Yağ değişimi ve Servise git uyarısı & Yağ eksiltme

ricikli

Üye
İsim
ricikli
Golf 1.2 DSG benzinli aracımı aldığımda 18.200 KM'den son bakımını Nisan 2017'de yapılmış. Şimdi ise  yılı doldurduğum için 2 aydır servise git yağ değiştir diyor. Eski sahibi aracı çok kullanmadı. şu an 24.000 km'de. 6 bin km olmuş. aralıkta indirim alacağım serviste eylülde uzun yola gideceğim . sizce servise gidip değiştirmeli miyim yağı ? yağ eksiltme falan sorunu varmış golflerde emin olamadım. bilgilerinizi rica ederim arkadaşlar.

Aracınız hayırlı olsun aramıza hoşgeldiniz.

Bazı parçalar kullanıma bağlı bazıları da süreye bağlı bozulurlar özelliklerini yitirirler bizim araçlar 15.000 yada yıllık bakıma girerler. Siz bakım süresinde bakıma gitmez yada bakımı yapmazsanız değişimi gereken yağ yada filtreler özeliklerini kaybetmeye başlayacağından aracınıza zarar verebilir ve aracı bakıma götürmediniz diye garantiniz bozulabilir. 3 kuruştan kaçacağım diye kendinizi yüksek ücretli onarımlar ile başbaşa bulabilirsiniz. Yağ eksiltmeden bahsediliyor bende de 1.2 araç var yıllık bakımı geçeli 10.000 km oldu ara ara kontrol etmeme arağmen yağ eksiltme olmadı aracımda.

Aracınız DSG bakımlarını zamanında ve serviste yaptırmazsanız hele garanti dışı kalırsanız ileride satarken/kullanırken üzülme ihtimaliniz yüksek.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aracınızın garanti süresi bitmişte olsa zamanında yetkili serviste yıllık bakımını yaptırın bence. İleride bir sıkıntı olursa iyi niyet garantisinden faydalanabilirsiniz hemde bakımlar vw markasında uzman kişiler tarafından yapılmış olur. Araçlarımız turbolu ve yüksek basınç yüksek sıcaklıkta çalıştığından tsi motorlarda yağ eksiltmesi olabiliyor. Bende de 1.2 tsi var 55000 km de şimdiye kadar her bakım aralığında yağ uyarısı verdi. 

@nebraska Yağ uyarısı dediğinizin bir görseli var mıdır ? yoksa kontak açarkenki servise git yağını değiştir uyarısından mı bahsediyorsunuz ?

@Kırcalı Benden önceki sahibi bir yıl atladığı için iyi niyet garantisi kapsam dışı denildi bana. Söylediğine katılmakla birlikte  derdim aslında malesef para. bugün fiyat aldım 2 filtre artı tıpa vs. cam suyu  868 TL dediler.  E yuh be kardeşim.

bir kaç kişi daha yazarsa servise götüreceğim gibi :)  kamuoyu baskısı hissettim resmen 

[mention=4650]nebraska[/mention] Yağ uyarısı dediğinizin bir görseli var mıdır ? yoksa kontak açarkenki servise git yağını değiştir uyarısından mı bahsediyorsunuz ?
Sesli bir uyarıyla sarı renkli yağ lambası yanıyor yağ seviyesini kontrol et yazıyor ve siz yağ ekleyene kadar sönmüyor. Bakımdan sonra 12-13 bin km lere gelince yanıyor bende. Servise göre ise 2bin km de 1 lt yağ eksiltmesi normal.

Sent from my SM-G935F using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

@Kırcalı Benden önceki sahibi bir yıl atladığı için iyi niyet garantisi kapsam dışı denildi bana. Söylediğine katılmakla birlikte  derdim aslında malesef para. bugün fiyat aldım 2 filtre artı tıpa vs. cam suyu  868 TL dediler.  E yuh be kardeşim.

bir kaç kişi daha yazarsa servise götüreceğim gibi :)  kamuoyu baskısı hissettim resmen 
yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi, motor yağı değişiyor., randevuyu volkswagenim mobil uygulamasından online olarak alın ufak bir indirim oluyor., araç dsg ise servisten yaptırmanız yararınıza olacaktır

Geri
Üst Alt