225-40-18 kış lastiği önerisi?

@silvershadow hocam bende dcc var bide 18 jant var 

bazı sayfalarda 16-17 jant takarsam dcc zarar görebilir gibi şeyler okudum doğru mu biliyor musunuz
Aklınızda yanlış kalmış olabilir degerli Hocam

O yönde bir bilgi veya yorum yok hocam.

Spor yay için de DCC için de geçerli bu bilgi.

6d375852629ba5117ee0fee98e843e1a.jpg

b0f00bbf72ef9fdf4f0e59ad78dc3704.jpg

Kışın kış lastiği Kullanmalı Dostlar.
Ornek olarak 16 jant Golf 6 jantı kullanmıştım ben ok da memnun dum.

@silvershadow hocam bende dcc var bide 18 jant var 

bazı sayfalarda 16-17 jant takarsam dcc zarar görebilir gibi şeyler okudum doğru mu biliyor musunuz

bende 16 17 jant alıp kışın rahat etmek istiyorum :D
Hocam DCC adaptif süspansiyon ve 18inch kombinasyonunda en iyi cevabı @silvershadow Üstadım verecektir., Ben kendi yorumumu yapayım sipariş aşamasında aracınızda 17 jant olsaydı yine DCC süspansiyon alabiliyorsunuz., yine devamında Türkiye'de highline hariç DCC opsiyonu alınamıyor ve bu da araçta DCC olunca 17 jant altı ölçülülerde yani 16 jantta kullanımı sakıncalı olabilirmiş gibi bir izlenim insanın aklında doğurabiyor ancak bu sadece ülkemizde geçerli bir durum., yani avrupa'da Comfortline 16 jant kombinasyonuna DCC ekletebiliyorsunuz buda 18 jantlı DCC 'li bir aracın kış lastiği için 16 jant takılması durumunda sakıncalı olur mu durumunu ortadan kaldırıyor.! Benim düşüncem bu şekilde.! Ayrıca daha önce de bahsedildi 18inch 'den 17'ye düşmek bi anlam ifade etmemektedir.! Bu ebatlarda (17-18-19inch) kış lastiği C segmenti compact aile araçlarında önerimez Üretici firma da kış lastiğinde 16 veya 15inch önerir.! Bu ebatlardaki kış lastikleri spor otomobiller için kullanılıyor, zaten onlar bile kışım 19-20-21 'den 17-18-19 a düşerler.! Pek çoğuda karda kıyamette araçlarını dışarı çıkarmazlar., Geniş tabanlı lastikler kaygan veya karlı zeminde tutunmada başarısız kalırlar., Kaygan veya karlı zeminde en iyi tutunma lastiğin zemine değen kısmı ne kadar az olursa tutunma o kadar iyi olur prensip budur., yazın ise tam tersidir temas eden yüzey ne kadar fazla tutunma o iyi., diğer sebebi üretici diyor ki; eğer olurda zincir takma ihtiyacınız olursa ve araçta 17-18 ölçülerinde jant mevcut ise ve bu ebatlarda zincir takılması durumunda aracın çamurluğu ve iç davlumbazların hasar görmesinin kaçınılmaz olması bu sebeberden bir diğer nedenidir! 

@MaDOnion spor süspansiyon opsiyonu ile 16 jant @driver_can hocam geçen kış 16" dover jant alarak kışın kullandı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Conti TS 860 kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim.

Goodyear Ultragrip Performance ile çayyolu pursaklar hava durumuna bakmadan gittim geldim hocam. Yalnız tanesi 450₺ biraz tuzlu.

891ee60e7ff7cd7e3df383612cf96e39.png

@forzaGilles hocam çok bilgilendirici olmuş çok teşekkür ederim 16 jant bakmak daha iyi olacaktır o zaman saolun :D saygılar 

Geri
Üst Alt