VW logolu kapi altı projektörü

Siz mi monte ettiniz bu güzelliği Değerli Ender Hocam?
Evet Murat hocam. Kapı Trimlerinin  sökülmesi gerekiyor Bira zahmetli olmakla birlikte dikkat gerektiriyor. 3.4 saatimi aldı doğrusu. montaj kısmı bittikten sonra Vagcom ile kodlama yapıyoruz tanıtıyoruz araca. ☺[emoji1]

One Life Live it.!!!

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet Murat hocam. Kapılarin sökülmesi gerekiyor Bira zahmetli olmakla birlikte dikkat gerektiriyor. 3.4 saatimi aldı doğrusu. montaj kısmı bittikten sonra Vagcom ile kodlama yapıyoruz tanıtıyoruz araca. ☺
emoji1.png

One Life Live it.!!!
Değerli Hocam;

Montaj esnasında çekilen Fotoğrafları varsa paylaşır mısınız?

sağlam işçilik gerek buna.. Özel ekipman mı satın aldınız? Bu pimler tek kullanılıklar mı ? Ya bağlantı pimleri kırılsa? 

Gönülden tebrik ve taktir ettim sizi bir kere daha..

Fotoğraflari var lazım olur diye çekmiştim. kapıları sökmek için özel plastik sökuculerden kullandim birtek Torex T30 anahtarı lazım kapı vidaları sökmeye. Pimler kırılgan evet ama yedek edindim ne olur ne olmaz diye o kadar dikkat etsemde bir kırık 1 hasar oldu bende yenileriyle değiştim. En kısa zamanda resimleri eklerim .Teşekkürler [emoji1]

One Life Live it.!!!

Merhaba Golftutkusu Dsotları; vw Golf 7 Kapı Altı Aydınlatma (logolu-Logosuz) Montaj çalışmalarını bir arada derlemek üzere bu çalışmayı hazırladım. Umarım Faydalı  olurum.

@necati  Ustanın emeği , Azmi  ve İçten Dostane Yardımı Sayesinde Bu çalışmayı yapmış ve Başarılı olmuştuk. Paylaşmış olduğum Resim Bilgi ve Becerilerin çoğunda Necati Ustanın Emeği vardır. kendisine Burdan birkez daha Teşekkür eder, Bu Bilginin paylaşıp daha fazla Golftutkusu dostlarının faydalanabileceği düşüncesiyle Konuya aydınlık getirelim.

Öncelikle Bu işlemi yapmamız için; gerkeli malzemelerimi T30 Anahtar Tornavida lazım.Daha sonra ise kapı altı aışıkların temin edilmiş olması.Sıra ile resimleri paylaşarak konuya direk dalış yapalım.

0npQNB.jpg

Sökme işlmeleri için Plastik Alet takımı.

Sonra sökme işlemine başlıyoruz. Ön Kapı sökülme işlemi

bDEopZ.jpg

Arka kapı sökme şeması

d3NVDD.jpg

Daha sonra ise;

Ön Kapılar için 
Ön kapı döşemeleri söküldükden sonra kapı kontrol modülündeki 32 pinli mavi olan soketi söküyoruz ve soketi dağıtıyoruz. 
Artı uç için soketin 16 nolu pinine kablo takıyoruz ( soketde pinler mevcut değil)
Eksi uç için soketin 5 nolu pinindeki kabloya kablo ekliyoruz. (soket de kablo mevcut kahverengi kablo )
Aynı işlemler Diğer ön kapı içinde yapıyoruz Kapı döşemlerini montajını yapıyoruz.

bDEPn0.jpg

Ön kapılar için Kapı kontrol modülünde Kodlama yapmamız gerekiyor. (İLK 6 RESİM ÖN KAPI İÇİNDİR
Vag-Com ile araca bağlanıp 
Sol ön kapı için 
42- DOOR ELECT. DRİVER seçip 07 den codinge giriyoruz Long codingden Byte 1 de Bit 2 yi aktif ediyoruz
Sağ ön kapı için 
52- DOOR ELECT. PASS. seçip 07 den codinge giriyoruz Long codingden Byte 1 de Bit 2 yi aktif ediyoruz

RESİMLERDE 7. SIRADA KI VE SONRASI ANLATIMLAR ARKA KAPI İÇİNDİR.

SON 3 RESİM İSE SONUÇLARDIR. :)  

Arka kapılar için 
(SOL KAPI )
Arka kapı döşemeleri söküldükden sonra kapı kilidine giden kablo grubundaki soketin
2 nolu pine bağlı olan kabloya Eksi uçlu kabloyu ekliyoruz
cam motorundaki soketin 2 nolu pinine bağlı olan kabloya Artı uçlu kabloyu ekliyoruz.
(SAĞ KAPI )
Kapı kilidine giden kablo grubundaki soketin 5 nolu pinine bağlı olan kabloya Eksi uç
cam motorundaki soketin 2 nolu pinine bağlı olan kabloya Artı uçlu kabloyu ekliyoruz
Arka kapılar için kodlamaya gerek kalmıyor. Kapılar açıldığı zaman eksi tetikleme ile ışığı yakıyor.Kapanınca sönüyor.

Ön kapıların iç uclarında boşluklar var yarın fotosunu atarım. O kısım için aksesuar olması lazım.

@silvershadow

Murat hocam ben bu uygulamayı ilk defa bindiğim golf 7 'de görmüştüm.. O zaman mantık yürütüp bu arkadaş vw logolu takmış.. ama demekki normalde fabrikasyon akkor lambalı varki aracın sahibi böyle bir uygulama yapmıştır buda bana yeter demiştim.,  Bu düşüncemi daha da destekleyen tesadüf eseri başka bir şey araştırırken bir rus vw forumunda birisi beyaz led'li olanlarını takmış.. O zaman dedim ki tamam bunlar uğraşıp vw logolu yada beyaz led'li takıyorlarsa, kesin bu özellik Highline araçlarda sarı/akkor lambalı olarak standart geliyor..Rusçam da olmadığından ancak sadece resimlerden yorum yürütmüştüm.,  Ama yanılmışım sağolsun volkswagen bize bisiklet tekerleğine takılan içi boş kedi-gözlü reflektör layık görmüş.. Açıkçası konforlu bir özellik olsada kapı döşemesini söktürmek hiç aklıma yatmıyor.. Söktürsem sinirim tavan yapar o yüzden bulaşmayı düşünmedim.. Aslında tıpki ön ayak aydınlatma gibi arka ayak aydınlatmanında golf'te yerleri hazır ön koltukların arkasında ama bunun için halı döşemesi, ön koltuklar falan sökülmesi gerekiyor.. Ben yaptırmam bu yüzden..

Bu arada Murat hocam ön ayak aydınlatmaları neden sürekli yanıyor? Ben akşamları yada kapılar açıldığında tavan aydınlatmaları ile beraber yanar sonra kapı kapandığında tavan aydınlatmaları ile beraber söner diye bekliyordum ama sürekli yanıyorlar.. Bence kapılar kapandıktan sonra sönmeleri gerekli.. Bu özelliğin tek espirisi zaten binen kişinin ayağını sağa-sola tak-tuk çarmadan rahatça binmesi için..

Aracı showroom dan alıp çıktığımda direk benzinciye uğrayıp mazot aldıktan sonra yol bilgisayarı 650km yol yapar diye gösteriyordu.., dedim yavaş yavaş yükselir ama yükselmedi.. Ortalama yakıt tüketimi de 7.5-8 litre arası gezinmekte rodaj aşamasında olduğumdan zaten sakin kullanıyorum fakat daha 7litrenin altına inmedi.. Yakıt göstergesi yarıya indi 320km yol yapmışım.. Araç daha yeni dizel de olsa biraz fazla yakacak biliyorum ancak sanki bizimkisi beklentinin biraz daha üstünde yakıyor gibi gözüküyor..

@forzaGilles hocam güzergâhınız nasıl? Kısa mesafe mı gidip geliyorsunuz hep. Şehir içi 7.5 kötü bir değer değil. Es dost diğer araçlar ile karşılaştirin derim ;)

@yusuf Minimum 15km olmak kaydıyla evet kısa mesafe genelikle.. Araçta motor ısınmadan ve yağ sıcaklığı göstergesi 80-90°C 'leri görmeden stop etmiyorum..

@yusuf Minimum 15km olmak kaydıyla evet kısa mesafe genelikle.. Araçta motor ısınmadan ve yağ sıcaklığı göstergesi 80-90°C 'leri görmeden stop etmiyorum..
Siz en iyisi aynı güzergah ya da benzerini kullanan kişiler ile karşılaştırma yapın eminim mutlu olacaksınız ;)

Geri
Üst Alt