Turanza T001 lastikte çatlama

forjust1day

Katılımcı Üye

İsim
Tuna
Arkadaşlar selamlar.. Aracımı alalı 2 ay oldu bu süre zarfında 1000km yol yaptım ve hic bozuk yola girmedim. Bugün lastikteki çatlaklar dikkatimi çekti.. önlerde var bu sorun arkalarda sorun yok.. önlerin uretim tarihi 4216 arkalar 4116 .. 4216 üretim serilerinde sorun olabilir mi . 4  lastik değişim isteme hakkımız var mi ? Ben bu sorun icin vw servis ile mi muhattap olacağım yoksa bridgestone bayii ilemi ? Bridgestone mail atmam gerekiyor mu ? Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim

IMG_9176.JPG

IMG_9177.JPG

Hocam sadece 1 tanesi mi sorunlu.
Önce servise bir danışın yol göstereceklerdir diye düşünüyorum.

Ön sag bu resimdeki lastik. Sol taraftada az bisey var . Arkalarda yoktu baktığımda yada altta kalan tarafta olabilir detayli incelemek gerekli. Lastik çok önemli bir unsur sanırım üretim hatali bana denk geldi.. yarin servisi aricam bide bridgestone ile gorusucem

Gecmis olsun Hocam. Bence muhatabiniz Oncelikle Servis olmali.

Hocam geçmiş olsun.Tekirdağda ikamet ediyordunuz sanıyorum.Özellikle belirtmişsiniz bozuk yola girmedim diye yanlız aracınız tekirdağın dağ bayır yollarında yada yüzüncüyılın bozuk yollarında patinaja düşmüş.1 ayda tekerlekler nerdeyse yırtılmış bu kadar kısa sürede bu hale gelmesi imkansız yada çok büyük üretim hatası var oda ön tekerlere denk gelmiş.uğraşmayı seviyorsanız servisle konuşun derim.

ya üretim hatası yada kullanım ile alakalı..1000km lastik bu hale gelmemesi lazım..bu şekilde kullanım ıslak zeminde sıkıntı oluşturabilir ...servise acilen danışın bence..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba hocam resimlerden gördüğüm kadarı ile aracınızın lastiğinde önemli bir sorun yok gibi. Araç ilk kalkışta patinaj yapıyorsa yada ani frenlemelerde  lastik üst katmanında bu şekilde deformasyon olması normal çok derin yırtılmalar olmadığı sürece. 

Çatlaktan şüpheleniyorsanız lastiklerin iç yüzeylerinide kontrol etmenizi öneririm.

Konuya bi göz atmanızda fayda var iyi günler dilerim.

Hocam geçmiş olsun.Tekirdağda ikamet ediyordunuz sanıyorum.Özellikle belirtmişsiniz bozuk yola girmedim diye yanlız aracınız tekirdağın dağ bayır yollarında yada yüzüncüyılın bozuk yollarında patinaja düşmüş.1 ayda tekerlekler nerdeyse yırtılmış bu kadar kısa sürede bu hale gelmesi imkansız yada çok büyük üretim hatası var oda ön tekerlere denk gelmiş.uğraşmayı seviyorsanız servisle konuşun derim.
Evet hocam ama 100.yila araci 1 kere soktum sahilde oturduğum içinde sahil yollarını kullaniyorum. Gun içerisinde Tekirdağ da motorsiklet kullaniyorum bu kmyidr genelde corlu Tekirdağ arasinda falan yaptım kumbagda evimiz var oraya gidip gelme falan. Bridgestone bayii normal dedi bakalim biraz km yapsın araba belli olacak. Önümüzdeki ay izmire gidip gelicem uzun yolda iyice kendini belli eder

Hocam kesinlikle normal değil. Lastiklerinde araç gibi garantisi var. Bence servisle bir görüşün derim. Patika yolda bile sürsen 1000 km nedirki.

Birde hocam fırsatın varsa hankook a geç derim. Ben geçtim sürdükçe keyif alıyorum. Bakın görün hankook diğer tüm markaların önüne geçecektir.

Geri
Üst Alt