Güncel Bakım Masrafları

Ben 4. bakıma girdim 3 ay önce ve hiç fren hidrolik yağı değişmedi. ölçüm yaparız gerekirse değiştiririz diyor görevli servis danışmanı. araç 26 bin km şu an. Bu konu hakkında bilginiz var mı hocam
Aynısı benim başımada geldi 4. Yılda buji değişmesi gerekir zamanı gelmiş diyen servis 3. Yıl bakımında fren hidrolik sıvısını değiştirmedi sağolsun[mention=520]forzaGilles[/mention] söyledide tekrar servise gidip değiştirdim

Buradan kontrol etmekte fayda var

https://binekarac2.vw.com.tr/pdf/bakim_araliklari.pdf

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hayır hocam İzmir benim fren hidrolik sıvısı değişimi maliyeti pek kurtarmıyor demekki
emoji4.png

uğraşması zor diye yapmak istemiyorlar herhalde. peki hocam antifiriz suyu değişti mi hiç yoksa ilave mi yapıldı sizin aracada?

uğraşması zor diye yapmak istemiyorlar herhalde. peki hocam antifiriz suyu değişti mi hiç yoksa ilave mi yapıldı sizin aracada?
Aslında niyetim onuda değiştirmekti fakat ölçüm yaptılar -27 dereceye kadar koruyor denildi , bende bu sene kalsın fazla masraf oldu diye değiştirmedim

Aslında niyetim onuda değiştirmekti fakat ölçüm yaptılar -27 dereceye kadar koruyor denildi , bende bu sene kalsın fazla masraf oldu diye değiştirmedim

bende şimdi düşünüyorum servise gidip değiştirtsem mi diye fren hidroliğini yoksa bakım zamanı mı değiştirtsem karar veremedim.

bende şimdi düşünüyorum servise gidip değiştirtsem mi diye fren hidroliğini yoksa bakım zamanı mı değiştirtsem karar veremedim.
Zaman sıkıntınız yoksa değiştirin bence bakım masrafıyla birlikte üst üste binmesin hemde güvenlik bu ne olur ne olmaz

@Rust hocam arcınız 4 yaş altı ise internetten randevuya %5 ,üstü ise %16 zibuzu indirimi yapıyorlar bilginiz olsun.

@sldry Hocam 43 binde benim araç Çankaya Doğuşta bakıma girdi.Rutin bakım dışında fren hidroliğine 160 tl, ön fren balatalarına 420 veya 480 dendi.Sizin fren balataları iyi durumdaymış anlaşılan ama fren hidroliği 112 tl tutmuş.Servisler arası bu kadar fark normal mi acaba?

Bu cumartesi gideceğim. Faturayı paylaşırım. :)  

@ABDUHAN 

@sldry Hocam 43 binde benim araç Çankaya Doğuşta bakıma girdi.Rutin bakım dışında fren hidroliğine 160 tl, ön fren balatalarına 420 veya 480 dendi.Sizin fren balataları iyi durumdaymış anlaşılan ama fren hidroliği 112 tl tutmuş.Servisler arası bu kadar fark normal mi acaba?
Servisler arası farkı bilmiyorum hocam birşey diyemeceğim .Aracı aldğım kişi ön fren balatalarını yeni değiştirdiğini söyledi.Servis sorumlusu bana ön balatarın orjinal olmadığını istersen ön ve arkayı  değiştirelim dedi.Bende fazla masraf oldu zaten gerek yok dedim.İkisi içinde fiyat istedim 750 tl fiyat çıkardı.

En son 75.000 bin bakımınyaptırdım 5 ay önce falan. Daha şimdiye kadar fren hidrolik sıvısı ile ilgili bana hiç bir şey söylemediler sormadılar. Aynı şekilde antifriz için de bir şey demediler. 

Hocam peki aracımda bcm gateway ve farlar değişecek otomatik yükseklik ayari yapilacak ilerde far yikama yapicaz , aynaları değiştirdim, led stop taktim , Discover pro takili sizce bi sorun olsa garantiye sokarlarmi ? Her ne kadar orjinal parçada olsa kablo kesme biçme olmasada garantiye asla sokmazlar @silvershadow
Garantide sorun yasanmaz 

Yeter ki yetkin ellerde yapılsın ve bir kisadevreye neden olmasın.

Volkswagenim uygulamasından baktığımda resimlerde ki gibi görünüyor, haziran 2017 bakımı yetkili servise gidilmemiş demek oluyor sanırım.
149fe17a1c991b119bdb4d25e8e4d5bb.jpg
331c2886b874d90f0a2f17daba7edf20.jpg

SM-A310F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hangi telefondan uygulamayı kullanıyorsunuz hocam., benim iphone 'da servis takvimini göstmek istediğimde hata veriyor sinir oluyorum., eskiden ne güzeldi bilgisayardan her şeyi görüntüleyebiliyorduk

Hangi telefondan uygulamayı kullanıyorsunuz hocam., benim iphone 'da servis takvimini göstmek istediğimde hata veriyor sinir oluyorum., eskiden ne güzeldi bilgisayardan her şeyi görüntüleyebiliyorduk
Samsung A3 2016 yani Android işletim sistemi kullanıyorum hocam.

SM-A310F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt