Ön cam değişimi

Uuzn bir beklemeden sonra yeni kasko dönemi başlamadan Ankara Eskihisar'da cam değişimini yaptırdım. Öncelikle işlemlerin hızı, randevu sistemi ve ilgilenme açısından servisten gayet memnun kaldım.

İşçilik anlamında bir kusur görmedim, değişim öncesinde içeriden camın değdiği yerleri videoya aldımki camı çıkartırken verebilecekleri zarar belli olsun. Herhangi bir deformasyon, kesik, iz vs oluşmadı. Haftasonu biraz uzun yol denemesi yaptım, ses, titreme, vızıltı vs olmadı. Dün sabaha kadar sağlam yağmur yağdı, içerde bir sızıntı emaresi yok. Şu ana kadar işçiliğin sıkıntısız olduğu görünüyor.

Takılan cam VW logolu Pilkington marka orijinal cam (kaskom orijinal camı kapsıyordu - AXA sigorta) ve hem gece hem gündüz optik açıdan bir kusur görmedim. 

İşçilik anlamında Ankaradakiler için Eskihisar'ı önerebilirim.
Hayırlı olsun Hocam.memnuniyetiniz önemli bu konuda.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Ender Teşekkürler. Gerçekten işçilik en çok çekindiğim konuydu, orijinal cam bir şekilde hallediliyor ancak işçilik hassas. Forumlarda tonla şikayet okuyoruz.

Cam değişiminde a sütun trimleri sokulurse döşemede yırtık olmaz ama sökmeden yaparlarsa yırtılma olasılığı var

İlave olarak tavan döşemesinin cama yakın ucunu da indirmek gerekiyor, o bölge yatayda daha uzun, daha çok yaralanma riski var.

Hani döşeme veya trim en kötü ihtimalle yenisi ile değişir, yani servis o kısmını telafi edebilir de camı iyi oturtmaz, yapışkanı doğru uygulamazsa, su sızıntısından ıslık sesine kadar türlü sıkıntı var ve bunların her biri için aynı işlemin tekrarlanması gerekiyor. Tek seferde sıkıntısız şekilde yapılması ordaki ustaya bağlı.

Bu arada cam yenilenince görüntü de netleşti. Muhtemelen eski canım üzerinde bir miktar yapışmış kir vs oluyor, göz alıştığı için ve camlara kil temizliği yapmadığımız için yeni cam gelince fark belirgin oluyor. Sağlam camı senede 1 kere uygun yöntemle (kil olur farklı kimyasallar olur) adam akıllı temizletmekte fayda varmış.

Geri
Üst Alt