Yeni sipariş için fikirlerinize ihtiyacım var.

Değerli Hocam

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz

Aksi bir ifade göremediğin için aracı manuel olarak varsayıyorum.

Satış rakamları gösteriyor ki.

Sanırım benim gibi düşünen pek çok insan var..

Medeni ve konforlu bir seçenek.

Ve en önemlisi sevgilinizin eşinizin elini bırakmadan yolculuk edebilme hazzını da buna ekleyin...

İlk önerim DSG

Bu kadar medeni ve sürüş kalitesini rafine halde hissettiren bir başka seçenek yok bana kalırsa.  Alabileceğiniz en değerli en kullanışlı ve ikinci elde değerini kaybetmeyen opsiyonel donanımların ilki   DSG dir.

Ikıncı önerim: Geri görüş kamerası

Son önerim ise App Connect. Bir çok artısı olacaktır.

Sürüş profili seçme özelliği gerçekten güzel bir seçim. DCCye karar verdiğiniz için onunla birlikte zaten geleceğinden ayrıca seçmeye gerek kalmayacaktır.

Kararınız hayırlı olsun 
Teşekkür ederim cevabınız için hoşbuldum. 

Yukarıda belirtmeyi unutmuşum araç DSG olarak alınacak. Geri görüş kamerasını zaten ekletmeyi düşünüyordum ve sizlerle konuştuktan sonra dcc ve app connecti de ekletmeyi düşünüyorum. Hayırlısıysa önümüzdeki hafta sipariş vermeyi düşünüyorum. 

@smhkync Ön bölge asistanı (Front Assist) /Şehir içi acil fren fonksiyonu (city emergency braking) opsiyonunu öneririm istanbul gibi dur-kalk ların çok yaşandığı, otoyolda bile trafiğin aniden durduğu bir ortamda bu opsiyon tam güç frenleme yaparak sizi ufak kazalardan kurtarabilir., Bu özellik diğer markalardaki gibi sadece uyarı yapmakla kalmıyor aracı ihtiyaç anında maksimum fren yapıyor

hocam dinamik viraj farlarına sahip led midin yanına uzun far asistanı olanını ekletin arada 300 tl oynuyor çift j ve çift far yanıyor passattaki gibi bu opsiyonu ekletemediğim için ben pişman olmuştum 

@smhkync Ön bölge asistanı (Front Assist) /Şehir içi acil fren fonksiyonu (city emergency braking) opsiyonunu öneririm istanbul gibi dur-kalk ların çok yaşandığı, otoyolda bile trafiğin aniden durduğu bir ortamda bu opsiyon tam güç frenleme yaparak sizi ufak kazalardan kurtarabilir., Bu özellik diğer markalardaki gibi sadece uyarı yapmakla kalmıyor aracı ihtiyaç anında maksimum fren yapıyor
Teşekkür ederim cevabınız için bunu düşüneceğim. 

hocam dinamik viraj farlarına sahip led midin yanına uzun far asistanı olanını ekletin arada 300 tl oynuyor çift j ve çift far yanıyor passattaki gibi bu opsiyonu ekletemediğim için ben pişman olmuştum 
Teşekkür ederim cevabınız için dinamik viraj farını ekletiyorum şuan çift j olarak yanıyormuş ama ekleteceğim opsiyonda uzun far asistanı varmıydı hatırlamıyorum sipariş vereceğim zaman soracağım. 

Hocam şimdi PXB dinamik viraj farlarına sahip led mid ön farı eklettiğimizde çift j yanmıyor mu sadece çift j için soruyorum 

PXB Dinamik viraj farı eklettiği zaman Çift J yanıyor zaten., bunun için Uzun far asistanı DLA 'ya gerek kalmıyor ama 300lira fark için bir üst versiyonu olan PXD kodlu opsiyonu alıp DLA 'ya (dinamik uzun far asistanına) sahip olmak evet daha mantıklı olur..

Hocam şimdi PXB dinamik viraj farlarına sahip led mid ön farı eklettiğimizde çift j yanmıyor mu sadece çift j için soruyorum 
yanıyor hocam bende pxb kodlu opsiyonu eklettim siparişi geçtikten sonra ortaya pxd kodu çıktı.. aradaki fiyat farkı sadece 300 tlydi yanlış hatırlamıyorsam bu şekilde çift j ile birlikte çift far muazzam duruyor 

yanıyor hocam bende pxb kodlu opsiyonu eklettim siparişi geçtikten sonra ortaya pxd kodu çıktı.. aradaki fiyat farkı sadece 300 tlydi yanlış hatırlamıyorsam bu şekilde çift j ile birlikte çift far muazzam duruyor 
Anladım hocam teşekkür ederim 

Merhabalar bugün araç siparişi veremeye gittim ama veremeden geri döndüm :(  renk konusunda çok kararsız kaldım. Birde iç döşemeyi alakantra titan seçtiğimiz zaman tavan döşemesini koyu renk seçeniyormuşuz çok garibime gitti. 

PXB Dinamik viraj farı eklettiği zaman Çift J yanıyor zaten., bunun için Uzun far asistanı DLA 'ya gerek kalmıyor ama 300lira fark için bir üst versiyonu olan PXD kodlu opsiyonu alıp DLA 'ya (dinamik uzun far asistanına) sahip olmak evet daha mantıklı olur..
Hocam merhaba;

Bugün konfigürasyona eklettim uzun far asistanını kodu PXD değilmiş PXC miş haberiniz olsun. 

Merhabalar bugün araç siparişi veremeye gittim ama veremeden geri döndüm :(  renk konusunda çok kararsız kaldım. Birde iç döşemeyi alakantra titan seçtiğimiz zaman tavan döşemesini koyu renk seçeniyormuşuz çok garibime gitti. 

Hocam merhaba;

Bugün konfigürasyona eklettim uzun far asistanını kodu PXD değilmiş PXC miş haberiniz olsun. 
Değerli Semih HocamRenkler konusunda sizi şuraya davet etsem?

ST bildiğiniz sallamış ve sizi de yanlış yönlendirmişler. Benzer durumun yaşanmaması için bence o gittiğiniz bayiden sipariş vermeyin Hocam.

Far seçenekleri ile ilgili Ali Üstadımın bilgisi doğrudur Hocam

Şöyle ki PXB standart Highline farlarına ek olarak hıza ve sürüşe duyarlı Adaptif farlardır. Fakat bunların uzun far asistanı yoktur. 

PXC kodlu farlar altyapı olarak PXB den bir kaç yüz lira farkla alınıyormuş intibası yaratıyorsa da bir başka donanım olan çok fonksiyonlu kamera ile bu kameraya bağlı yazılıma merkez olan 8G3 ile birlikte alınarak uzun far asistanı haline geliyor aşağıda paylaştığım teklif formunda söylediklerini teyid edebilirsiniz.

Screenshot_20170826-171033.png

Mrb @smhkync

öncelikle geçmiş olsun..

Bnzer kaderi bnde yasadim..

Ve yeni golf aldim.2 ay oldu..

Almisken dedim iyi donanimlar ekletim istedim..butcemde musaitti..

Alma onceligi olarak siralama yapacak olursam..

Kesinlikle ddc al derim..her sekilde arac kullanmana firsat veriyor..arabanin tum karakteristik özelliği degisiyor..

Ister konforlu ister ekonomik ister sportif oluyor..her kurusuna deger..

App connect ister apple ister android ile hic uğraşmadan navigasyon ve bi suru özelliği kullanabiliyorsun..sesli komutla adres flan bulma cok kullanisli bi ozellik parasina gore hic bisey kisacasi..

Not. İlerleyen bi zamanda kodla haraket halinde video izleme ozelliginide actiracagim. Bunla muhtesem olacak

Sanroof..

Cift j dedigimiz farlar karizmatik ve farkli gösteriyor. Tabi bnim gibi gece yolculugu seviyor isen yolunu cok guzel aydinlatiyor..klasik farlardan çok daha konforlu bir gorus alani gormeni sagliyor..

Ama uzun far asistani ile alim dersen tadindan yenmez..sadece butceyle alakali..300 tlde cok daha fazla fark ediyor. Arkadaslar paylasmis saten..

Paran varsa al cok guzel bi ozellik ama golfte kullanmadim hic..mercedes e serisinde gormustum. Onun gibi calisiyorsa alinir. 

Sonradan kodlama ile serit takipte ekletirsin.

Koltuk ısıtma..

Bunu iki sekilde alabilirsin. 

Ergoactive koltukla yada kis paketiyle..karar senin..

Ama bej koltuk dosemeyi degerlendir derim..not ergoactive ile alamazsin.

Geri donus kamerasi ekletmeden once ihtiyac degildi.ama cogu zaman hayat kurtarir..

Acc tamamen keyif icin alınacak cok amacli hayat kurtaran hatta kaza yapmani bile önleyen bi ozellik..en azindan azaltabilecek bir fonksiyon..

Trafikte sadece direksiyonu tutarak kullanmani sagliyor. 

Anahtarsiz calistirma..

Bunlar bnim tercih siram umarim fikir verir sana..simdiden hayirli olsun ve kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin..

Saygılarımla,

mersamut

Değerli Semih HocamRenkler konusunda sizi şuraya davet etsem?

ST bildiğiniz sallamış ve sizi de yanlış yönlendirmişler. Benzer durumun yaşanmaması için bence o gittiğiniz bayiden sipariş vermeyin Hocam.

Far seçenekleri ile ilgili Ali Üstadımın bilgisi doğrudur Hocam

Şöyle ki PXB standart Highline farlarına ek olarak hıza ve sürüşe duyarlı Adaptif farlardır. Fakat bunların uzun far asistanı yoktur. 

PXC kodlu farlar altyapı olarak PXB den bir kaç yüz lira farkla alınıyormuş intibası yaratıyorsa da bir başka donanım olan çok fonksiyonlu kamera ile bu kameraya bağlı yazılıma merkez olan 8G3 ile birlikte alınarak uzun far asistanı haline geliyor aşağıda paylaştığım teklif formunda söylediklerini teyid edebilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 12790
Teşekkür ederim renklere bakıp pazartesiye kadar bir karar vermem gerek.

sayın hocam adam birde iddia etti PXD kodu yok diye. O kadar çok kafam karıştı ki şuan opsiyon olarak ne ekletmem gerekli onu bile şaşırdım. Ayrıca kendime bir bütçe koymuştum 150 bin diye şu haliyle o bütçeyi aşmış bulunuyorum.

Mrb @smhkync

öncelikle geçmiş olsun..

Bnzer kaderi bnde yasadim..

Ve yeni golf aldim.2 ay oldu..

Almisken dedim iyi donanimlar ekletim istedim..butcemde musaitti..

Alma onceligi olarak siralama yapacak olursam..

Kesinlikle ddc al derim..her sekilde arac kullanmana firsat veriyor..arabanin tum karakteristik özelliği degisiyor..

Ister konforlu ister ekonomik ister sportif oluyor..her kurusuna deger..

App connect ister apple ister android ile hic uğraşmadan navigasyon ve bi suru özelliği kullanabiliyorsun..sesli komutla adres flan bulma cok kullanisli bi ozellik parasina gore hic bisey kisacasi..

Not. İlerleyen bi zamanda kodla haraket halinde video izleme ozelliginide actiracagim. Bunla muhtesem olacak

Sanroof..

Cift j dedigimiz farlar karizmatik ve farkli gösteriyor. Tabi bnim gibi gece yolculugu seviyor isen yolunu cok guzel aydinlatiyor..klasik farlardan çok daha konforlu bir gorus alani gormeni sagliyor..

Ama uzun far asistani ile alim dersen tadindan yenmez..sadece butceyle alakali..300 tlde cok daha fazla fark ediyor. Arkadaslar paylasmis saten..

Paran varsa al cok guzel bi ozellik ama golfte kullanmadim hic..mercedes e serisinde gormustum. Onun gibi calisiyorsa alinir. 

Sonradan kodlama ile serit takipte ekletirsin.

Koltuk ısıtma..

Bunu iki sekilde alabilirsin. 

Ergoactive koltukla yada kis paketiyle..karar senin..

Ama bej koltuk dosemeyi degerlendir derim..not ergoactive ile alamazsin.

Geri donus kamerasi ekletmeden once ihtiyac degildi.ama cogu zaman hayat kurtarir..

Acc tamamen keyif icin alınacak cok amacli hayat kurtaran hatta kaza yapmani bile önleyen bi ozellik..en azindan azaltabilecek bir fonksiyon..

Trafikte sadece direksiyonu tutarak kullanmani sagliyor. 

Anahtarsiz calistirma..

Bunlar bnim tercih siram umarim fikir verir sana..simdiden hayirli olsun ve kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin..

Saygılarımla,

mersamut
Merhaba @mersamut

teşekkür ederim sizede çok geçmiş olsun insan arabaya alışında böyle bir durumda kendisini boşlukta hissediyor. Yeni golfünüz hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.

Öncelikle DCC yi eklettim bugun ama renk konusunda kararsız kaldığım için siparişi vermedim. Bugün şöyle birşeylede karşılaştım DCC yi eklediğim zaman otomatik olarak spor süspansiyonda eklemiş sistem buna bir anlam veremedim ve spor süspansiyonu sildirdim. Bana fabrikanın bu süspansiyonu ekleyip eklememe opsiyonunun elınde oldugunu söylediler yani sipariş gelince + spor süspansiyonda gelebilirmiş haberin olsun dediler kızdım biraz bu duruma. Bu işlem böyle mi oluyor deneyimli birisi olarak cevaplarsanız sevinirim. 

Sunroof olmazsa olmazım zaten kesin olacak. 

Aslında arabayı sipariş geçmemim en önemli sebeplerinden birtanesi bu çift j kesin olmalı bencede. 

Uzun far asistanında da bir sıkıntıyla karşılaştım bugun PXC yi eklediler ama öyle değilmiş anladığım kadarıyla. 

Koltuk ısıtmayı düşünmüyorum açıkcası kia sportage var şuan onda koltuk ısıtma var hiç kullanmadım desem yeridir.

Bej koltuk döşemeyi birçok kişiden duydum fakat açık renk koltum gözüme batıyor çok hoşlanmıyorum. 

Geri görüş kamerasını ve anahtarsız giriş çalıştırmayı ekletiyorum.

ACC yi de düşünmüyorum şuanki haliyle benim denim düşündüğüm rakamın üzerine çıkmaya başladı araç .

Saygılarımla,

Semih

Merhaba

teşekkür ederim sizede çok geçmiş olsun insan arabaya alışında böyle bir durumda kendisini boşlukta hissediyor. Yeni golfünüz hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim
Değerli Semih Hocam

Her halükarda %60 lık dilinin üzerinde olacağından aracın cam tavanlı ve metalik renk donanımıyla kampanya olmadını varsayıp;

her ozel siparişte olduğu gibi %1 veya hiç bayi indirimi yapılmadığını da varsayarak; 

60 ila 75 günde minimum her zam %1.5 olduğunu düşünürsek;

Zaten 150 bine pek bir şey kalmış olmayacak  kabaca 145 ila 150 bin aralığında olacaktır. 

DCC ile spor amortisörler birlikte alınamaz. Ya spor amortisörler ya da diğeri alınabilir. Sadece Golf R da spor yaylarla birlikte gelmektedir. Bunu Golf R 'ın standart bir Golften 25 mm düşük profile sahip olmasından anlamak mümkündür. Satandart Golf e göre  DCC ile 10 mm Spor süspansiyonlar ile 15 mm daha düşük profilli gelecektir.

DCC ... vergisiz  1.700 TL vergiler dahil: 3.210 TL

18 inch Durban Jantlar.... vergisiz 1.220 vergiler dahil: 2.303 TL

Dijon Jantlar totalden düşülecek . Vergisiz 350 TL , vergiler dahil -660 TL

18 inch  jantlarla uygun stepne vergisiz :90 TL, vergiler dahil 170 TL

Standart 17 inch jantlar için kullanılan stepne düşürecek vergisiz fiyatı 70 TL , vergiler dahil -132 TL

App Connect: vergisiz fiyatı 450 TL vergiler dahil: 850 TL

PXA Standart Led "mid" ön farlar düşülecek. Vergisiz fiyatı 1.500 TL vergiler dahil -2.832 TL

PXC Dinamik viraj farları 2.300 TL vergiler dahil 4.342 TL

( şayet Dynamic Light Assist isterseniz bu rakama vergiler dahil 2.152 TL daha eklemeli)

Geri görüş kamerası vergisiz fiyatı :400 TL vergiler eklendiğinde 755 TL 

Keyless Entry Anahtarsiz giriş ve çalıştırma: vergisiz hali  710TL vergiler dahil 1.334 TL

6NW kodlu Siyah  tavan döşemesi 720 TL

Opsiyonel donanımlar: 10.205 TL

Yaklaşık 155 bin gibi düşünmeli 

Geri
Üst Alt