Marş almadı

Akü görüntüsü bu şekilde

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
Hocam biz bunu resime bakarak görmemiz biraz zor siz araç 7-8 saat yatmışken sabahleyin erken saatte hava soğuk iken kontrol edin., Renk sarı ise akü ömrünü tamamlamak üzeredir (ben ihtimal vermiyorum 1,5 senede akü bitmez).., renk siyah ise akü iyi anlamına geliyor., bundan sonra yapacağınız., şikayetinizi aynı şekilde servise anlatarak bildirmeniz onlar da makina ile 1-2 test yaparak akünün değerlerini ölçerler (bunu siz de aküden anlayan bir elektrikçi de kontrol ettirebilirsiniz..) ve yine servis aracı bilgasayara bağlayarak bu sıkıntı anında arıza kodu falan var mı diye kontrol ederler., aracın daha garantisi devam ediyor pek zorluk çıkarmadan aküyü yenisi ile değiştireceklerdir..

Önce sabah erken aküye bakın renk hangi renkte..? sonra sabahları aracı çalıştırırken aynı sorunu (marş almaması veya zorlanarak geç alması) tekrar yapacak mı..? kontrol edin., havalar artık soğuduğundan eğer ki sorun aküden ise hemen hissettirir/tekrarlar.. Çünkü akü, batarya/pil gibi ürünler yapısı gereği soğuk havayı hiç sevmezler..! Yazın sıcak havada 15 gün yatmış arabanın aküsü şarj seviyesi %15 düşüyorsa, aynı akü 15 gün şarj olmadan yatmış arabada kışın soğuk havanın etkisiyle şarj seviyesi %20-25 düşer.! Akü de sorun varsa soğuk havada hemen kendini bellli eder sayın hocam..

Edit: yazılarınızı eğer mention veya alıntı ile cevaplamazsanız ben ve yardımcı olacak diğer arkadaşlarımız şans eseri görebiliyoruz bilginiz olsun..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt