Golf 7 burçlardan gelen ses

İyi akşamlar,
Aracınız garantisi devam ediyorsa özellikle doğuş servislerinde sesinizi yükseltmek gerekiyor,yaşanan birçok tecrübeyle sabittir.
Eğer garanti süreniz dolduysa maalesef yapacak birşey yok [emoji35]

Arkadaşlar Kartal Doğuş Oto için açtığım sikayet ve Doğuş Otonun yaklaşımı... Çoğunuzun aynı sorunu yaşadığınızı duyuyorum. Bilmelisiniz ki Doğuş Oto Kartalı ayağa kaldırdım. Sonuç hüsran. Bana, evet bu sorun var bir şey yapamıyoruz, yağın parasını da siz ödeyeceksiniz dediler. Takdir sizin...

Aracımı 45.000 bakımı için Doğuş Oto Kartal'a götürdüm. Telefonda 600 TL'dediler, işçilikte %10 indirim dediler... İndirimli olarak 670 TL ücret ödedim. 30.000 bakımında aracım garanti kapsamındaydı ön burçlardan gelen gıcırtı sesleri için yağlayalım geçer dediler, ücretsiz olarak yağlama işlemi gerçekleşti. 1200km sonra tekrar gıcırdama problemi oluştu 45.000 bakımında garantim bitti ve bu yağlama işlemi için para istediler. Savunmalarını yazmaya gerek yok. Burası Doğuş Oto; garantin varsa işin hallolur yoksa parayı ödersin dediler. Sonuç olarak müşteri hizmetleri şunu söyledi, size xx TL'değerinde araç sattık evet burçlardan ses gelir bunun için her 1000-2000km arası gelip aracı yağlatın ve bunun için 30 TL para ödeyin. Unutmadan bir de her km bakımında 700 TL ödeyin. Bizde böyle...
bu ses nasıl birşey ustam bendede golf 6 var. araca özellıkle arkaya biri binerken gıcırtı geliyor ben yaylardan diye dusunuoyrdum acaba aynı sorunumu yasıyoruz ? 

Aynı sorun 2 senelik 8000km deki aracımız polo da var. Servis normal diyor. 

Dün servise bıraktım aracı. bununla birlikte far merceklerindeki lekelenmeler ve DSG de hafif bir titreme var gibi idi onları da söyledim. Burçlar değişmiş, far mercekleride değişmiş ve kavrama da yenilenecekmiş bugün. Aldığımda detaylı yazarım.

Dün servise bıraktım aracı. bununla birlikte far merceklerindeki lekelenmeler ve DSG de hafif bir titreme var gibi idi onları da söyledim. Burçlar değişmiş, far mercekleride değişmiş ve kavrama da yenilenecekmiş bugün. Aldığımda detaylı yazarım.
yenısıyle degiştirselermiş  8D  şaka bir yana iyi yine size sorun cıkarman halletmişler vw servislerinden böle haberleri duymak sevindirici 

Bugün ben de aracımı 30 bin bakımı için servise bıraktım , bende de aynı sesler geliyordu, özellikle sabah ilk hareketlerde, söyledim burçlardan ses geliyor diye, bakalım nasıl bir işlem uygulayacaklar,

Aynı sorun benim araçta da başladı 30bin km de,sabahları ilk bir kaç km de bazen tümsek inişlerinde ses arka taraftan geliyor.Sonraki km'lerde ses kesiliyor.

ben servise bu ses olayı için geçen haftalarda gittim..sadece yaglama yaptılar ses geçti..doğusn garip politikası geregi 30k de olan bir araçta burc lastiklerini değiştirmiyorlarmıs..

Garantisi biten araçta servis bakımı sırasında yağlama için ücret isterler mi acaba?

Garantisi bitmemiş araçlar için bile yağ parası talep ediyor sefiller (burç yağlama) [emoji35]
Benim aracın garantisi bitmedi hala, Çarşamba günü bakıma götürdüğünde ücretsiz yağladılar, garanti bitene kadar tekrar ses yaparsa getirirsin tekrar ücretsiz yağlarız dediler

Garantisi biten araçta servis bakımı sırasında yağlama için ücret isterler mi acaba?

Benim aracın garantisi bitmedi hala, Çarşamba günü bakıma götürdüğünde ücretsiz yağladılar, garanti bitene kadar tekrar ses yaparsa getirirsin tekrar ücretsiz yağlarız dediler
Garantim varken ,geçen sene, ücretsiz yağladılar ama garantim bitince para istediler. Ayrıca bunu 45.000 bakımında 670tl para ödememe rağmen utanmadan, sıkılmadan "30 tl yağ parası verirseniz yağlarız" söylediler. Ben büyük konuşmayı sevmem, eski vw kullanıcısıyım, daha önceki modelleri de hep sıfır aldım, hepsi servis bakımlıydı, hepsiyle de benzer sorunlar yaşadım. Ama son durum da bana telefonda söylenen şeyi duysanız çıldırırsınız... Genel Müdürlükten aradılar, başladılar şaçmalamaya... Sadece şunu sordum buna cevap verin başka bir şey istemiyorum dedim. Sorduğum soru şu: Siz 90bin tl değerinde araba satıp, sonra burçlardan gelen bu gıcırtının normal olduğunu ve bu gıcırdama problemi için her 5000 km'de gelip bize 30 tl yağ parası vermelisiniz mi diyorsunuz dedim. cevap ne oldu biliyor musunuz? "evet" oldu. Bundan sonra vw benim için bitmiştir, param varsa doğuş otonun satmadığı bir model alırım. yoksa biner minibüse otobüse giderim. 2015 Model golf 7 dsg ile yaşadıklarımı yazayım daha anlamlı olur sizin için: 2000km de sol kapıdan su alıyordu 5000km depodan gelen ses için hiçbir şey yapamadılar zırvaladılar durdular, 10.000km de fren diskleri yamulmuş (çok normalmiş, olabilirmiş) malzeme dandik değil sorun yine koşullarda. 800tl fiyat verdiler. Gittim brembo disk aldım ön takım 390tl +110tl balata değiştirdim canavar gibi oldu sorun yok. 25.000 km de seyir halinde araçı durdurarak park konumuna alın ikazı aldım, aracın mekatronik + vites kolu klavuzu değişti, radyosu zaten çekmiyor bi ton kavga ettim, arka cama aldınız anteni radyo çekmiyor dedim, hayır böyle bir şey yok dediler... alayında aynı sorun var... Yeni modellerde tavan anteni geri geldi arkadaşımda yeni model var radyo canavar gibi çekiyor... Tamam hepsi başıma geldi sorun yok, arkamda servis var diyorum ama adamlar garanti bitti güle güle modundalar. Eskiden iyi niyet kapsamında 50 işimi yaparlardı şimdi 2. viteste titreme başladı olacak ya garantim bitti hepsi üst üste gelecek. Aradım geçen hafta, dedim böyle böyle, ne desinler? evet kavramanız iyi niyet (bakımlar düzenli serviste yapılıyorsa) kapsamında değişiyor, hatta biz dsg garantisini 7 yıla çıkardık, hiçbir sorun yok... peki benim garantim bitti, lifetime garanti de yok... aaa öylemi o zaman kavrama iyi niyet kapsamında değişir ama 700 tl işçilik ücreti var bunu  siz ödersiniz... buyrun siz düşünün gerisini. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aracımı 2 hafta önce 2. el olarak aldım.Ön takımlardan gelen sesi çözememiştim.6 aylık DOD garantim mevcut.sayenizde sesin burçlardan geldiğini anladım.Rampa çıkışı düzlükte ve kasislerde genelde ön takımdan gelen bir ses...

En kısa sürede esenyurt doğuşa gidip bi göstermek lazım bakalım ne diyecekler

Garantim varken ,geçen sene, ücretsiz yağladılar ama garantim bitince para istediler. Ayrıca bunu 45.000 bakımında 670tl para ödememe rağmen utanmadan, sıkılmadan "30 tl yağ parası verirseniz yağlarız" söylediler. Ben büyük konuşmayı sevmem, eski vw kullanıcısıyım, daha önceki modelleri de hep sıfır aldım, hepsi servis bakımlıydı, hepsiyle de benzer sorunlar yaşadım. Ama son durum da bana telefonda söylenen şeyi duysanız çıldırırsınız... Genel Müdürlükten aradılar, başladılar şaçmalamaya... Sadece şunu sordum buna cevap verin başka bir şey istemiyorum dedim. Sorduğum soru şu: Siz 90bin tl değerinde araba satıp, sonra burçlardan gelen bu gıcırtının normal olduğunu ve bu gıcırdama problemi için her 5000 km'de gelip bize 30 tl yağ parası vermelisiniz mi diyorsunuz dedim. cevap ne oldu biliyor musunuz? "evet" oldu. Bundan sonra vw benim için bitmiştir, param varsa doğuş otonun satmadığı bir model alırım. yoksa biner minibüse otobüse giderim. 2015 Model golf 7 dsg ile yaşadıklarımı yazayım daha anlamlı olur sizin için: 2000km de sol kapıdan su alıyordu 5000km depodan gelen ses için hiçbir şey yapamadılar zırvaladılar durdular, 10.000km de fren diskleri yamulmuş (çok normalmiş, olabilirmiş) malzeme dandik değil sorun yine koşullarda. 800tl fiyat verdiler. Gittim brembo disk aldım ön takım 390tl +110tl balata değiştirdim canavar gibi oldu sorun yok. 25.000 km de seyir halinde araçı durdurarak park konumuna alın ikazı aldım, aracın mekatronik + vites kolu klavuzu değişti, radyosu zaten çekmiyor bi ton kavga ettim, arka cama aldınız anteni radyo çekmiyor dedim, hayır böyle bir şey yok dediler... alayında aynı sorun var... Yeni modellerde tavan anteni geri geldi arkadaşımda yeni model var radyo canavar gibi çekiyor... Tamam hepsi başıma geldi sorun yok, arkamda servis var diyorum ama adamlar garanti bitti güle güle modundalar. Eskiden iyi niyet kapsamında 50 işimi yaparlardı şimdi 2. viteste titreme başladı olacak ya garantim bitti hepsi üst üste gelecek. Aradım geçen hafta, dedim böyle böyle, ne desinler? evet kavramanız iyi niyet (bakımlar düzenli serviste yapılıyorsa) kapsamında değişiyor, hatta biz dsg garantisini 7 yıla çıkardık, hiçbir sorun yok... peki benim garantim bitti, lifetime garanti de yok... aaa öylemi o zaman kavrama iyi niyet kapsamında değişir ama 700 tl işçilik ücreti var bunu  siz ödersiniz... buyrun siz düşünün gerisini. 
Hocam , garantim bittiği halde Doğuş maslakta bedava yağlattım, bence gittiğiniz servisteki elaman ile alakalı diye düşünüyorum. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt