Motor bloğuna yakın bir yerden deli gibi mazot sızıyor.

@forzaGilles iyi oldu öğrenmem bakalım haftaya cumartesi randevu aldım bu durumu sölicem hocam

@forzaGilles 20 Temmuz 2015 üretimi Golf 2016 şasi yılına mı ait?

tatilde arıza çıkaran arkadaş yaptırdı mı aracı acaba??

Hocam cok okuyamadim ama vaziyet belli sizin hataniz degil para isterlerse direk laf yapin vw turkiye tok satici artislik yaparlarsa almanyayi ariyorum sikayet edicem diyin ucretsiz hallederler ustune garantiyi uzatirlar :D  gecmis olsun..

Yaklaşık 1.5 ay kadar önce eşim sabah işe giderken yoğun yakıt kaçışı sebebiyle yolda kaldı, aynı durum motor bloğuna yakın bir noktadan kaçak vardı, hortum değişti sorun giderildi. Aracım 2015 model trafiğe çıkış tarihi 2016 Ocak. Garantisi dolmuştu uzatılmış garantiden değiştirildi. Kemirgen vs değil, servis durumun farkında idi benzer Araçlar da gelmiş parça isteyip anında değiştiriyorlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yaklaşık 1.5 ay kadar önce eşim sabah işe giderken yoğun yakıt kaçışı sebebiyle yolda kaldı, aynı durum motor bloğuna yakın bir noktadan kaçak vardı, hortum değişti sorun giderildi. Aracım 2015 model trafiğe çıkış tarihi 2016 Ocak. Garantisi dolmuştu uzatılmış garantiden değiştirildi. Kemirgen vs değil, servis durumun farkında idi benzer Araçlar da gelmiş parça isteyip anında değiştiriyorlar.

Araç kaç km'de hocam., daha önce bakımlarda mazot filtresi değiştimi.?

Araç kaç km'de hocam., daha önce bakımlarda mazot filtresi değiştimi.?
Aracım 60000km de iken başıma geldi, ertesi günü aracın bakım randevusu vardı, bu olay olunca araç servise çekildi ve bir gün önce girdik bakıma. Araç yetkili servis bakımlı. Mazot filtresi değişti.

tatilde arıza çıkaran arkadaş yaptırdı mı aracı acaba??
Yapıldı hocam. Yakıt hortumu değişti garantiden. Hiçbir ücret talep edilmedi. 2018 model passat verdiler yedek araç olarak. Alanya Başaran'da işlemlerim 1 iş gününde halledilip haber verildi. 

Aracım 60000km de iken başıma geldi, ertesi günü aracın bakım randevusu vardı, bu olay olunca araç servise çekildi ve bir gün önce girdik bakıma. Araç yetkili servis bakımlı. Mazot filtresi değişti.

İşin rengi iyice değişmeye başladı. Benim de 60.000 bakımından hemen önce bu durum meydana geldi. Benim aracım da sadece yetkili servis bakımlı. Gerçekten bu kadar rastlantı olabilir mi acaba ???

Benim de şu an da 2015 tdi 43 binde haftaya cuma randevu aldım bakalım sölicem bu konuyu

Merhabalar. 2016 golf mdplus kullanıcısıyım. Bahsi geçen dizel hortumu ile ilgili sıkıntıyı ben de yaşadım (yırtıldı). Benim mera ak ettiğim konu bu hortum içerisinde çekvalf gibi küçük metal filtreye de benzer bir parça var. Bu parçanın görevini bilen var mı? Benim tespitim mazotu tek yönde geçişini sağlıyor diğer yöne kapatıyor çekvalf misali. Diğer bir sorum bu hortumun iki ucu nereye giriyor. Girdiği ve çıktığı (mazot yönü) yerler ne iş yapıyor? 

Geri
Üst Alt