Aracımda yaşadığım bazı problemler

Değerli arkadaşlar,

Aracım 2 yaşını doldurdu. 25 000 km'de,  bakım arifesinde. Hem sizleri  bilgilendirmek hem de aynı sorunları yaşamış arkadaşlarımdan sonuçla ilgili bilgiler alabilmek için aracımdaki sorunlardan bahsedeceğim,

1- Korna dual ses bozuldu. Yaklaşık 1 aydır düzelmedi.

2- Şoför kapısını açarken fitillerde sürtme oluyor. Sanırım kapıda ayarsızlık var.

3- Turbo sesi kuş sesi gibi ses çıkarıyor arada.

4- Otomatik camlar bazen bozuluyor. tek basmayla aç kapa yapmıyor.

5- Teyp ses açma düğmesi bazen sapıtıyor. Sesi açarken azalıyor, azaltırken artıyor.

6- Motor düşündüğümden çok fazla kirleniyor. Özellikle süspansiyonların bağlantı bölgelerinde ince kum birikmesi oluyor. Sanırım lastikler atıyor oralara ama açıklık göremedim.

7- Motor yağ eksiltiyor. Yaklaşık 1 lt kadar.

8- Start stop bazen dişlilerde sürtme sesi yapıyor.

9- Ön yolcu tarafındaki güneşlik ses yapıyor.

10- Klima kondenserine önden baktığımda ufak kum taneleri, böcekler hep kanatların aralarına dolmuş, bazı yerlerde ezilmeler olmuş.

Ciddi bir sıkıntım yok. Ancak bu ufak tefek şeyler birleştiğinde can sıkıntısı yaratabilliyor. Garanti kapsamında sorunlarımı umarım çözüme ulaştırabilirim.
1  -  4   - 9   Bende de vardı garantiden ğarça değişimi ile sorun çözüldü.  Korna  değiştş cam motorları değişti güneşlik sekmanı  değişti.   4  numaranın kalıcı çözümü  cam motoru değişimi unutmayın bunu  basılı tutmak geçici çözüm

Degerli dostlarim, yarin servis randevum var. Sorunlarimi dile getirecegim. Bugun bir de farlarda bugu sorununu farkettim onu da soyleyecegim. Bu arada aracimin garantisi ayin 28 inde bitiyor. Sonrasi uzatilmis garanti var. Ona kalmadan bu sorunlari halletmek istiyorum. Umarim cozume kavustururum. Ozellikle far ve gunesligi halletmem bnm icin yeterli olacaktir. Cam otomatikleri icin kapiyi sokturmek istemiyorum acikcasi. Teyp icin de sokup bakalim derlerse elletmeyecegim. Fitilleri degismeleri lazim diye dusunuyorum. Zaten titiz birisiyim araca gereken bakimi fazlasiyla yapiyorum.( fitil sprey gibi) bu arada kornanin soketi cikmis suan o sorunum kalmadi.

acaba sizinde motor ici davlumbaz suspansiyon baglanti bolgelerinde ufak kum taneleri gibi pislik birikiyor mu ? Bu bir sorun mudur? 2011 passatin motoruna bakiyorum benim aractan daha yeni duruyor

Nasıl bir ses geliyor hocam tam olarak güneşliğin neresinden  başıma gelirse bileyim de değiştireyim
Hocam sağ gunesligim bildigin sallaniyordu yerine oturmuyordu ve durmuyordu. Belli ki cok yasanilan bisey ki servis ikiletmeden degisti.

Degerli dostlarim, yarin servis randevum var. Sorunlarimi dile getirecegim. Bugun bir de farlarda bugu sorununu farkettim onu da soyleyecegim. Bu arada aracimin garantisi ayin 28 inde bitiyor. Sonrasi uzatilmis garanti var. Ona kalmadan bu sorunlari halletmek istiyorum. Umarim cozume kavustururum. Ozellikle far ve gunesligi halletmem bnm icin yeterli olacaktir. Cam otomatikleri icin kapiyi sokturmek istemiyorum acikcasi. Teyp icin de sokup bakalim derlerse elletmeyecegim. Fitilleri degismeleri lazim diye dusunuyorum. Zaten titiz birisiyim araca gereken bakimi fazlasiyla yapiyorum.( fitil sprey gibi) bu arada kornanin soketi cikmis suan o sorunum kalmadi.

acaba sizinde motor ici davlumbaz suspansiyon baglanti bolgelerinde ufak kum taneleri gibi pislik birikiyor mu ? Bu bir sorun mudur? 2011 passatin motoruna bakiyorum benim aractan daha yeni duruyor
Farları ben geçen yıl uzun bir seramoni yapmalarına rağmen değiştirdim ama yine oluyor bana Aydoğanlar servis yapmadığı denemediği cambazlık kalmadı gözümde Aydoğanlar iyi bir servis iken yaptığı üç kağıtlarla en adi sanayide bile yapılmayacak basitlikler yaptılar çıkma far taktılar yeseydik bi güzel keklemiş olacaklardı ve bu durumu doğuş ta bilmesine rağmen oda sessiz kaldı. Bastırın geri adım atmayın değiştirirler.

Farları ben geçen yıl uzun bir seramoni yapmalarına rağmen değiştirdim ama yine oluyor bana Aydoğanlar servis yapmadığı denemediği cambazlık kalmadı gözümde Aydoğanlar iyi bir servis iken yaptığı üç kağıtlarla en adi sanayide bile yapılmayacak basitlikler yaptılar çıkma far taktılar yeseydik bi güzel keklemiş olacaklardı ve bu durumu doğuş ta bilmesine rağmen oda sessiz kaldı. Bastırın geri adım atmayın değiştirirler.
Aydoganlara araci yillik bakima goturdum gecen hafta. Bu sikintilarimi soyledim. Beni gecistirdiler. Yok efendim periyodik bakima gore organize olmuslar, bu sorunlar icin aracin 3-4 gun kalmasi gerekecek gibi bahane uydurdular. Bende bugun araci dogus otoya biraktim bakalim sonuc ne olacak.

hocam sizin duruma yakın benimki de. tam detaylı dikkat etmedim vitese falan ama sizinkine benziyor
Turbo ile ilgili bir gelişme olursa bilgilendirir misiniz? Sorun mu yoksa değil mi en azından bilgilenmiş oluruz diye düşünüyorum.

Servis sonrası tecrübelerinizi paylaşır mısnız burdan (?) :)  

Ben de Ankara'da bir servis arıyorum; Doğuş Çankaya ve Etimesgut tavsiye edildi..

Servis sonrası tecrübelerinizi paylaşır mısnız burdan (?) :)  

Ben de Ankara'da bir servis arıyorum; Doğuş Çankaya ve Etimesgut tavsiye edildi..
hocam doğus oto etimesgut bütün sıkıntılarımı 1.5 gün gibi kısa sürede çözüme kavuşturdu.

Ön farlar değişti.

teyp değişti.

güneşlik lamba kapağı değişti

kapı ayarları yapıldı.

hizmetten memnun kaldım açıkcası. Tavsiye ederim.

hocam doğus oto etimesgut bütün sıkıntılarımı 1.5 gün gibi kısa sürede çözüme kavuşturdu.

Ön farlar değişti.

teyp değişti.

güneşlik lamba kapağı değişti

kapı ayarları yapıldı.

hizmetten memnun kaldım açıkcası. Tavsiye ederim.
Teşekkür ederim :)

Geri
Üst Alt