Hangi GOLF 7

anatolia28

Üye
İsim
halil
Arkadaşlar merhaba sizce 1.4 tsi dsg mi yoksa 1.6 tdi manuel mi? Her iki seçenekte de araç highline olacak. Yardımcı olur musunuz? 

Hocam 1.6 td maunel derim neden mi benzin fiyatları ciddi derecede fazla ki ts. motor kullanacısı olarak her zaman gözüm ibrede ayağım kıyamadığım birşey varmış gibi sürekli çok kibar basıyorum :)  

Hocam tsi dsg öneririm. Siz sakin kullandıkça tsi motor benzinli motorlar içerisinde en ekonomik motorlardan biridir.

bu iki seçeneğin dışına çıkıp dsg dizel almak en güzeli bence :)

54.000 km dizel manuel kullanmış ve şu an 1.4 dsg kullanan biri olarak herhalde konuşmak en çok benim hakkım.  :mad:

54.000 km uzun yol diyelim ona, Dizel ile 100-120 bandında sabitleyici kullanmadan genelde sabite yakın kullanarak 4.3-4.6 değerleri çok rahat yakalardım, yağmurlu günlerde michelin energy saver belasına 90-100 civarı sabit giderdim ki yağmurlu havalarda hep 4 lt yakardım, sürtünmeye rağmen hesabını yapın işte... gelelim 1.4 tsi'a üstteki dizel veriler dover jant ile tabi şimdiki paylaşacağım benzinliler ise dijon jant ile. 125'lik 1.4 tsi dsg'de 105 sabit uzun yol yaptım, 5.2'nin altını göremiyorum. Şimdi kabaca çok az fark gibi gelebilir ama benzin farkıyla bakınca, dizelin 2 birim maliyet ile gittiği yolu benzinli 3 birim maliyet ile gidiyor, haliyle %50 daha fazlasına, performans dersek evet benzinliyle basınca yüzünde bir tebessüm oluyor insanın, ancak alışmışız gezip gezip yarım depo daha olmasına, benzinlide olmuyor. Yani tek mesele tüketim, onun dışında dizele bakılmaz bile... benzinlide performans var, insanın kafasını şişiren ses yok, sürekli motorun üzerinde oturur gibi bir titreşim yok, üzücü olan kısa devir bandı yok. 

Şahsi kanaatim derseniz benim gibi gezen biriyseniz dizel alın zira benim 2 aylık benzinli 5400 km oldu, zaten 25-30.000 olunca satarım düşüncesinde olmasam bu yakıt tüketimi iyice canımı sıkar ama yok çok gezmem derseniz zaten dizelin dezavantajlarıyla huzurunuzu kaçırmaya gerek yok o zaman. Tabi golfü kullanması ne yalan söyleyeyim keyifli oluyor, insanın gezesi geliyor.

Üç kuruş fazla veririm dsg alırım. Ki aldım kullanıyorum. Yılda 15000 km yi geçmiyorsanız dizel manuel yerine 1.4 dsg tercih edilmeli bana göre. Bağımsız süspansiyon artısı

Yıllık 10.000km bandında iseniz benzinli alın hocam. Dizel alınacaksa 3. Sınıf markalardan alınmalı. Lüks araç alıp dizel almak mantıklı gelmiyor bana.

Güzel insanlar öncelikle cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Ben bu aracı ÖTV indirimi ile alacağım bana Dizel manuel highline tungsten grisi 80 bin tl bandına geliyor. Dsg yi uzun vadede sorun yaratır diyerek güvenip sipariş veresim gelmiyor hissiyatım bu yönde. 5 yılda illaki dizel beni benzinliye göre kar a geçirir diye düşünüyorum. Benzinli hiç kar a geçirmese bile satarken dizel olması sizce de avantaj olmaz mı? 

Güzel insanlar öncelikle cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Ben bu aracı ÖTV indirimi ile alacağım bana Dizel manuel highline tungsten grisi 80 bin tl bandına geliyor. Dsg yi uzun vadede sorun yaratır diyerek güvenip sipariş veresim gelmiyor hissiyatım bu yönde. 5 yılda illaki dizel beni benzinliye göre kar a geçirir diye düşünüyorum. Benzinli hiç kar a geçirmese bile satarken dizel olması sizce de avantaj olmaz mı? 
Değerli Hocam 

DSG konusunda şu yazımı okur musunuz?

Ancak keyfini sürmek yerine söylentilerden ürküp bu keyif ve kolaylıktan mahrum kalınmasını tasvip edemiyorum.

Aracı 5 yıl sonra satarken ikinci elde DSG li olmasinı öneririm. Daha fazla aranan bir özellik ise cam tavanlı DSG Highline.

Size cam tavanlı bir DSG Highlin e bugünün fiyatlarıyla sizin manuel fiyatına yakın: 84.000 verebiliriz.

Elbette bayiden sıfır km. Teslimat agustos sonu olmak üzere 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli Hocam 

DSG konusunda şu yazımı okur musunuz?

Ancak keyfini sürmek yerine söylentilerden ürküp bu keyif ve kolaylıktan mahrum kalınmasını tasvip edemiyorum.

Aracı 5 yıl sonra satarken ikinci elde DSG li olmasinı öneririm. Daha fazla aranan bir özellik ise cam tavanlı DSG Highline.

Size cam tavanlı bir DSG Highlin e bugünün fiyatlarıyla sizin manuel fiyatına yakın: 84.000 verebiliriz.

Elbette bayiden sıfır km. Teslimat agustos sonu olmak üzere 
84 bin çok çok iyi fiyat birde tungsten gri olaydı tamamdı 

1.4 tsi bilmem ama 1.6 tdi dsg nın yakıt tüketiminden(şehir içi) hiç memnun değilim.8,5-9lt den aşağı düşmüyor.0 Aldığımda 2-3 bin km olsun azalır deniyordu şuan 9000km'de, şimdi de bakıma girsin düşer diyorlar.

1.4 tsi bilmem ama 1.6 tdi dsg nın yakıt tüketiminden(şehir içi) hiç memnun değilim.8,5-9lt den aşağı düşmüyor.0 Aldığımda 2-3 bin km olsun azalır deniyordu şuan 9000km'de, şimdi de bakıma girsin düşer diyorlar.
Güzergaha bağlı hocam bu işler

Değerli Hocam 

3 binden sonra azalmaya başlar ve 5 ila 7 binde minimal düzeye oturur.

1. Kısa mesafelerde kullanıyorsanız 

2. Gaza dokunarak değil de basarak hatta döşemeye yapıştırarak ; yani S modda ve performanslı

3. Yokuş güzergâhta ve yolcu ya da yüklü kullaniyorsaniz

Kullanıyorsanız:

Durum 1 ise : TSI almalıydınız..

DURUM 2 ise: İyi ki TDI aldiniz yoksa ortalamanız 12 litre olurdu.

DURUM 3: Buna ne TSI ne de TDI dayanır.

Geri
Üst Alt