Perde Hava yastıkları ve arka yan hava yastıkları (4X4)

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Perde Hava yastıkları ve  arka yan hava yastıkları.

Opsiyonel donanım kodu: 4X4

Tutarı: 845 TLTL. (Vergiler dahil)

Muafiyet ve Zorunluluklar: .....

Perde Hava yastıkları ve  arka yan hava yastıkları.

Bu donanım yolcu kabinindeki fazladan iki airbag ile arkada aktif gergili emniyet kemerleriyle güvenlik konusunda hassas ebeveynlerin veya belki de evlatların içini rahatlatmak için.

Çünkü; belki de yaşlı ebevynlerini taşıdığı arka koltukların daha güvenli olmasını isteyebilir.

Golf standart olarak 7 hava yastığına sahip

Açıkçası ben tercihimi yaparken kendi sınıfında en fazla güvenlik donanımının standart olarak sunulması nedeniyle tercih ettim.

Bunun anlamı donanım paketleri arasında güvenlik ekipmanı bakımından da fark yok.

Ancak bunu almayı düşünenlere pre-crash donanımını da önermeliyim...

Beşi bir yerde gibi tam takım olsun.

Ayrıca ACC küçük çaplı şehir içi kazaları minimize etmek için ideal.

Almanya sitesinde hava yastıklarının açılmasıyla oluşacak basıncı azaltmak için camların aralandığı ve aktif gerili kemerlerin gergin hale geldiğini açıklama olarak verdiğine göre anlaşılan bizdeki pre crash donanımını da içermekte...

Kaza halinde emniyet kemerinin boşluğunun alınmaması o 1.5 - 2 cm lik kemer boşluğunda vücudun atalet yasası gereği ileri hareketine devam etmesi nedeniyle kaburgaların kırılması ve boydan boya bir çürükle gezmenize yol açacaktır. Sadece bu kadar da değil. Hava yastıkları bildiğiniz gibi kemerlerin koruması olmadan kendisine çarpacağımız engellerden başka birşey değildirler. Fakat kemer bizim kontrollü biçimde hafifçe çarpmamızı sağlar ve sağa sola savrulmamızı da engeller. Aktif gergi ilk ortaya çıktığında sanırım Renault'ta gördüm. Fakat bunlar bir  seferlik kullanıma sahiptiler ve tıpkı hava yastıklarını harekete geçiren sistemde olduğu gibi minik patlayıcıların harekete geçirdiği sistemlerdi. Fakat bu sistem elektrik motorlu ancak milisaniyelerle ölçülebilecek sürede kemerindeki boşluğu alarak bir tehlike halinde yolcuların can güvenliğini sağlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Standart donanımda perde hava yastıkları zaten mevcut. 4X4 "Perde Hava yastıkları ve  arka yan hava yastıkları " olarak tanımlanmış durumda.  Dolayısıyla bu opsiyon seçildiğinde perde hava yastıklarının standart donanımda ücreti ödenmiş olduğu için sadece 2 adet arka yan hava yastığının ücreti ödenecek şekilde mi fiyat çıkacak en son sipariş onaylandığında?

brk dedi:
Standart donanımda perde hava yastıkları zaten mevcut. 4X4 "Perde Hava yastıkları ve  arka yan hava yastıkları " olarak tanımlanmış durumda.  Dolayısıyla bu opsiyon seçildiğinde perde hava yastıklarının standart donanımda ücreti ödenmiş olduğu için sadece 2 adet arka yan hava yastığının ücreti ödenecek şekilde mi fiyat çıkacak en son sipariş onaylandığında?
Değerli Hocam;

Liste fiyatı olan 845 TL fiyat çıkartacaklardır size.

Zaten buna 2 airbag eklenmesi yanı sıra arka emniyet kemerleri de proaktif yani kaza algılaması ile gergin hale gelen bu durum geçince normale dönenlerden.

Almanya sitesine "pre crash " donanımına ek olarak fazladan iki hava yastığı olarak aktarılıyor.

Merak ettiğim bir nokta var;

Benim gibi arkada çocuk koltuğu kullananlar için perde yastıklarının bir zararı olur mu? Anladığım kadarıyla standart donanımda perde yastıklar ön koltuklarda mevcut, opsiyonu alırsak arkada da olacak. Nette çok fazla bilgi yok bu konuda. Çocuk koltuğu kullananların yorumlarını almak isterim.

Benim gibi arkada çocuk koltuğu kullananlar için perde yastıklarının bir zararı olur mu? Anladığım kadarıyla standart donanımda perde yastıklar ön koltuklarda mevcut, opsiyonu alırsak arkada da olacak. Nette çok fazla bilgi yok bu konuda. Çocuk koltuğu kullananların yorumlarını almak isterim.
Perde havayastıklarının çocuklara bir zararı olamaz.

Sadece ön yolcu koltuğundaki hava yastığının "ön koltuğu konulacak ana kucağı ve çocuklar için" tehlikesi var, onun için de hava yastığı iptal etme düzeneği var biliyorsunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Değerli Hocam;

Perde hava yastıkları zaten önde olduğu gibi arkada da var, ancak arka koltukların da yanlarında bulunan hava yastıkları yanal çarpışmalar esnasında ekstra koruma sağlıyor.  Ancak en önemli kısmı emniyet kemerlerinin aktif gergili olması ve ışıklı ve sesli uyarıya sahip olmasıdır.

Bana kalırsa  bu paket güvenlik konusunda takıntılı olanların kafaları rahat etmesi için. Hem pek de pahalı bir donanım da değil. 

Teşekkürler cevaplarınız için. Ekletceklerim listesine yazayım bunu da, sipariş esnasında tekrar değerlendiririm.

Geri
Üst Alt