Kapılar Açıkken Farlar Kapanmıyor

erenaek2

Yeni Üye
İsim
Satuk Buğra
Selamun aleyküm aracı yeni aldım 1 haftalık. Aracımız 2014 model Comfortline paket olup 1.2 Tsi Manuel olanıdır. Bildiğim kadarıyla araçta extra olarak ışık paketi bulunmaktadır.(Araç içi ışıklarından anlaşılıyor) Buna bağlı mı tam olarak bilmiyorum fakat sorun olarak araç kapısını açtığımızda ön farlar yanmaya başlıyor ve istesem de kapatamıyorum. Yine buna bağlı olarak aracı yıkatmaya götürdüğüm de içinin temizlenmesi sırasında haliyle kapının açık olması gerektiğinden, farlar da yanıyor. Bu şekilde aşağı yukarı 15-20 dakika şeklinde farlar açık kaldığı oldu. Bugün ise star stop özelliğini kullanmak istediğimde enerji ihtiyacı fazla gibi bir sorun ile karşılaştım ve kısa süre sonra akünün zayıf olduğu uyarısını aldım. Baktığım kadarıyla aküsü ilk akü (Exide 59 Ah. EFB) olan modeli idi. Şimdi aklıma takılan kısım bu ışıklar sönme imkanı nedir, başına gelen tecrübeli bir arkadaş var mıdır. Ayrıca bu sönmediği zamanlarda aküden fazla yiyormudur yani akü değiştirsem bile yine aynı sorun kısa süre sonra başıma gelebilir mi. Ayrıca akü almam gerektiğinden 59 ah mı lazım illa 60 yada 70 alsak olabilir(Ağrı da bulunuyorum kısın -35 seviyelerini görüyor) teşekkür ederim.

Hocam aramıza hoşgeldiniz aracınız hayırlı olsun. 

Aracınızın önce ki sahibi kodlama ile leaving home özelliğini yapmış veya yaptırmış. Onu iptal ettiğinizde farlarınız sönecektir. 

Bu özellik nasıl kapatılıyor bilginiz var mıdır. Ayrıca akü ile ilgili de bilgi verirseniz sevinirim.

Bu özellik nasıl kapatılıyor bilginiz var mıdır. Ayrıca akü ile ilgili de bilgi verirseniz sevinirim.
Ağrıdasınız anladığım kadarıyla. Gizli özellik açan, kodlama yapan bir yer bulup kapattırabilirsiniz. 

Akü değerlerini bilmiyorum ama farlar aküyü daha çabuk bitirir tabi ki. 

Bir kişi buldum gizli özellik açan, konuşmamızda böyle birşey olmaması gerektiğini, özellikler ile alakalı olmadığını servise gitmem gerektiği şeklinde öneride bulundu. :(  

Varta 12V 60 Ah 560A Varta Akü EFB Start-Stop Blue Dynamic D53 şöyle bir akü var 400TL değerinde bunu almayı düşünüyorum

Bir kişi buldum gizli özellik açan, konuşmamızda böyle birşey olmaması gerektiğini, özellikler ile alakalı olmadığını servise gitmem gerektiği şeklinde öneride bulundu. [emoji20] 
Varta 12V 60 Ah 560A Varta Akü EFB Start-Stop Blue Dynamic D53 şöyle bir akü var 400TL değerinde bunu almayı düşünüyorum
Özellik açan işi bilmeyen biri hocam. Onun yanında bize ulaşırsanız kapatırız

Bir kişi buldum gizli özellik açan, konuşmamızda böyle birşey olmaması gerektiğini, özellikler ile alakalı olmadığını servise gitmem gerektiği şeklinde öneride bulundu. :(  

Özellik açan kişinin yanına gidince özelden göndereceğim numarayı arayın Hocam. 

Işık pakette normalde menülerde süre ve açma kapama ayarı oluyor. Işık paketi olduğuna emin misiniz? İç ışıktan anlaşılıyor demişsiniz far ayarının orada auto konumu var mı? 

EFB yerine AGM serisini tercih edin hocam. EFB'ler fren enerjisi geri kazanımına uygun değiller. Bizim araç için uygun olan AGM serisidir.

Önceden fabrikada EFB serisi takıp yolluyorlardı, artık AGM takıyorlar.

Hocam bu start stopa uyumlu olmadığı bilgisini nerden aldınız, aracim aralik sonu 2016 üretimi efb akü var

IMG_1026.JPG

Hocam bu start stopa uyumlu olmadığı bilgisini nerden aldınız, aracim aralik sonu 2016 üretimi efb akü var  
/monthly_2017_08/IMG_1026.thumb.JPG.09dde4238a9ba406fa56f300013237ae.JPG
 Exide efb aküde start-stop ve rejeneratif frenleme uyumu var fakat varta efb de rejenatif uyumu yok karışıklık buradan kaynaklanıyor bende de exide efb var çalışmasa 4 senedir çalışmazdı

Exide efb :

Exide orta segment arabalar için yakıt tasarrufu sağlamak ve emisyonları azaltmak için Avrupa otomobil üreticilerine 2008 yılında ilk EFB aküyü üretti.

Üretilen bu akü teknolojisi artık sektöründe en gelişmiş olarak kabul edilir.

Exide Start-Stop EFB piller Başlat-Durdur, rejeneratif frenleme ve diğer güçlü yakıt tasarrufu özelliklerini etkinleştirir.

Varta agm:

En gelişmiş teknolojiye sahip VARTA[emoji768] Silver Dynamic AGM aküsünü seçerek, geleneksel akülerden üç kat daha fazla dayanıklılık sunan, en zorlu araçlara ve aksesuarlara güç sağlayabilen, olağanüstü bir akü seçmiş olursunuz. VARTA[emoji768] Silver Dynamic AGM aküleri, rejeneratif fren sisteminin sağladığı enerjiyle akünün hızla yeniden şarj etmesini gerektiren gelişmiş start-stop sistemleri için mükemmeldir

Varta efb :

Rejeneratif frenleme teknolojisine sahip olmayan start-stop’lu araç teknolojileri ve zorlu sürüş programı ya da kullanımda olan donanımları nedeniyle normalin üzerinde güç gereksinimi olan araçlar için ideal.

Ayıca, EFB ürünlerimiz yüksek marş gücü ve güvenilir performans sağlamak üzere PowerFrame[emoji768] ızgara teknolojisiyle üretilmiştir.

Işık paketinde ne var tam olarak bilmiyorum ama, iç ambiyans var yorgunluk tespiti var o nedenle ışık paketi var diye düşünüyorum. Ayrıca numarayı aldım teşekkür ederim Polis Memuru olduğum için her an müsait olamıyorum bugün girebildim. Vermiş olduğunuz numarayı arayıp görüşeceğim

Geri
Üst Alt