Golf 7 Halojen Fardan U-Led'e Geçiş - RETROFiT

Değerli hocam far konusunda baya bilgili olduğun icin sana sormak istedim, bu adaptif farlar ile ilgili bir tablo paylaşmıştınız 7 farklı modda yandığı kavşak modu falan ben bunları hissedemedim tek hissettiğim farların döndüğü hatta hissettiğim değil gördüğüm desem daha doğru olacak :)  @forzaGilles
Sayın hocam gece aydınlatmasının olduğu sokaklarda veya yollarda adaptif özelliğini anlamanız biraz güç tür., bunun için karanlık yollarda deneme yaparsanız daha iyi anlayabilir görebilirsiniz., hız değişikliklerine göre aydınlatmanın değiştiğini fark etmeniz gerekir., 10km ve üzeri hızlarda mercekler direksiyon hareketine göre sağa-sola döner/dönmesi gerekir., 40km'ye kadar sokak dönüşlerinde ilave olarak farların içine entegre statik halojen farlar yanar., hız arttıkça daha uzağı aydınlatmak için mercekler kendini daha uzağı aydınlatmak için ayarlar vs. Aydınlatmanın zayıf olduğu bir yolda denemenizi öneririm.!

Sistemin doğru çalıştığını çek etmek için farları yakın ve araç ilk çalışmada aydınlatma sırasıyla önce aşşağı iner, devamında sağ-sol yapar, sonra yukarı çıkar., (aşşağıdaki videoları izleyin)

sistem örnek şemadaki gibi çalışır;

fdffdfdfdfdd.png

fdffdfdfdfdd.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

Projeye başladığımda almış olduğum seviye sensörü torsiyon için uyum sağlamamıştı servisten siparişi verip aldım sağolsunlar kırmadılar montajı yapıp bide mercek ayarlarını yaptılar

5ebd1cda689dc1bfe708c046aa43e3dd.jpg

aef41503674f05fe5674b3d80c00c449.jpg

7b9c063461181d42a0a735f46d8e481a.jpg

19365cf0481c351746abbffd12da7704.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Projeye başladığımda almış olduğum seviye sensörü torsiyon için uyum sağlamamıştı servisten siparişi verip aldım sağolsunlar kırmadılar montajı yapıp bide mercek ayarlarını yaptılar

5ebd1cda689dc1bfe708c046aa43e3dd.jpg

aef41503674f05fe5674b3d80c00c449.jpg

7b9c063461181d42a0a735f46d8e481a.jpg

19365cf0481c351746abbffd12da7704.jpg

Hocam seviye sensörü ne işe yarıyor ? Ve neden arka tarafa monte ediliyor?

Bixenon far’a geçtiğimiz için artık manuel yükseklik ayarımız iptal oldu . Arka sol aks üzerine takılan seviye sensörü farların otomatik yükseklik ayarını üstlendi, sebebi xenon ampüllerin göz almaması için . bagaja koyduğumuz yük yada arka koltuğa oturan bireyler sebebi ile arabanin burnu havaya kalkıyor. Arka akstaki sensör bunu ağırlığı anlayıp farlari gerektiği kadar asagiya indiriyor @Ömer Kahraman

Halojen farlardaki yükseklik ayarı

8f0c948a1a7cdc731744bbe3b09ef2e8.jpg

Şimdiki hali

281d5c4ff68c5040300674887a122d53.jpg

Teşekkürler hocam [emoji122][emoji122][emoji16]

Daha öncede söylemiştim gene yazayım bu konu üzerinden, basic xenona geçmek isteyen varsa benimle mutlaka iletişime geçsin parça tedarik ve işleyiş hakkında çünkü baya tecrübe sahibi oldum elimden geldiğince yardımcı olurum

Hocam basic xenona geçmek aklımızda var fakat araç iyi niyet garantisi kapsamından çıkar mı?Araç dsg çünkü başımıza bela almayalım :)

Değerli hocam seviye sensörü montaji için sira beklerken servis danışmanı ile uzunca sohbet ettim bu konular hakkında, sonuçta araçta bcm ve gateway değişimi yaptim farlari değiştirdim hangi konularda garanti hizmeti alabilirim diye, 

söyledikleri şu şekilde 

aracta olusabilecek herhangi bir elektrik arızasında araci garanti kapsamina alamam çünkü şase no girince arabadaki parçaların hepsi çıkıyor karsilastirma yapıldığında farkli ünite takıldığı görülüyor ancak mekanik arizalar yürür aksam , motor turbo şanzıman bunlar garanti kapsamındadır çünkü değişen farın motora bir etkisi yoktur far değişimi motor arizasi ile iliskilendirilemez dedi, ayrıca eger montaj düzgün yapıldıysa sorunsuz kullanabilirsin dedi.

@DuzboruDownpipe

Daha öncede söylemiştim gene yazayım bu konu üzerinden, basic xenona geçmek isteyen varsa benimle mutlaka iletişime geçsin parça tedarik ve işleyiş hakkında çünkü baya tecrübe sahibi oldum elimden geldiğince yardımcı olurum
Aslında @ayb hanımefendi istiyor., bana biraz sordu aslında çok istekli hatta çift uled istiyor ama pek anlamıyorum far olayından diye kendisinin çekinceleri var., Kendisinde replika uled'leri ve eski halojen farları duruyormuş satmamış bu iki far setini satsa daha uyguna getirebilir orjinal farları., Tuna hocam sen yardımcı olsan bu işin üstesinden gelebilirsiniz diye düşünüyorum sonuçta baya bir tecrübeniz oluştu., Forum sunucudan dolayı çökmeseydi sizinle çok güzel yazışmalarımız vardı parça kodları vs. ama sen halledersin herşeye hakimsin artık :)  

Bu arada far ayarlarının yapıldığı servis hangi servis hocam.?

Tekrardan hayırlı olsun güle güle kullanın..

Ali hocam gerçekten çok kıymetli mesajlar vardı konuşmalarımızda fakat hepsi gitmiş,

Parça kodları falan hepsi mevcut bende tekrar paylaşırım , ancak çift u farlar biraz maliyetli olacaktır diye düşünüyorum, tek u led farda hem boş far maliyeti hemde 2 tane led güç modülü artıyor, mesela afl beyni basic xenonda daha ucuzken u led icin daha pahalı,
Bu retrofiti yapacak arkadaşlar içinde yardıma hazırım :) /emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20">

Far ayari ve sensor montaji çalışkan otomotivde yapıldı

Ali hocam gerçekten çok kıymetli mesajlar vardı konuşmalarımızda fakat hepsi gitmiş,

Parça kodları falan hepsi mevcut bende tekrar paylaşırım , ancak çift u farlar biraz maliyetli olacaktır diye düşünüyorum, tek u led farda hem boş far maliyeti hemde 2 tane led güç modülü artıyor, mesela afl beyni basic xenonda daha ucuzken u led icin daha pahalı,
Bu retrofiti yapacak arkadaşlar içinde yardıma hazırım :)

Far ayari ve sensor montaji çalışkan otomotivde yapıldı

Evet sormayın o mesajların gitmesine bende çok üzüldüm.,

Aybuke hanım olacaksa çift uled isterim de isterim diyor., :) Evet çift uled 'in zorluğu çıkma far bulmak daha zor çünkü ülkede Golf R çok fazla yok buda 2. el far bulmayı zorlaştırıyor., çift uled'e 4 adet led güç modülü gerekecek., değer mi bence sonuna kadar değer parasının hakkını son damlasına kadar veren bir uygulama.,

Far ayarlarının nerede yapıldığını özellikle sordum çünkü pek çok serviste ayar makinası için raylı sistem yok, raylı sistem olunca hatasız ayar yapma olanağı oluyor

Basic Xenon Retrofit Parça Kodları

Basic Xenon Far

parça kodu : 5G1941031 / 5G1941032

Bcm Merkezi elekt. Ünitesi
parça kodu : 5Q0937084AS    0175 H24

Gateway
parça kodu : 5Q0907530 AM    1265 - 128 

AFL Beyni
parça kodu : 5Q0907357

Yükseklik ayar sensör kolu (torsiyon için)
parça kodu : 5Q0907503/5Q0512521E

Yükseklik ayar sensör kolu (Bağımsız için)

parça kodu : 5Q0907503/5Q0512521J

PHILIPS D3S 4300K XENON AMPUL 
Mitsubishi oem xenon balast

Bixenon Plus U led Far Retrofit Parça Kodları

U led Farlar

parça kodu : 5G1941751 / 5G1941752

AFS Beyni

parça kodu: 3D0941329D ( 2 adet alınacak)

AFL Beyni (yükselik ayar kontrol beyni)

parça kodu: 7P6 907 357 A

Led Güç Modülü

Parça Kodu : 4G0907697F ( 2adet alınacak)

Parçalar Bu şekilde arkadaşlar elimizde doğru parça kodları olduğu için geriye sağlam bir araştırma sabır ve beklemek kalıyor :)

parça kodlarına vs bakıldığında gerçekten içinden çıkılmaz gibi duruyor ancak aslında durum öyle değil. bende bu işe girerken beynim durmuştu konuları okuduğumda ancak sonra bu işle uğraşmaya başlayınca hepsi bir anda çözüldü. 

Mesela ben  Önce ana temel parçaları aldım seti oluşturdum farları en sona bıraktım. Ana parçalar dediklerim. BCM , Gateway , AFL Beyni ve Seviye Sensörü. Bu parçalar üzerinde yoğunlaşıp tedarik ettikten sonra farları dolu şekilde arama yapılabilir . Eğer dolu far bulunursa AFS beyni Led güç beyni xenon beyni ve ampül aramamış olursunuz.  Ali hocam yukarıda belirtti UU far zor bulunuyor ve dolusu 5500 tl gibi bir para . Tek u far 3500 civarında arada 2 bin tl var. Çift UU farlar görünüş olarak daha iyi ancak Tek U farda Nefsi körler düşüncesindeyim. Ayrıca Tek U yaptıktan sonra ilerde UU'ya geçmek daha basit. Önemli olan bu işin temelini oluşturmak alt yapıyı hazırlamak.

Sanırım şuanda elinizde bir takım halojen far ve bir takım replika U Led far var . Halojen farlar 500tl ediyor. replikalar ne kadar  eder emin değilim ama 1250 tl gibi satılsa zaten 1750 TL sermaye yapmış oluyorsunuz bu projede cebinizden daha az rakam çıkmış oluyor.  @ayb

Öncellikle süper olmuş, Bunlar orjinal farlarmı replika mi replika farlarda u ledler böyle değil incecik çizgi gibi oluyor ve baya çirkin, basic xenondan U lede geçiçem ve sizinkiler orjinali ile bire bir aynı replika ise nerden aldıgınızı söylerseniz çok sevinirm...

Teşekkür ederim , farlar orjinal u led , replika farlar zaten afs özelliğine sahip değil ve sadece görüntüden ibaret hocam, Gördüğünüz üzere farın üzerinde 3 adet beyin bulunmakta @Meriç Mavisu

94f4864f159e77a41babfae05afe9ecd.jpg

Geri
Üst Alt