Acil Yardım! Motor soğutma suyuna cam suyu konuldu

[mention=3977]anatolia28[/mention] Serviste antifiriz değişim ücreti için ödeyeceğiniz rakam 100-120 lirayı geçmez hocam., ama motora zarar gelirse çok daha yüksek masraflar açar.! Aracı çalıştırmadan servisten vw yol yardımı arayarak aracı çektirin., VW yol yardım ücretsizdir! Aracı hiç bir şekilde çalıştırmayın ve değişim gerçekleştirene kadar da çalıştırmasınlar., Bu durum garantiyi etkilemiyecektir endişelenmeyin ama değiştirmezseniz etkileyecektir..
Bir Düzeltme yapmak isterim ki yanlış anlaşılma olmasın. Vw Yol yardım her zaman ücretsiz olmayabilir. En son yaşadığım devir daim pompası sorununda bunu yaşamıştım. Yani işlemler garanti kapsamında yapılması inaylanmissa çekici ücretsiz oluyor sizden yada kullanıcıdan kaynaklı burdurun ise ayrıca çekici vb hizmet ücreti ödüyorsunuz. Bu arkadaşımızın durumunda da araç çekilecekse bunu ücretini talep edebilirler Selamlar iyi Forumlar.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hocam yol yardımı kullanıcı hatası var diye aracı ücretsiz çekemeyiz dedi, kasko kullanmamı önerdi. Bayiden görüştüğüm bir arkadaşım ise samimi bir fikrini paylaştı bu işlemi dışarıda yaptır burdan aracın kayıtlarına girmesin aracı satarken sorun olabilir dedi. Bende bu işlemi dışarıda yaptırmayı düşünüyorum açıkçası.

hocam yol yardımı kullanıcı hatası var diye aracı ücretsiz çekemeyiz dedi, kasko kullanmamı önerdi. Bayiden görüştüğüm bir arkadaşım ise samimi bir fikrini paylaştı bu işlemi dışarıda yaptır burdan aracın kayıtlarına girmesin aracı satarken sorun olabilir dedi. Bende bu işlemi dışarıda yaptırmayı düşünüyorum açıkçası.
Dışarda yaptıracaksanız servisten 2 kutu G13 tip antifiriz almanızı öneririm., 1,5 lt. kutusu 35 lira gibi fiyattı en son., 2x1,5 litre G13 antifiriz +3lt. saf su ile karıştırılıyor., Dışarda kolay kolay G13 tip antifiriz bulamazsınız bulsanızda servistekiyle aynı fiyatlara satılıyor., her pembe/kırmızı antifirizde bizim araçlara uygun değildir., G13 olması gerekiyor

Bir Düzeltme yapmak isterim ki yanlış anlaşılma olmasın. Vw Yol yardım her zaman ücretsiz olmayabilir. En son yaşadığım devir daim pompası sorununda bunu yaşamıştım. Yani işlemler garanti kapsamında yapılması inaylanmissa çekici ücretsiz oluyor sizden yada kullanıcıdan kaynaklı burdurun ise ayrıca çekici vb hizmet ücreti ödüyorsunuz. Bu arkadaşımızın durumunda da araç çekilecekse bunu ücretini talep edebilirler Selamlar iyi Forumlar.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Doğrudur hocam yalnız benim bildiğim araç garanti kapsamındaysa ve son bakım serviste yapılmışsa ücretsiz oluyor diye biliyorum ama siz yaşadığınız için tecrübe etmişsiniz o sebebten doğrudur :)

@forzaGilles bende bunu yapmayı planlıyorum, meraktan ve bilmediğimden soruyorum g13 değilde eğer pembe renkli diğer antifirizlerden koyarsak ne olur? Motor soğutucusu bu sonuçta :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles bende bunu yapmayı planlıyorum, meraktan ve bilmediğimden soruyorum g13 değilde eğer pembe renkli diğer antifirizlerden koyarsak ne olur? Motor soğutucusu bu sonuçta :)
Kullanamazsınız daha doğrusu kullanmamanız gerekir., Kullanırsanız motorun soğutma performası olumsuz etkilenir., bu seferde hararet yapma sorunları ile baş başa kalırsınız., Aracın soğutma sistemi olumsuz etkilenecektir., Bu aracın kullanım klavuzunda da net bir şekilde yazmaktadır., Basit bir sıvı gibi gözükse de motorun hayati sıvılarından birisindir., kısacası diğer pembe renkli antifirizlerin içeriğindeki kimyasallar ile G13 antifirizin içerdiği maddeler farklıdır, aracınız için uygun değildir., Ben her ihtimale karşı bagajda 1 kutu bulunduruyorum ki acil ihtiyaç anında "uygun" antifiriz aramak ile sıkıntı çekmiyeyim diye.,

Yapacağınız masraf 2x1,5 lt G13 antifiriz 70-80 lira tutar + 3lt. saf su (karşımın oranı %50 antifiriz / %50 saf su)

Eski antifirizi komple boşaltırın

Almanız gereken antifirizin resim paylaşayım;

IMG_6586.JPG

Geri
Üst Alt