ÖN CAM ÇATLADI YARDIM LÜTFEN

Merhabalar, bugün araca bindiğimde ön cam 2 sileceğin tam altında 2 adet yuvarlak çatlak vardı bunlar uzayarak direksiyon kısmında ortaya görüş açıma kadar gelmiş bastırınca uzuyor çatlaklar. Soracağım soru aracımda kasko var sompo japan. Cam değiştirme süreci nasıl işler, hasar kaydı olur mu, cebimden para öder miyim, camı orjinal mi takıyorlar ve yaptırmaya kalksam kaç gün sürer bu süreç, 1 hafta sonra yol yapacağım istanbul muğla arası ve çatlak tam gözümün önünde çok dikkatimi dağıtıyor. Yardımcı olursanız sevinirim daha önce böyle tecrübelerim olmadı.
gecmıs olsun hocam oncelıkle ıcını rahat tut hasar kaydı felan hıc bırsey cıkmıyormus yılda 1 kere degıstırme hakkın oldugu ıcın benımde basıma geldı dogus otodan randevu aldım cam almanyada ozel olarak uretılıp gonderıllcekmıs halk sıgorta benım kı %20muafıyet uyguladıgı ıcın bı kısmını ben odeyecegım ama orjınal cam takılacak ıcım rahat olacak hıc degılse 1500 tl felan tuttu 240 tl ben oduyorum gerısını kasko karsılıyor sana tek onerım var servıste yaptır sakın yan sanayı taktırma hayırlı geceler

Merhabalar. Dün ki Istanbul faciasından sonra tenis topu büyüklüğündeki dolu ön camı çatlatmış bulunmakta. İnternette dolaşırken çatlak camın silikonlarını keserken tavandaki döşemenin zarar gördüğünü okudum. Döşemeyide kesiyormuş ustalar yanlışlıkla. Böyle bir durum siz de mevcut mu ve birde takılan camdan sonra sileceklerin oturması silmesi ve yol sesi ya da araçtan çıkan herhangi bir sorun mevcut mu ?  

Evet. Bile bile lades mi denir, kaş yaparken göz çıkarmak mı denir. Sonuç hüsran. Özellikle cam ile ilgili  ön araştırmasını yapıp gittiğim tamaş yetkili servisinde ısrarla cam takılırken döşemenin hasar gördüğünü veya söküldüğünü söylemem karşın; biz burada motor değiştiriyoruz cam bizim için çocuk oyuncağı içiniz rahat olsun cevabını almıştım. Gerçekten çocuk oyuncağı gibi geri aldım aracı bugün. Israrla belirttiğim tavan döşemesi kesilmiş bulduk ilk baktığım yer olmuştu. Hasar danışmanına gösterdim tabi şok oldu ezildi büzüldü. Allahtan aracı teslim almadan imza atmamışım. Tavan döşemesini komple değiştiricekler şimdi. Ben olabilecek hatayı bilip belirtmişim, buna rağmen hata yapılmış. İnsan hayret ediyor. Ne desek boş.

Evet. Bile bile lades mi denir, kaş yaparken göz çıkarmak mı denir. Sonuç hüsran. Özellikle cam ile ilgili  ön araştırmasını yapıp gittiğim tamaş yetkili servisinde ısrarla cam takılırken döşemenin hasar gördüğünü veya söküldüğünü söylemem karşın; biz burada motor değiştiriyoruz cam bizim için çocuk oyuncağı içiniz rahat olsun cevabını almıştım. Gerçekten çocuk oyuncağı gibi geri aldım aracı bugün. Israrla belirttiğim tavan döşemesi kesilmiş bulduk ilk baktığım yer olmuştu. Hasar danışmanına gösterdim tabi şok oldu ezildi büzüldü. Allahtan aracı teslim almadan imza atmamışım. Tavan döşemesini komple değiştiricekler şimdi. Ben olabilecek hatayı bilip belirtmişim, buna rağmen hata yapılmış. İnsan hayret ediyor. Ne desek boş.
Gecmis olsun. Yogunluktan acele is yapmaktalar. Tavan dosemesinin fotografini cektiysen paylasmani rica ediyorum. Cam degistirecek arkadaslar dikkatli olsunlar. Insallah baska sorun yasamazsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İşin daha kötüsünü söyliyeyim tavan döşemesi değişimini öyle herkes yapamaz., bu işe eli yatkın, sabırlı bir kişi ancak düzgün işçilik çıkarabilir., Diğer bir konu döşeme beyaz ve yeni döşemeyi takarken veya taktıktan sonra leke içinde bırakabilirler., Yeni döşeme de montaj esnasında kirlenmesin diye koruyucu jelatin var mıdır bilmiyorum fakat bizim çok bilmiş insanımız bu ne yaa elimden kayıyor diyerekten montajı yapılmamış döşemenin jelatinini işe başlamadan veya tamamlanmadan sökebilirler.. Yeni döşeme takılınca aracı teslim almadan önce mutlaka gün ışığında ve higline arka camlar karartılmış olduğundan baya bi içeriyi karanlık yapıyor arka camlarıda sonuna kadar açarak leke var mı, döşemeyi iyi oturmuşlar mı, özellikle köşe kısımları kontrol ediniz.! yada mümkünse gözünüzün önünde yapsınlar.. Gören de sanki uzay mekiğinin motorunu değiştiriyorlar zannedicek adamdaki kibire bak sen.. Siz onlara hani koca motoru değiştiriyordunuz deyin bi hocam s=s19

Moderatör tarafında düzenlendi:
İşin daha kötüsünü söyliyeyim tavan döşemesi değişimini öyle herkes yapamaz., bu işe eli yatkın, sabırlı bir kişi ancak düzgün işçilik çıkarabilir., Diğer bir konu döşeme beyaz ve yeni döşemeyi takarken veya taktıktan sonra leke içinde bırakabilirler., Yeni döşeme de montaj esnasında kirlenmesin diye koruyucu jelatin var mıdır bilmiyorum fakat bizim çok bilmiş insanımız bu ne yaa elimden kayıyor diyerekten montajı yapılmamış döşemenin jelatinini işe başlamadan veya tamamlanmadan sökebilirler.. Yeni döşeme takılınca aracı teslim almadan önce mutlaka gün ışığında ve higline arka camlar karartılmış olduğundan baya bi içeriyi karanlık yapıyor arka camlarıda sonuna kadar açarak leke var mı, döşemeyi iyi oturmuşlar mı, özellikle köşe kısımları kontrol ediniz.! yada mümkünse gözünüzün önünde yapsınlar.. Gören de sanki uzay mekiğinin motorunu değiştiriyorlar zannedicek adamdaki kibire bak sen.. Siz onlara hani koca motoru değiştiriyordunuz deyin bi hocam s=s19

demez miyim yerin dibine soktum yedirdim o lafları. Şimdi bakalım döşeme yapılırken neyi bozacaklar. Bu söylediğiniz hususlara daha çok ihtimam göstereceğim. Özellikle bunlarıda belirteceğim ve söylediği kadarıyla bana bir sandalye verip bütün işlemi izlettirecekmiş.

Gecmis olsun. Yogunluktan acele is yapmaktalar. Tavan dosemesinin fotografini cektiysen paylasmani rica ediyorum. Cam degistirecek arkadaslar dikkatli olsunlar. Insallah baska sorun yasamazsin.

Evet resmini paylaştım yeni konu başlığı altında. Hatta o resimde görünen kiriş kararmış herhalde eldivenle tutuldu kiriş. Bu sefer ciddi ciddi izliycem oturup. 

Öncelikler herkese merhabalar. Aracın camını değiştirdim. Randevu aldım Doğuş Oto Maslaktan şansa randevuyu aldıktan sonra dolu yağdı İstanbul'a şanslıyım ki bizim semtimize yağmadı. O yüzden çok kalabalıktı başları ellerindeki camlar bitmişti 2 günlük işlem için 1 hafta bekledim camların yurt dışından gelmesini. Kaskom fullmüş ücret ödemek zorunda kalmadım. :D  Hgs etiketini de düzgün sökmeye çalışmışlar ama biraz yıpranmıştı. yeniletmek istedim ama PTT de yenileme yokmuş hesabınızda para varsa alıp yeni hesap açıp 57 tl ödeyip alıyorsunuz içine 7 gün içinde aktarıyorlar çok saçma buldum. zaten 80 tl vardı bide 50 attırıp 7 tl etiket parası veriyoruz. İşçilik iyiydi temiz aldım arabayı döşemelerde bir sorun yok. sileceklerde bi orantısız silme yok temiz siliyor. Ön cam direklerinden birini tam takmamışlardı elimle hafif bastırdım oturdu onun dışında bir şey görmedim. İlginiz için teşekkürler hepinize. Hoşçakalın.

Geri
Üst Alt