yakıt gösterge arızası

sbndgn

Yeni Üye
İsim
şaban
arkadaşlar merhaba  yeni üyeyim 2015 golf benzinli manuel  aracım var  yalnız 2 yıldır çözülemeyen yakıt göstergesi arızası mevcut.yakıtla alakalı ne varsa değişti hatta gösterge panelim komple değişti ancak arıza halaa giderilmedi aracım şuan serviste 15 gün oldu ve arızayı bulamadılar böyle bir sorunla karşılaşan varmı 

arkadaşlar merhaba  yeni üyeyim 2015 golf benzinli manuel  aracım var  yalnız 2 yıldır çözülemeyen yakıt göstergesi arızası mevcut.yakıtla alakalı ne varsa değişti hatta gösterge panelim komple değişti ancak arıza halaa giderilmedi aracım şuan serviste 15 gün oldu ve arızayı bulamadılar böyle bir sorunla karşılaşan varmı 
Bu arızadan araç kaf defa servise gitti ve sonuç alınamadı.? ve her seferinde serviste kaç gün yapılması için bekledi ama yapılamadı?

@forzaGilles en az 10 defa gitti her defasında en az 10 gün kaldı parça değişti ancak çözüm olmadı şu anda  serviste 15 gün oldu ses yok 

:)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aracimi 2016 mart ayında teslim aldıktan 1 hafta sonra full depo iken aracı calistirdigimda benzin göstergesi kipirmadami bile.. Yani en dipteydi servise götürdüm arızayı tespit edip ertesi gün aracı verdiler bi dahada problem yaşamadım.soylenen arıza gosterge panelinin montajı sırasında kablolardan kaynaklı temassizlik olabileceği ve gösterge paneline n değişeceği soylendi.degisim sonrası 2 yıldır herhangibir sorun yaşamadım.. gerçi sizde bu işlemler yapılmış bi fikir olabilir diye yaşadığım bu durumu anlattım.. inşallah problem kısa sürede çözülür.saygilar.

@sbndgn @mmartins inşallah çözülür diycem ama halen bi çözüm bulamadılar .nerdeyse değişmeyen parça kalmadı

@sbndgn 10 defa aynı sorundan servise gidip sorunu çözülemeyen araç "ayıplı mal" statüsüne girer., bu kadar uzun sürede o arızayı giderme mecburiyetleri var., ve aracın serviste kaldığı süreler boyuncada size ikame araç vermek zorundalar çünkü siz neredeyse kullanamaz hale gelmişsiniz..!! Araçta yakıtın seviyesini ölçen şamandıra değişti mi? deponun içinde bulunur gerekirse depoyu söküp şamadırayı değiştirsinler veya arkadaşın dediği gibi kilometre saati gösterge panelinin kablolarında temassızlık ve kablolarda fabrikadan hatalı montajdan bir sorun olabilir!

Ne olursa olsun aracı tamir etme zorunlukları var., bu sizin aracın garantisinin bitmesini bağlamaz çünkü siz aracı garanti kapsamındaykende götürmüşsünüz ama yine çözememişler., bütün kayıtlar zaten mevcuttur

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles aracım mahkemelik ama 1,5 yıldır çözüme ulaşmıyo bende artık napacamı bilmiyorum ve araç halen serviste arıza devam ediyor 18 gün oldu veremediler

@caglar_61  valla vermeleri gerekir serviste ne kadr adam varsa ne kadar usta varsa hepsi aynı söylüyo değişmesi lazım diyo ama malesef mahkeme halen bi olumlu yada olumsuz cevap vermedi

Geri
Üst Alt