Gündüz farını LED yapmak için ampul tavsiyesi

ercanerten dedi:
@yusuf senin araç siyahsa yakışır lafım yok ona ama tungsten'e yakışır mı onu bilmiyorum işte.
Benim aracın rengi dünyada yok :) uranüs gri ;) herşey yakışır aslanıma.

Bu olay sadece bixenonlu araclarda oluyor. Halojenlerde gündüz-uzun-park lambalari tek h15 tipi ampulde toplandigi icin yapma şansımız yok :)

Onur dedi:
Bu olay sadece bixenonlu araclarda oluyor. Halojenlerde gündüz-uzun-park lambalari tek h15 tipi ampulde toplandigi icin yapma şansımız yok :)
@Onur

Hocam nasıl çıkartıyoruz ampulu yerinden ? Far kapağını açtım ampulun orda uzanan düz bir çubuk var çekince gelmiyor nadıl değiştiricez ampulu  bilgin varmı acaba ?

Redline dedi:
@Onur

Hocam nasıl çıkartıyoruz ampulu yerinden ? Far kapağını açtım ampulun orda uzanan düz bir çubuk var çekince gelmiyor nadıl değiştiricez ampulu  bilgin varmı acaba ?
Klavuzlu olabilir hocam. Tam emin değilim daha önce sökmüş biri yanıtlarsa daha doğru olur

Onur dedi:
@Onur

Klavuzlu olabilir hocam. Tam emin değilim daha önce sökmüş biri yanıtlarsa daha doğru olur
xenonlu aracı olanlar gündüz fari ampullerini kendileri rahatlıkla değiştirebilir

farin ic kısmındaki şu kapağı çevirerek açın

sonrasında şu gördüğünüz uzun siyah çubuğu kendinize doğru cekin. bu çubuğu tirnak tutuyo. sonrasında çubuğun ucundaki ampulü değiştirip yerine yeteri kadar bastırarak takın. yerine oturduğunda tık sesini duyacaksınız

Bilgi ve fotoğraflar için Yasin Hocama teşekkürler

murat ve yasin hocam resim ve anlatım için çok teşekkürler süper görünüyor hemen alıp bende takıcam :)

Peki fazla ısıdan led içeride plastik aksamı eritmez değil mi ? Yasin hocamın tecrübeleride gerekli.

@silvershadow

Redline dedi:
murat ve yasin hocam resim ve anlatım için çok teşekkürler süper görünüyor hemen alıp bende takıcam :)

Peki fazla ısıdan led içeride plastik aksamı eritmez değil mi ? Yasin hocamın tecrübeleride gerekli.

@silvershadow
Değerli Hocam,

led ampul soğuk ışık kaynağıdır. Dolayısıyla sorun yok

silvershadow dedi:

@silvershadow
Değerli Hocam,

led ampul soğuk ışık kaynağıdır. Dolayısıyla sorun yok
Murat hocam teşekkür ederim  şimdi karar zamanı turuncu mu beyaz mı :)

beyaz bixenonlarda çok orijinal duruyor bence.

turuncuyu merak ediyorum.

Geri
Üst Alt