Jump to content
mehmetmert

Comfortline TDI'ım

Recommended Posts

Bayadir forumdayim , bir konusu olsun bence artik arabamin :) 

09.09.2013 den beri berabariz , kendisi beni hic uzmedi bu zamanda sagolsun :) Alirken sadece 17" dijon opsiyonu ile almistim.

Sonradan keyfimce ekledim, apciliklerimde oldu :) Kisaca : Serviste satilan spor yay(mubea) , cift u led(replika) , led stop , tsi difizor ve soldan cift cikis egzoz , dijonlari siyaha kendim boyadim(plastidip) sokmesi kolay olsun diye , yan marspiyel...vs disinda olanlar.

İceride ise pedal seti , Bluetooth lu bizim teypler hepimizin aldigi(geri goruste taktik)...vs cokta bisey yok

Motorda ise su anda bigturbo setup yaptik, tahmini son guncellemeler ile 190-195 hp 420-430nm gibi torkum var.Dynoya cikmadim Adanada zaten yok, tamamen denedigim araclardan yola cikarak ve loglara bakarak soyleyebiliriz.Turbo olarak 2.0 GTD 184 hpligin gtd1449 turbosunu kullandik.Direkt cikar tak seklinde.Egzoz orjinal(dpf egr aktif) duman yok yani :)

Su an yaz okulu icin İstanbuldayim arabasiz geldim cok ozledim keratayi :) Kisaca buda beni comfortlinem 

IMG_8623.JPG

IMG_8624.JPG

IMG_8625.JPG

IMG_8626.JPG

beratx, brave ve mutlubey17 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, mehmetmert yazdı:

Bayadir forumdayim , bir konusu olsun bence artik arabamin :) 

09.09.2013 den beri berabariz , kendisi beni hic uzmedi bu zamanda sagolsun :) Alirken sadece 17" dijon opsiyonu ile almistim.

Sonradan keyfimce ekledim, apciliklerimde oldu :) Kisaca : Serviste satilan spor yay(mubea) , cift u led(replika) , led stop , tsi difizor ve soldan cift cikis egzoz , dijonlari siyaha kendim boyadim(plastidip) sokmesi kolay olsun diye , yan marspiyel...vs disinda olanlar.

İceride ise pedal seti , Bluetooth lu bizim teypler hepimizin aldigi(geri goruste taktik)...vs cokta bisey yok

Motorda ise su anda bigturbo setup yaptik, tahmini son guncellemeler ile 190-195 hp 420-430nm gibi torkum var.Dynoya cikmadim Adanada zaten yok, tamamen denedigim araclardan yola cikarak ve loglara bakarak soyleyebiliriz.Turbo olarak 2.0 GTD 184 hpligin gtd1449 turbosunu kullandik.Direkt cikar tak seklinde.Egzoz orjinal(dpf egr aktif) duman yok yani :)

Su an yaz okulu icin İstanbuldayim arabasiz geldim cok ozledim keratayi :) Kisaca buda beni comfortlinem 

IMG_8623.JPG

IMG_8624.JPG

IMG_8625.JPG

IMG_8626.JPG

Hasretin tavan yaptığı noktaya gelmişsin mert :) Allah esirgesin 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 23.07.2017 at 16:33, mmtmt yazdı:

Hasretin tavan yaptığı noktaya gelmişsin mert :) Allah esirgesin 

Eyvallah abim , senin kide Adanada tek olma yolunda ilerliyor :)

Herkese tesekkur ederim yorumlari icin , video merak eden olurmu bilmem ama birkac denememi paylasmak istedim :)

184hp(16" jantli) 320d ve Ben (1.6 tdi :D )

Buda yeni kasa 2.0 190lik (yazilimli) Audi A4(220hp oldu dedi arkadas ama bilemem) ve ben 1.6tdi :D (Audi tek biz 2 kisiyiz) audi quattro degil

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, mehmetmert yazdı:

Eyvallah abim , senin kide Adanada tek olma yolunda ilerliyor :)

Herkese tesekkur ederim yorumlari icin , video merak eden olurmu bilmem ama birkac denememi paylasmak istedim :)

184hp(16" jantli) 320d ve Ben (1.6 tdi :D )

Buda yeni kasa 2.0 190lik (yazilimli) Audi A4(220hp oldu dedi arkadas ama bilemem) ve ben 1.6tdi :D (Audi tek biz 2 kisiyiz) audi quattro degil

Eyvallah kardeş sayende birşeylere benzeyecek , Adana'nın Nevşehir'in bir numarası 50 FP ;) big turbo & rsa efsane :) Allahım esirgesin önce seni sonra onu 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, fcsrn yazdı:

@mehmetmert Hocam maşallah deli makine olmuş. Frenler de bi uygulama var mı yoksa stock halde mi? 

Frenler malesef stock halde , dondugumde tsi disklerine ve performans balataya donmek istiyorum. Hicbir guvensizlik hissettirmedi ama bu kadar yuruyene harcadiktan sonra durmak icinde harcamak lazim diye dusunuyorum :) 

Bir ara komple Golf7R on fren merkezi bulmustun 2500 tlye ama kacirdik , bakalim dondugumde oncelik o olucak hazir fren balatalarimda azalmisken

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Epey iyi yürüyor, büyük hacimlere karşı da 200'lere kadar rahat yan yana gitmiş. A4'lü videoda a4 sabit şerit gidiyor golf sağ sol geziyor onun da etkisi var, muhtemelen düzlükte 220'ye kadar kafa kafaya giderler.  Çok başarılı olmuş, yakıta nasıl yansıdı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, ansolak yazdı:

Güzel yürüyor
tabi diğer makinelere de bunları yapsak onlarda uçar herhalde. Stock tdi çok tatsız.

Yani yazilimli 20dyi gecemem a4 gibi gecer , big turbosuna imkansiz yaklasmam :) Keske yakitimiz ucuz , vergimiz adil olsa gram ugrasmazdim bu arabayla :) Birde dizel hizli biseyler icin golf +80.000tl lazim min :) Simdilik mutluyum kendisiyle ...

Bir saat önce, Kaaan95.ky yazdı:

Epey iyi yürüyor, büyük hacimlere karşı da 200'lere kadar rahat yan yana gitmiş. A4'lü videoda a4 sabit şerit gidiyor golf sağ sol geziyor onun da etkisi var, muhtemelen düzlükte 220'ye kadar kafa kafaya giderler.  Çok başarılı olmuş, yakıta nasıl yansıdı?

A4 stock olsa gecerim, belki simdi denesem gene geçerim dahada hizlandik son yazilimla , yakiti inanin olcmedim hic ama max +-l1 ltdir yoksa anlardim farki

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bayadir forumdayim , bir konusu olsun bence artik arabamin [emoji4] 
09.09.2013 den beri berabariz , kendisi beni hic uzmedi bu zamanda sagolsun [emoji4] Alirken sadece 17" dijon opsiyonu ile almistim.
Sonradan keyfimce ekledim, apciliklerimde oldu [emoji4] Kisaca : Serviste satilan spor yay(mubea) , cift u led(replika) , led stop , tsi difizor ve soldan cift cikis egzoz , dijonlari siyaha kendim boyadim(plastidip) sokmesi kolay olsun diye , yan marspiyel...vs disinda olanlar.
Motorda ise su anda bigturbo setup yaptik, tahmini son guncellemeler ile 190-195 hp 420-430nm gibi torkum var.Dynoya cikmadim Adanada zaten yok, tamamen denedigim araclardan yola cikarak ve loglara bakarak soyleyebiliriz.Turbo olarak 2.0 GTD 184 hpligin gtd1449 turbosunu kullandik.Direkt cikar tak seklinde.Egzoz orjinal(dpf egr aktif) duman yok yani [emoji4]
Su an yaz okulu icin İstanbuldayim arabasiz geldim cok ozledim keratayi [emoji4] Kisaca buda beni comfortlinem 
IMG_8623.thumb.JPG.510c106dc02ead1f858051d41b0207da.JPG
IMG_8624.thumb.JPG.379fefd47fed857400681d890d78869f.JPG
IMG_8625.thumb.JPG.cfa608402c4c9da38c4f13859a171e0f.JPG
IMG_8626.thumb.JPG.014a402e583c597df4f0c366b603fb7a.JPG

Hocam aracının maşallahı var kısaca :) YouTube da da keyifle izliyorum aracını. Birçok tdi sahibide benim gibi imreniyordur eminim :D Kazasız sürüşler dilerim.
mutlubey17 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, dgn yazdı:

Maşallah, dpf yi sokmeyecekmisin sanki daha tatli olur :)

Dumansiz cevreci hizli hava sahasi diyelim :) 30-40 hp eksik olsun bizim olsun. DPF ustunde egr iptal etmeyi deneyecegim mekanik olarak o malesef kurum dolduruyor arabayi...

8 saat önce, bugra_5646 yazdı:

Hocam aracının maşallahı var kısaca :) YouTube da da keyifle izliyorum aracını. Birçok tdi sahibide benim gibi imreniyordur eminim :D Kazasız sürüşler dilerim.

Eyv tesekkur ederim :)

8 dakika önce, aaron yazdı:

Mehmet kardeşim tüm TDI'cıların hayalindeki araç olmuş, emeğine sağlık. Kısaca maliyetinden bahseder misin?

Selamlar, Harun.

Tesekkurler abicim , sifir turbo + yazilim + iscilik 7-8k civarina geliyor.Tabu yanindada 90-95hp ile birlikte :)

mutlubey17 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Son güncel fotolar gelsin :) Siyah detaylardan madem devam ediyorum logoları piano black içinide beyaz folyo kaplatayım dedim ama içini beyaz kaplatamadım çünkü adanada şaka gibi beyaz folyo bulamadım o günlük :) Gerçi 2 yer gezdim ama olsun.İölerini beyaz yaptığımda çok daha güzel olucak bence.Fotoğraf çekmeye giderken yağmur yağdı kirlendik ama son güncel hallerimiz böyle :)
YOJLPA.jpg

8NQvnA.jpg

a10Qq7.jpg

NOWBVQ.jpg

kXJzry.jpg

pG934J.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.