafe 10-12 litre ortalama tüketim veriyor yol bilgisayarı. Malesef udm olunca konu tüketim için bu litreler normal sayılmalı ama bence fazla. Telefondan kontrol için bizden 3.000 tl gibi bir rakam talep edildi aracı teslim alırken, istemedik. Sizde opsiyon muydu bu? Kazasız belasız kullanın..

@silverknight hocam benim şehiriçi 9-10 arası şehirler arası 6-7. İki tarafta da dikkat etmiyorum. Jantlar 18. 
Benimki sanırım rodaj süresinden dolayı 10-12 litre altına inmiyor abi dikkat etsem de.

Hayırlı olsun aracınız, bmw’nin güzel bir modeline sahip olup UDM dünyasına adım atmışsınız. 

Eşime 2015 senesinde sıfır km 218 i active tourer aldık, 136 hp gücünde 1.5 litre hacimli 3 silindirli bir alet bilindiği gibi. Fabrika verisi şehir içi 5.7 litre sanırım ama yakınından değil uzağından bile geçemedik hiç. Şehir içi kısa mesafe 10-12 litre ortalama tüketim veriyor yol bilgisayarı. Malesef udm olunca konu tüketim için bu litreler normal sayılmalı ama bence fazla. Telefondan kontrol için bizden 3.000 tl gibi bir rakam talep edildi aracı teslim alırken, istemedik. Sizde opsiyon muydu bu? Kazasız belasız kullanın..
Teşekkür ederim hocam :)   Aynı motordan bahsediyoruz. Yakıt verileri de birebir aynı. Telefondan kontrol için https://www.bmw-connecteddrive.com.tr/app/index.html#/portal/store/Base_RemoteOffer adresinden satın aldım ve direk aracımda aktif oldu. Aynı şekilde BMW online'ı da test etmek amaçlı 1 haftalık aldım ama onu çözemedim. Uzaktan kontrol fiyatı yıllık 120TL. Bence değiyor. En azından aracın camı mı açık kalmıştı kapıları kitledim mi ben endişesi olmuyor. 

Geri
Üst Alt