VW logolu kapi altı projektörü

@Resul Hocam sorun halloldumu size attigim resim ile . sonucu paylasmanizi bekliyorum kolay gelsin.

Kolay gelsin Resul Hocam. Umarim baska klips kirilmaz [emoji1] [emoji106]

Herkese merhaba arkadaşlar bugün projektörleri tamamladım.

Montaj esnasında resim çektim bolca çünkü burada ki paylaşımların çok önemli olduğu düşünüyorum.

Ustalarımın affına sığınarak yaptıklarımı anlatayım. 

Aliexpresten aldığım ürün bu 20 günde geldi gayet memnunum.

Tavsiyem klipslerden almanız çünkü kırılabiliyor ürün kodu: 7L6868243

IMG_0877.JPG

İlk olarak sürücü kapısı ile başladım ve orada amatörlüğümü attım.

İlk iki resimdeki kabloları söktüm ve döşemeyi komple çıkardım ama buna hiç gerek yok diğer resimlerde anlatacağım.

IMG_0878.JPGIMG_0879.JPGIMG_0880.JPG

İlk kez yaptığım için ilk kapıda çok zorlandım 3 saatimi aldı ve @Ender hocam imdadıma yetişerek telefonla olayı çözdü çok teşekkür ediyorum :)  

Bu 32 pinli soket çok kablo var ben burda hata yaptım.

IMG_0881.JPG

Ve en baştan anlatayım arkadaşlar

Kahverengi kablo -, kırmızı kablo +. Bu dünyada böyleymiş @Eren hocamdan öğrendim çok teşekkür ederim.

Kahverengi kabloyu kestim ucundan.IMG_0893.JPG

plastik aparat yardımıyla kapının kolundaki kapağı tam bu kısımdan çıkarıyoruz.IMG_0894.JPG

sonra T30 anahtar ile vidaları çıkarıyoruz.IMG_0895.JPGIMG_0896.JPG

kapının alt kısmındaki bu siyah vidayı sağa doğru çeviriyoruz ancak çıkarmıyoruz.IMG_0899.JPG

sonra plastik aparatla sağ ve soldan biraz güç kullanarak döşemeyi söküyoruz ama klips kırmamaya dikkat ediyoruz.bu kadar açıklık yapana kadar açıyoruz.IMG_0900.JPGIMG_0901.JPG

sonra döşemeyi yukarı doğru kaldırarak çıkarıyoruz ancak bu köşe kısma dikkat edin deri kısım yırtılıyor sol kapıda deneyim kazandığım için en az hasar verdim bu kapıda.IMG_0902.JPGIMG_0903.JPG

kapıyı bi takozun üzerine bu şekilde koyuyoruz ve kapı kilit kablosunu çıkarıyoruz.IMG_0909.JPG

meşhur 32 pinli mavi soket bu. Alttaki tırnağa bastırarak pembe kısmı çekip çıkarıyoruz. Ardından siyah kelepçeyi kesiyoruz ve pini çıkarmak için soldaki mavi tırnağı iterek beyaz pini dışarı alıyoruz IMG_0905.JPG

IMG_0906.JPG

IMG_0907.JPG

hata yaptığım kısım burası beyaz pinin çıkıntılı kısmını kapıya doğru çevirerek 16. pine kırmızıyı takıyoruz 5. pindeki kahverengi kabloya kahverengi kabloyu ekliyoruz. Lehim makinam yoktu ben sardım ve bantladım.

IMG_0908.JPG

IMG_0911.JPG

Soketleri yerine taktım ve çalışıyor. 

IMG_0913.JPG

kablolar kısa geldi bende arka kapılardan çıkan kabloları ekleyip öyle yetişti montaj yerine. IMG_0914.JPG

şimdi arka kapılarda sıra burada döşemeleri sökeceğiz ancak alttaki kırmızı lamba yerini çıkarıyoruz ve içindeki siyah vidayı sağa çevirip sonra kapıyı sökemeye başlıyoruz ve alttan başlayarak söküyoruz kabloları soket yerlerinden tırnaklardan çıkararak döşemeyi komple çıkarıyoruz.

IMG_0915.JPG

döşemeyi ters çevirip projetörü kabloyu içeriden geçirerek takıyoruz yoksa montaj yapması çok zor. 

IMG_0916.JPG

kabloların ikisininde ucunu kesiyoruz ardından sağ arka kapı için kapı kilidine giden soketteki 5 nolu pine eksi(kahverengi) uçlu kabloyu, cam motoruna giden soketin 2 nolu pine de artı(kırmızı) kabloyu ekliyoruz.

Sol kapı için kapı kilidindeki sokette 2 nolu pine eksi, cam moturu soketine ise 2 nolu pine artı kabloları sıyırarak ekliyorız.

IMG_0918.JPGIMG_0919.JPG

ve sonra kapı döşemesini üstten takarak aşağı doğru bu klipsleri bastırarak kapatıyoruz. 

IMG_0917.JPG

:) :) :) :)   MUTLU SON   :) :) :) :)  IMG_0925.JPGIMG_0926.JPG 

BEN OLAYI BİRAZ ABARTTIM VE VİDEO HALİNE GETİRDİM :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Emegine saglik cok guzel bit calisma olmus. guzel gunlerde kullan Resul Hocam.[emoji1] [emoji106] [emoji106]

Sağolasın ender hocam forumdan faydalandım bende bir katkı sağlamak istedim   :)  

@Resul

Ellerinize sağlık Resul Hocam

Gerçekten fotoroman tadında ve kılavuz kadar bilgi dolu bir paylaşım olmuş.

Teşekkür ederim 

Hep bizler faydalanıyorduk forumdan, birazda bizler bir şeyler katalım istedim. 

Güzel yorumunuz için teşekkür ederim Murat hocam :)  @silvershadow

Elinize sağlık. Kullanım kılavuzu kataloğu gibi olmuş.

Hocam çok iyi paylaşım olmuş emeğinize ve ellerinize sağlık. Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle

işçiliği zahmetli ama güzel oluyor. isterseniz lamba kısmı çıkartılıp farklı tip takılabilmesi artısı :)  

One Life Live it.!!!
çok güzel olmuş bende istiyorum ama montajı bilmedigimden alamıyorum 

Merhaba Hocam; @Yunus Emre Konu içinde detaylı ve yeterli anlatım mevcut bence deneyebilirsiniz.Bizler burdayız  ayrıca şahsim adına özelden de cep telefonunda  da yardımcı olurum. Siz karar verin gerisi kolay yani yapılabilir. 3 arkadaşımıza yaptık burada yeterki isteyin olmaz diye bişey yok. hayırlı günler dilerim. 

Merhaba Hocam; @Yunus Emre Konu içinde detaylı ve yeterli anlatım mevcut bence deneyebilirsiniz.Bizler burdayız  ayrıca şahsim adına özelden de cep telefonunda  da yardımcı olurum. Siz karar verin gerisi kolay yani yapılabilir. 3 arkadaşımıza yaptık burada yeterki isteyin olmaz diye bişey yok. hayırlı günler dilerim. 
sagolun hocam olmadı lambaları alıp trabzona gelirim :D

Her zaman bekleriz hocam sıkıntı yok :)  

Siz kafaya koyun biz musait olduğumuz her daim yardımcı olmaya hazırız. :'(

@Yunus Emre 

Yunus hocam başladığın zaman haberim olsun ne gerekiyorsa yaparız. İster istemez takıldığımız yerler oluyor

Güzel yorumlar için Mustafa, İsmail, Yunus hocama teşekkür ediyorum faydalı olabildiysem ne mutlu bana :)  

Bir de resimleri video şeklinde yaptım :)   konuya ekledim onuda ;)  

Geri
Üst Alt