Golf 7 Bardak Tutucu Kapağı Tamiri

ben kolay kolay sürgüyü oynatmıyorum fakat bugün kapattıktan sonra açılması biraz zorlandı.. videodaki gibi bir sarkma söz konusu değil bende yarın bir hava tutacağım umarım sökmek zorunda kalmam gayet akıcı olarak açılan sürgü geriye doğru kapanırken ikinci bardaklık kısmında takılı kalıyor gayet sinir bozucu bir durum..

ben kolay kolay sürgüyü oynatmıyorum fakat bugün kapattıktan sonra açılması biraz zorlandı.. videodaki gibi bir sarkma söz konusu değil bende yarın bir hava tutacağım umarım sökmek zorunda kalmam gayet akıcı olarak açılan sürgü geriye doğru kapanırken ikinci bardaklık kısmında takılı kalıyor gayet sinir bozucu bir durum..
Benim de geçen sene öyleydi sadece bir noktada takılıyordu tam geriye çektiğimde durmuyordu, bu sene bıraktı kendini,
üstüne dokununca parçaların düşmüş olduğu rahat anlaşılıyor.

Söküp videodaki gibi yapıştırmam gerekiyor.

Benim de geçen sene öyleydi sadece bir noktada takılıyordu tam geriye çektiğimde durmuyordu, bu sene bıraktı kendini,
üstüne dokununca parçaların düşmüş olduğu rahat anlaşılıyor.

Söküp videodaki gibi yapıştırmam gerekiyor.
galiba belli bir zamandan sonra sıcaklığın da etkisiyle yapıştırıcı özelliğini yitiriyor ben biraz daha böyle idare etmeyi düşünüyorum sarkma sağlanırsa söküm yapacağım.

galiba belli bir zamandan sonra sıcaklığın da etkisiyle yapıştırıcı özelliğini yitiriyor ben biraz daha böyle idare etmeyi düşünüyorum sarkma sağlanırsa söküm yapacağım.
Arka kısım havalandırmasına giden borular altından geçiyor dışarının sıcaklığı ve o boruların sıcaklığın etkisiyle zamanla yapışkan çözülüyor.

@33.23 @mutlubey17 ben yapıştıralıda neredeyse 2 yıla yakın olmuş her hergi bir sıkıntısı yok ama dediğiniz gibi elle hissediliyorsa çıkmış olabilir yerinden en iyisi belirttiğiniz gibi söküp kontrol etmek

İnsana sizde yapabilirsiniz dedirten bi çalışma olmuş teşekkürler.

Bugün vites çerçevesi trimine kaplama yapmak için sökerken , bardaklık sürgüsü bölümünü de söktüm.

Tamirini gerçekleştireceğim.

Vites (manuel) etrafındaki sünger parçalanmış, yerinden çıkarmak ve değiştirmek buradan mümkün görünmüyor. Vites altındaki trimi komple sökmek gerekecek.

Eğer parçayı bulamazsam komple söksem mi?

Parçalandıkça ufak parçalar vites mekanizmasına olumsuz etkisi olur mu?

Yapıştırmak ne derecede işe yarar bilemedim.

IMG20220312183912.jpg
IMG20220312183903.jpg
IMG20220312190855.jpg

Bende de vardı kırılan parçaları pattex ile ince ince sürüp hizalayacak kaydırmayacak boşluk genişliğinde parça koyarak yaptım her birinin yapışma alanını ince zımpara ile temizledim sonrasında plastiklerin gezdiği rayı yağladım yağ gibi akıyor şu anda. :) japon yapıştırıcısı anında donuyor bu iş için pattex ...
Vites körüğünü köpük süngerimsi malzemeden değil de lastikten yapsaydılar ya bende de gitmiş muhtemelen herkesinki parçalanmış :) içine toz alır vs..

Ekli dosyalar

• 10165915090994.jpg
    10165915090994.jpg
    21.3 KB · Görüntüleme: 0
Bende de vardı kırılan parçaları pattex ile ince ince sürüp hizalayacak kaydırmayacak boşluk genişliğinde parça koyarak yaptım her birinin yapışma alanını ince zımpara ile temizledim sonrasında plastiklerin gezdiği rayı yağladım yağ gibi akıyor şu anda. :) japon yapıştırıcısı anında donuyor bu iş için pattex ...
Vites körüğünü köpük süngerimsi malzemeden değil de lastikten yapsaydılar ya bende de gitmiş muhtemelen herkesinki parçalanmış :) içine toz alır vs..
Aynen Japon hemen donuyor, hızlı şekilde yapmak önemli.

Çok çok az sürüp hizalı bir şekilde yapıştırdım, eksik olan 6 parçanın boşluğu da aralara serpiştirdim.

Tek elimle kapatıp açabiliyorum.

Oraya sürebileceğim özel bir yağ yoktu elimde. Wd40 hiç olmazdı, arabanın bagajında würth ün çok amaçlı yağ spreyi vardı ama metaller içindi, bisiklet zincirine kullanılan yağ vardı ama oda plastiğe olmaz.

Neyse lafı uzatmayayım vazelin sürdüm :)

Tek elimle açıp kapatabiliyorum.

IMG20220312211423.jpg
IMG20220313022920.jpg
Bu kadar açmışken acaba diyorum bardaklığa ufak bir aydınlatma eklesem mi :)

Bu arada henüz sürgüsü bozulmayanlara tavsiye, Sürgü en arkada iken rulo haline döndüğünden dolayı geriliyor, sürekli bu şekilde durması çubukların yapışkanından erken ayrılmasına sebep oluyordur belki de. Ben o yüzden artık full kapalı tutacağım.

Son düzenleme:
Aynen Japon hemen donuyor, hızlı şekilde yapmak önemli.

Çok çok az sürüp hizalı bir şekilde yapıştırdım, eksik olan 6 parçanın boşluğu da aralara serpiştirdim.

Tek elimle kapatıp açabiliyorum.

Oraya sürebileceğim özel bir yağ yoktu elimde. Wd40 hiç olmazdı, arabanın bagajında würth ün çok amaçlı yağ spreyi vardı ama metaller içindi, bisiklet zincirine kullanılan yağ vardı ama oda plastiğe olmaz.

Neyse lafı uzatmayayım vazelin sürdüm :)

Tek elimle açıp kapatabiliyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 55769
Ekli dosyayı görüntüle 55785
Bu kadar açmışken acaba diyorum bardaklığa ufak bir aydınlatma eklesem mi :)

Bu arada henüz sürgüsü bozulmayanlara tavsiye, Sürgü en arkada iken rulo haline döndüğünden dolayı geriliyor, sürekli bu şekilde durması çubukların yapışkanından erken ayrılmasına sebep oluyordur belki de. Ben o yüzden artık full kapalı tutacağım.
Arabayı aldığımdan beri, bardaklık olsun kablosuz şarj bölmesi olsun hep kapalı tutmuşumdur açık olunca sinirim bozuluyor. Ama şu sıralar sanki benim bardaklıkta da bir kasıntı var, ilk zamanlardaki gibi akışkan kapanıp açılmıyor, illa beni sök tak yap diyor

Geri
Üst Alt