Jump to content

yasin_09

golf 7 vites çerçevesi krom veya nikelaj kaplama atması

Recommended Posts

arkadaşlar resimde görünen golf 7 vites topuzu çerçevesindeki krom veya nikelaj kaplama soyuldu bnde bunun yenisini almak için servise başvurdum fakat bu parçanın tek satılmadığı vites topuzu ve deri parça ile 680 tl ye satıldıgını söylediler.Bu kusurun giderilmesi maksadı ile üzerindeki kaplamayı nasıl sökebilirim ve boya olarak nasıl boyatabilirim bilen yapan barsa yardımcı olursa sevinirim 

A52B8AA0-A91A-4122-9C40-7670CB1061FE.jpeg

Alperen099 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

47 dakika önce, yasin_09 yazdı:

arkadaşlar resimde görünen golf 7 vites topuzu çerçevesindeki krom veya nikelaj kaplama soyuldu bnde bunun yenisini almak için servise başvurdum fakat bu parçanın tek satılmadığı vites topuzu ve deri parça ile 680 tl ye satıldıgını söylediler.Bu kusurun giderilmesi maksadı ile üzerindeki kaplamayı nasıl sökebilirim ve boya olarak nasıl boyatabilirim bilen yapan barsa yardımcı olursa sevinirim 

A52B8AA0-A91A-4122-9C40-7670CB1061FE.jpeg

Bu kadar çok soyulma olmasa da bende de aynı sorun var. Haftaya ankarada değiştireceğim, bence siz de değiştirin. Kaplama kısmı ile ilgili bir fikrim yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar yardımcı olmak adına küçük bir parça oldugu için ustalarımız uğraşmak istemiyor parçayı ilk önce kalın daha sonra su zımparası ile zımparalayıp altındaki plastiğe zarar vermeden falçata ile kazıdım daha sonra tekrardan su zımparası ile pürüzsüz bir şekilde zımparaladım ve nikalaj kayboldu tanıdık bir oto boyası yapan ustaya astar metalik gri boya ve vernik attırdım ve parça son halini aldı toplam masraf 10 tl tutar tutmaz sizinde başınıza gelirse bilginiz olaun ??

E2965E6C-0AF4-4698-B469-00463C8216DF.jpeg

012216FF-42DE-4AE9-9B09-8A9C3842CD31.jpeg

F559BA83-088B-4A8A-9694-949FAAFCB1F1.jpeg

mutlubey17, emrekk, silvershadow ve 4 diğer bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sadece vites çerçesini halen bulamadım.sonunda boyama işine girecem..internette replika vites topuzunu 157 tl ye buldum vites çerçevesi de var.uyarsa rengi vites çerçevesini söküp tek onu kullanırım....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende de aynı sorun var. 10$ a aliexpress'den şunu alıcam ama almadan önce satıcıya yazdım belki sadece çerçeveyi satar diye. Cevap gelince haber veririm.

https://www.aliexpress.com/item/5-6-Speed-Manual-Gear-Shift-Shifter-Knob-Lever-Stick-Gaiter-Boot-Cover-For-VW-Golf/32946269685.html?spm=a2g0o.cart.99999999.259.90563c006ymV5P

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam bn de aynı prçadan arıyorum benimki kapağın olduğu yerden yukarı doğru yırtıldı kapaklı göze bişey koyup çıkarırken elimi kesiyor dikkat etmezsem bulursanz bna msj atarsanız sevinirm 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende de bir işlem yaparken soyuldugunu farkettim. Bu parçadan lazım. aliexpreste vardı istedim bakalım gelince yazarım. Orjinali komple set 2.700,00 tl fiyat verildi. Yan sanayii 450 tl. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@mtnylmz1903 hocam türkiyeden alacaksanız n11 gibi sitelere golf 7 vites körüğü yazın komple vites kolu ile birlikte 100TL civarına bulabilirsiniz. gelen üründe 6 tane tırnak var dikkalice o tırnaklardan metal renkli parçayı çıkarıp kendi aracınıza takabilirsiniz. Ben çin'den getirttim biraz uzun sürdü gelmesi ama dediğim şekilde 1'e 1 oturdu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@mtnylmz1903 Hocam bundan önceki aracım manueldi. Aliexpressden manuel olanı aldım ve taktım. Şimdiki aracım otomatik, onda da aynı sorun vardı. TR de dediğiniz gibi otomatik için bulamadım ama Aliexpress'de var. Aşağıdakı ürün geldi bunu da yeni aracımda aynı şekilde taktım kullanıyorum. Vergi olarak 14.5 TL ödedim.

https://tr.aliexpress.com/item/33058050643.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5c654c4d1XSWNA

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...