1.0 TSİ MI ? 1.4 TSİ MI?

Hayırlı olsun hocam. 1.4 ün 150 hp olanı sadece 1.0a tercih edilebilir diye düşünüyorum. 125 hp olanı mantıksız geliyor bana. Bende 1.2 tsi 105 hp manuel var, birgün bursa istanbul yeni otoyolunda sol aynadan baktım güncel kasa a4 önündeki araca selektör yapa yapa geliyor yanımdan geçti ve arkasındaki yazıyı ben tdi olarak okudum, bende bunun arkasından yapıştırdım önündeki araç buna yol verene kadar tampona dayanmıştım o zaman tdi değil tfsi yazdığını gördüm, pilavdan dönenin kaşığı kırılsın dedim hızım 222 ye kadar çıktı arkadaş yol verdi o sırada yokuş başladı ve tfsi bana hayatımın farkını attı 😁 velhasıl 150 hp başka birşeymiş :)

@nebraska 

Bende 1.2 tsi 105 hp manuel var,
pilavdan dönenin kaşığı kırılsın dedim hızım 222 ye kadar çıktı
105'lik 1.2'nin son hızı 192 km/h idi. Ben eğimsiz yolda en son 190 görmüştüm kendi aracımda, siz 222 km/h hıza nasıl ulaştınız merak ettim  :huh:  

Moderatör tarafında düzenlendi:
[mention=4650]nebraska[/mention] 
105'lik 1.2'nin son hızı 192 km/h idi. Ben eğimsiz yolda en son 190 görmüştüm kendi aracımda, siz 222 km/h hıza nasıl ulaştınız merak ettim 

Merhaba, düz yolda 200ü geçiyor, 202 203 gibi oluyor. Hafif eğim olursa akıyor. İnternette işlem görmemiş 1.2 tsi 235 km hıza ulaşan videolar var eğimli yolda. Birde ben bu durumlarda 6.vitese atmıyorum yavaşlıyor. 5.viteste 5500 devirde bu hıza ulaşabiliyor.

Sent from my SM-G935F using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Herkese engin bilgileri için teşekkürler 1.0 TSI Highline DSG Cam tavan App Connect bağlantılı bir araç aldım.

Çarşamba teslim alacağım İnşallah.

Teslim alırken dikkat etmem gereken bir husus varmı ?  
Hayırlı olsun hocam. Bende 1.0 tsi comfort düşünüyorum. 

1.0 tsi üzmez 110 km hızlar ve altında aşırı ekonomik bir araç. Ama yüksek hızlara çıkınca 120 km ve üzeri 6- 6.5 civarı ortalama tüketim yapıyor. 110 km altında 4-4.5 civarı tüketimi var. Büyük şehirlerde şehir ici gayet ekonomik. Performans sorunu benim için yok. 

@nebraska Audi TFSI 300 km/s falan yapıyor demek ki? 😃

Moderatör tarafında düzenlendi:
@arimayacik valla hocam 300 mü 500 mü bilmem :)  , yazımda yokuş başladı demiştim ben yokuşu 170 civarında falan bitirdim ayağımda şoktan gaz pedalında kalmış kapışmanın bittiğini farkettiğimde arkadaşın attığı fark cevizlibağ merter kadardı  :D :D

@nebraska Bizimki şaka elbette ☺️ Daha önce 1.2 dsg jetta tecrübem olmuştu, şimdi 1.4 dsg golf kullanıyorum ve aralarında uçuk kaçık bir performans farkı olduğunu düşünmüyorum. 

Herkese engin bilgileri için teşekkürler 1.0 TSI Highline DSG Cam tavan App Connect bağlantılı bir araç aldım.
Çarşamba teslim alacağım İnşallah.
Teslim alırken dikkat etmem gereken bir husus varmı ?  
Hayırlı olsun Kıymetli Hocam. Kazası belasız kullanmanız dileğiyle. Yeni Aracınızın Konumuzda Resimlerle senlenmewini bekliyoruz .

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt