Golf 7 ses sorunlarım.

Cem Karaçar

Yeni Üye
İsim
cem
Arkadaşlar merhaba  öncelikle tecrübelerinizi yazarsanız çok sevinirim şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

1) Aracımda özellike trafikte hafif hızlandığım zaman gaza basınca tık diye bir ses geliyor.

2) Özellikle büyük kasislerden geçtiğimde ön taraftan ve arka sağ taraftan gıcırtı sesi geliyor ön taraftaki sorunu öğrendim ancak arkadan nereden geldiğini bulamadım

Aracım p konumunda  çalışırken frene basıp çektiğimde tık diye vitesten ses geliyor bu normal mi?

Arkadaşlar merhaba  öncelikle tecrübelerinizi yazarsanız çok sevinirim şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
1) Aracımda özellike trafikte hafif hızlandığım zaman gaza basınca tık diye bir ses geliyor.
2) Özellikle büyük kasislerden geçtiğimde ön taraftan ve arka sağ taraftan gıcırtı sesi geliyor ön taraftaki sorunu öğrendim ancak arkadan nereden geldiğini bulamadım
Aracım p konumunda  çalışırken frene basıp çektiğimde tık diye vitesten ses geliyor bu normal mi?

2. Şık bendede var serviste salıncaklar sökülüp lastikleri greslenecek servis aynen bunu söyledi sökmeden olmuyormuş

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Klasik normal sesler bunlar, olmazsa olmazları Golf 7'nin, yoksa Golf 7'ye bindiğimizi nerden anlıycaz yarın bigün gözlerimizi bağlayıp bizi bi arabaya atıp kaçırsalar :O

Polise beni bi Golf 7 ile kaçırdılar diycez işte ifadede...

anladım peki

aynı yaşta ve ortalama km aynı olan i30 aracım (40,000 km) ( 2013 model )vardı golf hayalimin arabasıydı ancak param yetmediği için i 30 almıştım yol sesi alması ve direksiyon hakimiyet konuları konusunda golf tartılşılmaz ancak ben i30 en ufak böyle sorunlar yaşamadım. şanzımandan gelen şıngırtı , gıcırtı sorunları beni hayal kırıklığına uğrattı açıkcası

Hepsi normal hocam. Bende dsg ye yeni geçtim alışmaya çalışıyorum. Biraz müziği yüksek sesle dinle tamamdır

anladım peki

aynı yaşta ve ortalama km aynı olan i30 aracım (40,000 km) ( 2013 model )vardı golf hayalimin arabasıydı ancak param yetmediği için i 30 almıştım yol sesi alması ve direksiyon hakimiyet konuları konusunda golf tartılşılmaz ancak ben i30 en ufak böyle sorunlar yaşamadım. şanzımandan gelen şıngırtı , gıcırtı sorunları beni hayal kırıklığına uğrattı açıkcası
Merhaba Hocam  En kısa zamanda sizlerinde DSG li bir vw GOLF arac sahibi olmanızı temenni ediyorum.

DSG için Şanzumandan Gelen Şıkırtı lıkırtı tarzı sesler Sistemin çalışma prensibi gereği duyduğunuz seslerdir. bunlar herhangi bir sorunolmadığı gibi bu ses sağlıklı DSG çalışma sesidir. Şayet  Araçta Sallama, Yığılma  veya kaçırma gibi  boşluk hissi tarzında şikayetler varsa o zaman  kontrolü önemlidir. İ30  DCT 7 ileri kullanırken VW DSG 7 ileri kullanmakta olup arada ki farklar çok fazladır. istenirse internetten biraz araştırma yapılarak arada ki durum hakkında bilgi edinebilinir. Selamlar saygılar 

Değerli Hocam 

2 nolu maddede geçen ses kış aylarında havalar soğudukça gittikçe artacak bir sestir be burçlardan gelir. Almanya dan gelen özel bir yağla burçlar sökülerek yağlanınca geçer. Ama hem zahmetli hem de servisin kazancı olmayan bir iş olduğu için ses yok deyip çıkarlar işin içinden.

Klasik normal sesler bunlar, olmazsa olmazları Golf 7'nin, yoksa Golf 7'ye bindiğimizi nerden anlıycaz yarın bigün gözlerimizi bağlayıp bizi bi arabaya atıp kaçırsalar :O

Polise beni bi Golf 7 ile kaçırdılar diycez işte ifadede...
Vallahi polisiye roman çıkar bu gıcirtidan sizin sayenizde Hocam.  :000177-medium:

Arkadslar lastik parcalardan ne kadarda kuru yagsız olsa bu kadar ses gelirmi aklım almıyır sanki metaller bir birine surtuyor gibi sıvı gres sıkıyorum hala aynı
paletli tank

Ön taraftakini merak ettim ben de hocam. O nedenmiş?

Benden henuz gelmiyo bu suspansiyon sistemi  gicirtilari (ilk 7 mden geliyodu) ama yakindir gelir 1 senesi dolacak Mart 2018 de. Ama bugun fark ettim ki sol arka kapiyi acincan gicirti geliyo menteselerden,  wd40 sikicam yarin :) dur yapma sikma sakin diyen cikmazsa forumda :)

Benden henuz gelmiyo bu suspansiyon sistemi  gicirtilari (ilk 7 mden geliyodu) ama yakindir gelir 1 senesi dolacak Mart 2018 de. Ama bugun fark ettim ki sol arka kapiyi acincan gicirti geliyo menteselerden,  wd40 sikicam yarin [emoji4] dur yapma sikma sakin diyen cikmazsa forumda [emoji4]
wd40 yerine özel yağlama spreyleri var onları Kullan hocam [emoji2]
Ornek Tunap yaglayici vs gibi

Sent from my SM-G920F using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Moderatör tarafında düzenlendi:

Würth HHS 2000 Sıvı Gres 500 Ml. 0893 106 Made in Germany

Bunu buldum, daha havalı duruyo :D  bunu alıp sıkayım :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt