Konu yok...

Halit Bacı

Yeni Üye
İsim
Halit
Merhaba arkadaşlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam geçmiş olsun, bence vakit kaybetmeden servise gidip durumu anlatın aracı incelemeye alsınlar. O dağ yolunda ya araç geri normale dönmeseydi?

@Halit Bacı

Değerli Hocam 

Mutlaka bir hukukçuyla görüşmenizi öneririm.

Hata mutlaka log kayıtlarında vardır ve bu kayıtları resmi yazıyla isteyin. 

Geriye kalanını hukukçunuz halledecektir.

Geçmiş olsun . Benim başıma daha değişik bir olay 3 yıl önce gelmişti . Araç ile giderken bir anda araç bütün arıza lambalarını yaktı el frenini bir kez çekip bıraktı ve stop etti . Servise götürdüm merkezi kontrol ünitesi ile getaway olması lazım iki tane parça değişti. Bunu toplamda değişene kadar 3 kez yaptı 1 hafta içinde . Değişimden sonra 3 yıl geçti daha hiç olmadı . Fren sertleşmesi ise sadece ilk aldığımda da oluyordu çok dik bir yerde fren yapıp durduktan sonra ayağımı frenden çekip çekmeme arası bi durumda frene kuvvetlice bastığımda sert oluyor ama araç duruyor . Size tavsiyem aracın garantisi devam ediyorsa arızayı tespit ettirip sonu bence davaya gidecek her türlü hakkınızı aramak ve yeni araç istemek yada para iadesi istemek . 

Geçmiş olsun hocam, araç beynine müdahale edilmeden kayıtlar gitmeden önce durumu izah edin, önemli  bir mesele. Eğer dediğiniz gibi bir durum olduysa önemli nitelikte ve gizli ayıp teşkil eder, buna dair belirleme çok önemli oluyor haliyle, araç epey yeni de olsa ayıpsız benzeri ile değişim olmaz ancak bu yaşadığınız kazanın maddi yönü açısından giderim olacaktır. 

Böyle sıkıntılı anların çözümü elektromekanik park frenidir hocam.

Keşke Halit bey de bu dediğinizi biliyo ya da bu videoyu daha önce seyretmiş olsaydı..; böyle bi kaza  belki olmayacaktı ya da en azından bu derece hasar oluşmayacak şekilde kazayı atlatılacaktı...

Hocam gecmiş olsun, el frenini giderken çekmek kimsenin aklına gelmez elektronik oldugu icin zarar vereceği dusuncesindeydim ta ki videoyu izleyene kadar video icin de teşekkürler [emoji1360]

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Geçmiş olsun Hocam

Allah korumuş...LAkin benim kafama takılan daha öncede buna benzer bir durum ( Dağ yolunda bahsetmiş  oldugunuz olay) yaşamanıza rağmen bo konuda gerekli ciddiyet ve hassasiyeti göstermeyişiniz oldu. Amacı elbbet bu değil ama böylesi ciddi bir sorun kesinlikle derhal çözümlenmesi gereken bir durumdur. Aracınızın Garantisi olduğundan Mutlaka Servise Yaşadığınız olayı Güzeül bir şekilde ifade ederek mutlaka Hukuksal yol ile sorunun çözümü ve yaşadığınız olaydan dolayı maddi ve manevi hak arayışınızın peşinde olun. Allah muhafaza daha kötü bir sonuç olmayışı sevindirici tek yönü. 

Çok büyük Geçmiş olsun.Saygılar.

...

Geçmiş olsun hocam.
Aracınız işlem yaptırmadan önce mutlaka bir hukukçu ile görüşün.
Serviste işlem yaptırmayı ve tamiratı kabul ederseniz ileride doğacak haklarınızdan feragat etmiş olabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geçmiş olsun öncelikle. Ben sorunun yazılımsal olduğu kanaatindeyim.

Gecmis olsun degerli hocam ben bununla ilgili bir konu acmistim 2014 highline golfu olan arkadasimin aracinda ne yaparsaniz yapin sert frene koyun kasisden gecerken vs vs stop etmiyodu isiklara yaklasinca azcik sert basinca yavasken stop etmiyordu asla 50 kere denedik belki benimki 2016 model ve salak sacma stop ediyor araba durmadan nasil stop eder nasil boyle sistemi devreye sokarlar anlamiyorum anlasilacak bi tarafi da yok zaten dar sokakdan gecme fobisi oldu bu aptal sistem yuzunden 10 kmh stop ettigim oldu hemen frenden ayami cekip calistirdim ve sert koydum arabalarla bu kadar oynanmaz her sene ne senesi her 3 4 ayda bir golfler degisiyor ayni donanim bile olsa bu animi paylasmak istedim depodan dalgakiranin cikartilmasi da gene ayni sekilde yarim depo olunca park ederken ozellikle kapalida nefret ediyorum arabadan varsa vardir bi var bi yok olmaz olamaz tekrardan gecmisler olsun bununla gecip gitmis olsun hocam sonuc olarako kadar guvenlik diye kendilerini yirtiyorlar araba tamamen durmadan stop ediyor ustelik onceki modellerde boyle bisi yok goren de sanki koskoca turkiyede 10 milyon kisi yasiyor da araba sayisi az da durmadan stop ediyor ney yakit tasarrufu yapacak diye rezalet resmen

Geri
Üst Alt