Jump to content

İlker34

Camları kapatma

Recommended Posts

Aklıma bugün geldi hemen paylaşayım dedim daha önce bu içeriğide forum da görmedim varsa affola 

mesela tam arabadan iniyoruz arka cam açık kaldı veya camlar açık kaldı sürücü tarafı cam düğmesini kaldırıyoruz ve bir kaç saniye sonra camlar kapanmaya başlıyor 

frknyldrm ve Ender bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@neo medya ekranının car ve ayarlar kısmında camlar ile ilgili ayar var..

@İlker34 arkadaşın dediği olayı bu gün denedim ve dediği gibi araçtan tam çıkarken o esnada camların açık kaldığını farkettiniz sürücü tarafının cam açma-kapama tuşuna basılı tutarsanız açık olan tüm camları kapatıyor (yalnız tek hakkınız var, tuşu işlem tam tamamlanmadan bırakırsanız bir daha izin vermiyor..) Güzel bir özellik ben ilk defa duydum..

frknyldrm bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, forzaGilles yazdı:

@İlker34 arkadaşın dediği olayı bu gün denedim ve dediği gibi araçtan tam çıkarken o esnada camların açık kaldığını farkettiniz sürücü tarafının cam açma-kapama tuşuna basılı tutarsanız açık olan tüm camları kapatıyor (yalnız tek hakkınız var, tuşu işlem tam tamamlanmadan bırakırsanız bir daha izin vermiyor..) Güzel bir özellik ben ilk defa duydum..

Deniyeyim bunu hiç bilmiyodum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, forzaGilles yazdı:

Ben şimdi denedim tekrar beş sefer hem kapattım sonra basılı tutarak yanı şekilde açtım tamamen kapanınca sinyaller bir kere yanıyor 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
50 dakika önce, İlker34 yazdı:

Ben şimdi denedim tekrar beş sefer hem kapattım sonra basılı tutarak yanı şekilde açtım tamamen kapanınca sinyaller bir kere yanıyor 

Ben kafamda şöyle bir seneryo kurarak denedim; aracı stop ettik ve anahtarı kontaktan çıkardık ve sürücü kapısını açtık ama o esnada fark ettik ki aracın 1-2 yada daha fazla camı açık kalmış., ben kapıyı açma seneryosunu uyguladığım için (genelde de zaten hep o esnada aklıma gelir camları kontrol etmek) 1 sefer müdahale etmeme izin vermiş olabilir, zaten kontaktan anahtarı çıkarır ve kapıyı açarsanız o esnada "kısa aralıklarla" tuşa basarsanız hiç açma-kapama eylemi gerçekleştirmediğini görürsünüz., zaten anahtarı kontaktan çıkarıp ama eğer kapıyı açmazsanız sistem basılı tutmanıza gerek duymadan tüm cam açma-kapa tuşlarını kullanmanıza 4-5 dk. boyunca izin veriyor..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, forzaGilles yazdı:

Ben kafamda şöyle bir seneryo kurarak denedim; aracı stop ettik ve anahtarı kontaktan çıkardık ve sürücü kapısını açtık ama o esnada fark ettik ki aracın 1-2 yada daha fazla camı açık kalmış., ben kapıyı açma seneryosunu uyguladığım için (genelde de zaten hep o esnada aklıma gelir camları kontrol etmek) 1 sefer müdahale etmeme izin vermiş olabilir, zaten kontaktan anahtarı çıkarır ve kapıyı açarsanız o esnada "kısa aralıklarla" tuşa basarsanız hiç açma-kapama eylemi gerçekleştirmediğini görürsünüz., zaten anahtarı kontaktan çıkarıp ama eğer kapıyı açmazsanız sistem basılı tutmanıza gerek duymadan tüm cam açma-kapa tuşlarını kullanmanıza 4-5 dk. boyunca izin veriyor..

VAG-COM'la ayarlanırsa camlar kapanırken kapı açılsa da kapanma işlemi devam eder. Camın kapanmasını beklemezsiniz, ya da indikten sonra tekrar kapanmış mı diye bütün camları kontrol etmek zorunda kalmazsınız!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 07.04.2017 at 21:18, rsimsek yazdı:

VAG-COM'la ayarlanırsa camlar kapanırken kapı açılsa da kapanma işlemi devam eder. Camın kapanmasını beklemezsiniz, ya da indikten sonra tekrar kapanmış mı diye bütün camları kontrol etmek zorunda kalmazsınız!

vag.com olayına sıcak bakmıyorum., o ayarı değiştir yok şu ayarı değiştir hadi şunu da deniyelim, bu da olsun.., arabanın dinamiklerini değiştirmek ne kadar doğru..., kişisel tercihlere göre değişse de ben doğru bulmuyorum., sonunda ney ne idi defult ayarlar neydi arap saçına dönüyor., 500 tane özellik var bu zamana kadar bana tamamı gereksiz geliyor., ilgimi çekmiyor bu benim kendi "kişisel düşüncem"..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Herkesin tercihi aynı olacak diye bir hüküm yok. Birazı zevk meselesi, birazı konfor. Camlardan gidersek; kumandadan kilitleyince camlar açıksa uyarsın ya da kapatsın gibi..;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...