Jump to content

comurock

1.4 TSİ ARACİM İLE EİBACH YAY MACERAM

Recommended Posts

Herkese merhabalar degerli golftutkusu uyeleri,

uzuuun suren yay arastirmalarim sonucu takmis oldugum yaylar hakkinda sizlere bilgi vermek istiyorum. en azindan bundan sonra aracina yay takmak isteyen dostlar olursa soru cevap seklinde buradan yardimci olmaya calisacagim.

son 5 aydir sevgili@Ender hocam ile birlik aracima saglam bir yay arayisi icerisindeyiz. eibach malum sifiri cok pahali ve ikinci el piyasasina fazla guven olmadigi icin cok fazla arastirma ihtiyaci duyduk. gecen bu sure boyunca bircok yay arastirip bilgiler edindik. @Ender hocamizin araci 1.6 TDi otomatik oldugu icin kendisi vogtland kullaniyor. benim eibach kullanmam konusunda cok tavsiyeler verdi. internetten edindigim bilgiler ve kullananlarin yorumlari eibach konusunda iyice karar kilmama yardimci oldu diyebilirim.

gecen hafta yeni kasa audi a3’den cikma cok temiz prokit buldum istanbul’dan bir arkadastan ve hemen satin aldim. kendisi 2 ay kullanip farkli bir yay kullanmaya karar verdigi icin satmak durumunda kalmis. yaylar cidden cok temizdi. buradan o arkadasa da cok tesekkur ederim :)

yaylar elime gecti ve taktirdim. biraz tecrube edinip bu basligi acmak icin bir haftadir kullaniyorum. benim icin bu yaylarin en buyuk artisi kesinlikle yol tutusu ve gorsellik olarak arabayi daha agresif gostermesi oldu.

asagiya gorselleri ekliyorum 1.4 tsi araci olan arkadaslar merak ettikleri her konuyu sorabilirler. :)

a7902734-effa-4767-9dfb-e6ea50c4e332.jpgIMG_3365.JPG547F2FD0-97BB-463A-80FC-CE9B0864A7A3.jpg

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Jesi, Ender, armando ve 2 diğer bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

11 saat önce, comurock yazdı:

Tekrardan Hayirli Uğurlu Olsun Inşallah. Tam istediğimiz gibi olması Arayış ile geçirdiğimiz zamanın Yorgunluğunu attı diyebiliriz. Aracın Duruşu ve Yol Tutuşu mükemmel hale geldi denebilir. Üstelik Konfor kaybı da minimum seviyede olunca çok iyi Sonuç elde edildi. Güzel Günlerde Kullanman Dileğiyle... @comurock [emoji6][emoji106]

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

comurock ve Beşiktaş1903 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Hayırlı olsun. 
Bir şey sormak istiyorum. 
Yaylardan 3.5 ve 5’lik diye bahsediliyor. Bunlar ne demek?
Aracın düşme mesafesinin cm cinsinden belirtmesi anlamına gelir. 3.5 cm lik 5 cm lik 4.5 cm 3 cm lik vs şeklinde.

havzan bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eibachin mqb golfe 5cmlik uretimi yok diye biliyorum

Zaten sizinki prokit(3.5cm) cok guzel dusurmus :) Yaylarin 2. Elinden korkmayin(tabii daha temiz olmasi sizin icin iyi olmus) kesme,bicme,isitma,press olmadigi surece yaylarin omru sonsuzdur.Tasarlanirken buna gore tasarlanirlar ki okuldaki derslerde bile sonsuz omre gore yay sorusu sorarlar.

Mantikli karar olmus, vog. Da arka cok dusuyor ben o goruntuyu sevmiyorum :)

OnurD7, comurock ve onurgumusenek bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@mehmetmert hocam değerli yorumlarınız için teşekkürler öncelikle. eibach'in 5cm'lik üretimi var golf için. sportline diye geçiyor bildiğim kadarıyla. konfor kaybı yaşar mıyım diye çok korkmuştum ilk zamanlar fazla hissettirmedi diyebilirim. eibach farkı bu olsa gerek :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam öncelike hayırlı olsun,bende düşünüyorum 1.4 tsi aracım için.Konfor konusu sizde olduğu gibi benim için de soru işareti şuan.Kullanan biri olarak konforda çok fazla kayıp varmıdır?önerirmisiniz?sektirme ile ilgili korkum var çok sektirirmi diye ama yazdıklarınızdan böyle bir sorun olmadığını anlıyorum doğru mudur?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, comurock yazdı:

@saidcarry  hocam yaylar 3.5 cm alçaltıyor. 5 cm olan sportline versiyonu. yayları alanya'da bir tanıdık ustaya taktırdım 200 tl işçilik aldı kendisi.

güzel olmus hayırlı günlerde kullanman dileğiyle

Hocam allahtan usta tanındıkmıs montaj fiyatı bana fazla geldi ben yenı 100 tl taktırdım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, alptek yazdı:

Hocam öncelike hayırlı olsun,bende düşünüyorum 1.4 tsi aracım için.Konfor konusu sizde olduğu gibi benim için de soru işareti şuan.Kullanan biri olarak konforda çok fazla kayıp varmıdır?önerirmisiniz?sektirme ile ilgili korkum var çok sektirirmi diye ama yazdıklarınızdan böyle bir sorun olmadığını anlıyorum doğru mudur?

teşekkür ederim hocam, konfor konusu tamamen algı meselesi bence yani kimisi çok az bile sekme hissetse yayları çıkarıp atabilir. ancak bazı durumları kafanızda kurduktan sonra sıfır sıkıntı ile devam edebilirsiniz. konfor kaybı var mı diye sorarsanız bana 'hayır kesinlikle yok' dersem yalan söylerim. evet kayıp var ancak öyle aman aman değil bir tık daha dikkatli sürerseniz bir şey olmaz. ben taktırmanızı tavsiye ederim.

alptek bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tekrardan Hayirli Uğurlu Olsun Inşallah. Tam istediğimiz gibi olması Arayış ile geçirdiğimiz zamanın Yorgunluğunu attı diyebiliriz. Aracın Duruşu ve Yol Tutuşu mükemmel hale geldi denebilir. Üstelik Konfor kaybı da minimum seviyede olunca çok iyi Sonuç elde edildi. Güzel Günlerde Kullanman Dileğiyle... [mention=3876]comurock[/mention] [emoji6][emoji106]

Ender hocam bende düşünüyorum 1.6 tdi otomatik aracıma voglant yay bana da yardımcı olurmusunuz Benim aracım da bildiğiniz üzere çok yüksek kalıyor tavsiyelerinizi bekliyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ender hocam bende düşünüyorum 1.6 tdi otomatik aracıma voglant yay bana da yardımcı olurmusunuz Benim aracım da bildiğiniz üzere çok yüksek kalıyor tavsiyelerinizi bekliyorum

Dizel Otomatik Aracımda 2 Yıl Kullandım 3.5 Vogland Spor Yayı Hiç şikayetçi olmadı. Kesinlikle Tavsiye ederim. Gönül rahatlığıyla Kullanabilirsiniz. Benzinli Araçlar içinde 3.5 Eibach Spor kit öneriyorum. Iyi Forumlar Dilerim.[emoji112]

mo_coco bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Dizel Otomatik Aracımda 2 Yıl Kullandım 3.5 Vogland Spor Yayı Hiç şikayetçi olmadı. Kesinlikle Tavsiye ederim. Gönül rahatlığıyla Kullanabilirsiniz. Benzinli Araçlar içinde 3.5 Eibach Spor kit öneriyorum. Iyi Forumlar Dilerim.[emoji112]

Ender hocam benimde ikinci el az kullanılmış bulma şansım varmı acaba

Ender bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ender hocam benimde ikinci el az kullanılmış bulma şansım varmı acaba

Biraz zor olsa da aramakta fayda var Hocam. Bilgim dahilinde Yay Olursa da sizlere haber veririm. [emoji41][emoji112]

onurgumusenek bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@comurock serkan hocam selamlar,haftaya yıllık bakım işimiz var öncelikle onu halledeceğim ama emin olun hergün içimi kemiriyor:)bütçeyi ayarlayabilirsem bu ay içinde ilk önceliğim.

Birde şu specer konusu aklıma takılıyor.biraz hassas bir konu ama emin olamıyorum kaliteli ve sağlıklı olan hangi markadır diye kaç mm lik almam gerek (çok abartı birşey istemiyorum ama lastikler yay olduğunda biraz içerde kalıyor gibi)bu konuda bilgin varsa senden destek rica edeceğim.

Saygılar.

Not:araç 2015 model 1.4 tsi manuel highline

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@alptek hocam ben specer kullanmıyorum. pek göze batmıyor bence. yine de siz bilirsiniz tabi ki. specer konusunda daha bilgili arkadaşlar varsa bu başlık altında fikirlerini iletebilirler.

@Ender  hocam sizin fikriniz nedir? 

Ender bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
[mention=3663]alptek[/mention] hocam ben specer kullanmıyorum. pek göze batmıyor bence. yine de siz bilirsiniz tabi ki. specer konusunda daha bilgili arkadaşlar varsa bu başlık altında fikirlerini iletebilirler.

@Ender  hocam sizin fikriniz nedir? 
Spacer olayına biraz karşıyım. Aracın aerodinamic kısmına olumsuz etkileri var. Ayrıca spacer kullanmaktansa Et değeri 45 veya 41 olan jantlar tercih edilirse Gerek kalmaz spacer kullanmaya. Benim tercihim ET45 olurdu mesela tam kıvamında tadında olacaktır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, alptek yazdı:

Comurock hocam sonunda bizde kavustuk :)herkese kazasız belasız surusler
IMG_4513.JPGIMG_4514.JPG

Hayırlı olsun inşallah . Aracınız Güzel düşmüş maşallah. Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...