Silecek suyu haznesinin hacmi kaç litredir?

@silvershadow hocam teşekkürler bilgi için. 

not: günlük like sayımı aştığım için iletinizi like'layamadım. bunu arttırmak mümkün müdür?

Hocam bu far yikama olayini ben anlamadim yani sadece sumu fiskirtiyor bunami diyoruz far yikama diye ?
Hocam farların hemen önünde kutucuk gibi duyorlar. Farlar yanar haldeyken cama su sıktığınız zaman aynı şekilde farların önündeki bölmeden fara doğru tazyikli su sıkıyor. Far yıkaması diye geçiyor. Sadece bi-xenon farlarda var hocam.

@muslumbingollu

Müslüm hocam bi-xenon merceğinde ışık halojene göre daha küçük bir noktadan çıktığı için önündeki az miktardaki kir bile görüşü oldukça etkiliyor. Bu sebeple tazyikli su fışkırtan far yıkama özelliği xenon bulunan araçlarda çok gereklidir ve muayeneden geçebilmesi için bu özelliğin bulunması yasal olarak mecburi değilse bile pratik olarak gereklidir. Çünkü hafif kusur olarak geçmektedir far yıkama bulunmayışı veya varsa çalışmayışı.

Bu özelliği kesinlikle hafife almayın ben geçen sene Mardin'den Urfa'ya seyir halindeyken hava yağmurluydu. Önümdeki kamyonlar farlarımı çamura buladı ve sonradan bi-xenonlu (far yıkaması olmayan) Focusum ile görüş düştükçe birkaç kez yol kenarında durup farları silmek zorunda kalmıştım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moderatör tarafında düzenlendi:
@muslumbingollu

Müslüm hocam bi-xenon merceğinde ışık halojene göre daha küçük bir noktadan çıktığı için önündeki az miktardaki kir bile görüşü oldukça etkiliyor. Bu sebeple tazyikli su fışkırtan far yıkama özelliği xenon bulunan araçlarda çok gereklidir ve muayeneden geçebilmesi için bu özelliğin bulunması mecburidir.

Bu özelliği kesinlikle hafife almayın ben geçen sene Mardin'den Urfa'ya seyir halindeyken hava yağmurluydu. Önümdeki kamyonlar farlarını çamura buladı ve sonradan bi-xenonlu (far yıkaması olmayan) Focusum ile görüş düştükçe birkaç kez yol kenarında durup farları silmek zorunda kalmıştım.

@MSE hocamdan kritik öneme sahip detaylı bir bilgi. Teşekkürler hocam.

@silvershadow hocam çok hızlısınız :)  teşekkürler. 60 iyi bir değer bencede.

@muslumbingollu

Müslüm hocam bi-xenon merceğinde ışık halojene göre daha küçük bir noktadan çıktığı için önündeki az miktardaki kir bile görüşü oldukça etkiliyor. Bu sebeple tazyikli su fışkırtan far yıkama özelliği xenon bulunan araçlarda çok gereklidir ve muayeneden geçebilmesi için bu özelliğin bulunması yasal olarak mecburi değilse bile pratik olarak gereklidir. Çünkü hafif kusur olarak geçmektedir far yıkama bulunmayışı veya varsa çalışmayışı.

Bu özelliği kesinlikle hafife almayın ben geçen sene Mardin'den Urfa'ya seyir halindeyken hava yağmurluydu. Önümdeki kamyonlar farlarımı çamura buladı ve sonradan bi-xenonlu (far yıkaması olmayan) Focusum ile görüş düştükçe birkaç kez yol kenarında durup farları silmek zorunda kalmıştım.

Çok saol hocam şimdi netleşti kafamda.. İyi bir örnek ve videodan izledim evet baya etkiliymiş.. :)  

geçen gün cam suyu uyarısı aldım. üzerine 3,5 lt aldı. 

6 lt olması lazım far yikamalilarda. 2,5 lt kala uyarı mı veriyo?

bi de fara sıkmayı kesiyo hakikaten, daha önce söylenmişti. 

sanki daha önce uyarı verdiğinde 4 lt den fazla koyabilmiştim. 

geçen gün cam suyu uyarısı aldım. üzerine 3,5 lt aldı. 6 lt olması lazım far yikamalilarda. 2,5 lt kala uyarı mı veriyo?

bi de fara sıkmayı kesiyo hakikaten, daha önce söylenmişti. 

sanki daha önce uyarı verdiğinde 4 lt den fazla koyabilmiştim. 
Hocam ben o uyarı ile baya gezdim :) üzerine yaklaşık 5 litre aldı.

@fcsrn Değerli Murat hocamın dediği gibi ya bi-xenon olacak yada kış paketi opsiyonu alınmış olacak., Bende ön camın mutlaka temiz olması takıntısı var ama şu far yıkama olayını hala sevemedim farlar açıksa ben istemesem de farları yıkıyor yıllarca far yıkamalı araçlara özendikten sonra hemde.. Ayrı bir tuşu olsa istediğimizde çalışsa yada silecekler aktifken yıkama yaptığımızda çalışsa güzel olurdu..

@fcsrn Değerli Murat hocamın dediği gibi ya bi-xenon olacak yada kış paketi opsiyonu alınmış olacak., Bende ön camın mutlaka temiz olması takıntısı var ama şu far yıkama olayını hala sevemedim farlar açıksa ben istemesem de farları yıkıyor yıllarca far yıkamalı araçlara özendikten sonra hemde.. Ayrı bir tuşu olsa istediğimizde çalışsa yada silecekler aktifken yıkama yaptığımızda çalışsa güzel olurdu..
Değerli Ali Üstadım;

Eskiden... Bir zamanlar....

Ben sağa çekip flaşörleri yakıp farları kapatıp silecekleri çalıştırır çalıştırmaz tekrar farları açar yoluma devam ederdim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt