Çin'de kardeşlerimize yapılan zulme sessiz kalmayın arkadaşlar.

yusuf

Yönetici
İsim
Yusuf
Bildiğimiz üzere kardeşlerimize büyük zulüm yapılmakta. Çin malı almamaya özen gösterelim lütfen. Ben bu olaylar bitene kadar çin malına tövbe ettim.

Verdiğiniz tüm siparişlerdeki oyunuza kötü yorum yazabilirsiniz. Ben tüm yorumlarımı değiştirecegim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Katiliyorum ve destekliyorum, cin malina hayir.....

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@yusuf Bu konu hakkında çok fazla dezinformasyon var malesef. O yüzden ben kararsızım.

Çin malından uzak durmak, o biraz zor. Dünya da orasından burasından Çin'e bulaşmamış bir ürün yok denecek kadar az.

newspeed dedi:
@yusuf Bu konu hakkında çok fazla dezinformasyon var malesef. O yüzden ben kararsızım.

Çin malından uzak durmak, o biraz zor. Dünya da orasından burasından Çin'e bulaşmamış bir ürün yok denecek kadar az.
Haberler çoğunlukla asılsız gibi zaten. Çinden birşey almadan olmaz zaten. Orjinal ve çin arasında kalınca orjinale özen gösterelim.

Ortada tuhaf bir bilgi kirliliği var, bu konuda benim kafam çok karışık. Günlerce zulüm fotoğrafları ve haberleri okuduk fakat sadece sosyal medyada. Pek fazla televizyon izlemem ulusal yayınlarda haberler çıktı mı bilmiyorum. An be an zulmü anlatan, gelişmeleri paylaşan insanlar da var "yahu ne zulmü ben bir müslüman olarak yıllardır el bebek gül bebek yaşıyorum Çin'de" diyenler de...

@ercanerten

Gündem değiştirme çabası mi oldu. Yoksa birşekilde çin mi algıyı değiştirdi. Kime guvenecegimizi anlamak zor.

ercanerten dedi:
Ortada tuhaf bir bilgi kirliliği var, bu konuda benim kafam çok karışık. Günlerce zulüm fotoğrafları ve haberleri okuduk fakat sadece sosyal medyada. Pek fazla televizyon izlemem ulusal yayınlarda haberler çıktı mı bilmiyorum. An be an zulmü anlatan, gelişmeleri paylaşan insanlar da var "yahu ne zulmü ben bir müslüman olarak yıllardır el bebek gül bebek yaşıyorum Çin'de" diyenler de...
Kesinlikle Hocam, geçen gün bir fotoğraf gördüm sosyal medyada, çinde ki bir Türk müslümanın yazısıydı, adam diyorki, "Çok uzun zamandır buradayım, sosyal medyada yer alan haberler felan çoğu yalan onların, ben burda çocuğumu gece dışarı bırakıyorum birisi tutup kolundan eve getiriyor bu çocuk sizinmiş geç saatlerde dışarda gezmesin diye, bu haberler felan(sosyal medyada ki) facebook un vs oyunları ortalığı karıştırmak için" demiş (bayağı uzun anlatmış ama aklımda kalanı yazdım ben)

@fcsrn ben de kendi net bilgilerimi söyleyeyim. söylenenleri uygur türklerinden olan öğrencilerime yazıp sordum sadece kaşgar bölgesinde şu an oruç tutturmuyor, tutanlarada bozdurabiliyorlarmış. geri kalan bütün resim videolar geçmiş yıllardan ya da bazı inanışlara göre adamların kendi dinlerinden insanlara yaptıklarıymış. fakat şunu da ekledi öğrencim şu iyi bilinmeli ki çin hep zulmetti oradaki müslüman türklere, şimdi etmese ne olacak. Herzaman zalimlerdi.

@fatihan Aynen şimdi aklıma geldi okuyunca, kullanılan resimlerin eski veya sağdan soldan toplama olduğunu da yazmıştı o adam,

Çinin tutumu belli orada Türklere, kesinlikle çini savunmuyorum sadece okuduğumu paylaşmak istedim :)

Geri
Üst Alt