Bakım sonrası artan motor sesi

Aynı sorum benim 1.6 tdi golf 7 aracımda da oldu yağ ve filtreyi kendim aldım filtreler bosch yağ ise mobil 1 4litre esp 1 litrede formula serisi 5 30 . Egzos son susturucu yoktu filtre degısımden sonra egzos sesi de değişti. Bu arada hava ve yağ filtresi fil filtreydi (benden önceki sahibi takdırmış) yağ kimbilir neydi! ama daha sessiz çalışıyordu. 
kaç litre yağ koydunuz?

@forzaGilles 4.7 litre yağ koydum tamı tamına
bir dahaki sefere aynı marka/model/tipte yağ koyarsanız daha iyi olur., evet esp formula üretimden kalkınca esp 'yi üretmeye başladılar ama siz yine de aynısından koyun., motorun içinde 2 farklı yağın olması acil durumlar haricinde pek önerilmez..

anladım tesekkurler hocam. kafamı mesgul etmeye devam ederse degiştirirm zaten.

Arkadaşlar bugun bir ses daha farkettim . Arac calisirken yağ cubugu yada kapagini actigimda icerden egilmeden duyabilecegim sesler geliyor(sikirti gibi mekanik sesler). Malesef baska tdi motoru olmadigindan cevremde bakamadim. Sizdede ayni durum varmi? Aracim yeni bakimdan cikti ve golf 7 tdi dsg. 50bin kmde . 

En son 30 bin bakımını yaptım geçen gün ve dediğiniz gibi 15’i de ses artmıştı şimdi de ses ve titreme artmis durumda. Bir sıkıntı var ama nedir bilmiyorum.

En son 30 bin bakımını yaptım geçen gün ve dediğiniz gibi 15’i de ses artmıştı şimdi de ses ve titreme artmis durumda. Bir sıkıntı var ama nedir bilmiyorum.
Araç benzin mi dizel mi? bakım nerede yapıldı.?

1.0 motor 2017 Kasım çıkışlı. 29000 km de 2. bakım, vw servisinde yapıldı.
motor temizliği vs. yaptırdınız mı? belki o uygulamada yapılan hatalı bir işlem sonucunda olmuş olabilir . yaptırmadıysanız da belki hava filtresi tam oturmamış olabileceğinden bahsedilmiş önceki sayfada onu da kontrol ederseniz iyi olur.

Motor sesim azaldi gibi yada kulagim alisti ama motorun yag kapagini actigimdaki ses normal olduhunu hem baska bir aracta deneyerek hem de ustaya sorarak ogrendim. Herkese cevaplarindan dolayi tesekkur ederim .

3. Servis bakimindan sonra motor gurultusu artti ya da arac daha gurultulu hale geldi :)  Rolantide yine her zamanki gibi sessiz ama..

Psikolojik mi bilmiyorum ama daha once bu konuda ayni hisleri yasayanlardan sonra sesin azalmasini bekliyorum simdilik..

Ya da aracim artik eskiyip yalitim malzemesi yipraniyor.. Ya da kis aylarinda boyle bilemedim.. Ya da yeni nesil diger araclara binince onlarin sessizligi/yeniligi benimkini sesli hale getirdii.. :\

2016 model 1.4 TSI Manuel Highline 25700 km. 

Geri
Üst Alt